Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 103 z 103

Temat: pompa wspomagania wyje problem

  1. #101
    PeterTe
    Guest

    Domyślny

    Witam,
    Wymieniałem ostatnio pompę wspomagania.
    Strasznie buczy, chociaż kupiłem nową i płynu jest pełno (nowego, zielonego).
    Prosze mi powiedzieć, czy do Audi A3 8L (99r.) 1.6 pompa o ciśnieniu 90 bar jest odpowiednia?
    Czy 90 bar to za mało i dlatego może wyć?


    Dodam, że wymieniałem maglownicę i pompę wspomagania.
    Pompa jest nowa z allegro (zamiennik), płynu wspomagania jest max.

  2. #102

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć,

    pacjent 1.8T AUM 2001 rok.

    u mnie pojawił się problem z lekkim wyciem pompy wspomagania, niezależnie czy skręcam, czy stoje. W czasie jazdy neisłyszalne, tylko na postoju i podsczas wolnej jazdy. Wspomaganie działa bez zarzutów. Sprawa wygląda tak, że bardzo lekko pocił się wąż między pompą a przekładnią. Pompa pracowała cicho i wspomaganie było ok! Wyciągnąłem więc wąż, oddałem do zakładu, aby założyli mi nowe węże gumowe i zakuli i wszystko wygląda pięknie ładnie, nic nie leje, wlałem nowy płyn, zielony syntetyk FEBI, wypłukałem układ litrem płynu, druga butla świeżego płynu zalana do układu, wszystko odpowietrzone, żadnych bąbelków itp. Jednak po tym zabiegu pompa zaczęła wyć lekko, co niestety jest w środku słyszalne(na zewnątrz bardzo słabo, wejdę pod auto i posłucham wtedy jeszcze). I pytanie, co może być powodem? Dodam, że wcześniej wymieniałem płyn w 1.,8 AGN w ten sam sposób i było ok wszystko. Aż mi się nie chce wierzyć, że przewody są winowajcą, ale co innego? Panowie zrobili je identycznie jak oryginał, nawet tą zwężkę zaraz za pompą. I teraz zastanawiam się, czy szukać na necie gdzieś używek oryginalnych i próbować montować? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Bo kurcze, nie chce załatwić zaraz magla/pompy, ale zastanawiające jest to, że przewody mogą być winne? I tak jak pisałem wczesniej, pompa nie wyje jakoś mega, a i po przejechaniu jakiś 500 Km już w ten sposób płyn jest idelanie przejrzysty, bez żadnych opiłków metalu czy coś w tym stylu.

  3. #103

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Czy w A3 8L były wszędzie te same pompy wspomagania? Mam auto z silnikiem 1.6 AKL przedlift i padła mi pompa, a mam możliwość kupna od 1.8 polift. Będzie pasować?

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •