Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 103

Temat: pompa wspomagania wyje problem

  1. #81

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Płyn do wspomagania kieronicy

    Witam
    Kilka dni temu zauważyłem niepokojące dźwięki przy skręcaniu kierownicą, jako że byłem w trasie nie miałem czasu na naprawę. Dzisiaj po przyjeździe do domu okazało się że płynu do wspomagania kierownicy nie ma prawie wcale. Sprawdziłem i resztki płynu są czerwone więc też wleje czerwony płyn, tylko teraz mam pytanie. Tak logicznie myśląc to wlewając nowy płyn pasowało by spuścić stary ale zauważyłem na forum wiele opinii mówiących o zwyczajnym dolaniu nowego płynu bez spuszczania starego. Więc jak zrobić??? dolać nowy płyn, czy spuścić stary??? a jeśli spuścić to jak najlepiej to zrobić???
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #82

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Posiadam audi a3 1.8 T
    Powiedzcie mi jaki najlepiej nalac plyn do wspomagania i ile go tam wchodzi
    Pozdrawiam

  3. #83
    Jaspis's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maryjuszk Pokaż post
    Witam
    Kilka dni temu zauważyłem niepokojące dźwięki przy skręcaniu kierownicą, jako że byłem w trasie nie miałem czasu na naprawę. Dzisiaj po przyjeździe do domu okazało się że płynu do wspomagania kierownicy nie ma prawie wcale. Sprawdziłem i resztki płynu są czerwone więc też wleje czerwony płyn, tylko teraz mam pytanie. Tak logicznie myśląc to wlewając nowy płyn pasowało by spuścić stary ale zauważyłem na forum wiele opinii mówiących o zwyczajnym dolaniu nowego płynu bez spuszczania starego. Więc jak zrobić??? dolać nowy płyn, czy spuścić stary??? a jeśli spuścić to jak najlepiej to zrobić???
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Nie ma po co spuszczać jeśli chcesz dalej jeździć to po prostu dolej płynu. Najlepiej zregeneruj przekładnię bądź kup inną (od golfa 4 też pasuje)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wiosna600 Pokaż post
    Witam
    Posiadam audi a3 1.8 T
    Powiedzcie mi jaki najlepiej nalac plyn do wspomagania i ile go tam wchodzi
    Pozdrawiam
    Jak otworzysz maskę to po lewej stronie z zieloną nakrętką masz pojemniczek. Po prostu dolej. Na korku jest miarka. Jak kupisz litr płynu to na pewno ci starczy i zostanie na dolewki. Najlepiej zrób z maglownicą bo przy braku płynu padnie Ci też pompa wspomagania.

  4. #84

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jaspis
    Wiem gdzie sie dolewa plyn wspomagania tylko nie wiem jaki dolac plyn wiem ze on jest koloru ciemno zoltego i mam pytanie czy byle jaki mozna doalc czy jaki wlac najlepiej?
    Pozdrawiam

  5. #85
    m3tiu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy / LPU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A co jeśli płynu jest za dużo? U mnie na włączonym i ciepłym silniku jest sporo ponad max, czy trzeba odlać?

  6. #86

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Najlepiej kupić oryginalny do grypy VW audi itp. Niedawno kupywałem w inter cars'ie kosztował około 30zł za litr. mi też wycieka ale z tej listwy wspomagania czy jakoś tak a regeneracja tego to droga jest niestety :/ dlatego puki chodzi dobrze i tylko cieknie to dolewam aż kase uzbieram I mam nalane troche ponad max i nic to nie szkodzi.
    Pozdro!

  7. #87
    Jaspis's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Trochę problemu jest z tymi przekładniami

    Osobiście w poprzednim tygodniu zakupiłem nowiutką przekładnię, która przyszła z drążkami, końcówkami i wymieniłem. Poprzednią kupiłem używkę z golfa IV, ale zaczęła mieć lekkie luzy - nie puszczała płynu.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany taką przekładnią od golfa IV razem z drążkami (drążki kupione i założone rok temu - nie wybite) i końcówkami drążków, które trochę dłużej przejeździły ale są w dobrym stanie to zapraszam do mnie.

  8. #88
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Cool

    Zlecial mi plyn wspomagania, bo zapomnialem wlozyc dobrze wezyk od zbiorniczka, przejechalem tak z 1km.
    Dzisiaj zalalem plynu wspomagania, ale pompa od wspomagania zaczela piszczec.
    Wlalem 374ml , cala taka buteleczke i wydaje mi sie ze po ochlodzeniu plyn maleje ponizej stanu minimalnego.
    Do tego strasznie sie pieni. Czy to znaczy ze to tylko sie jeszcze gdzies zapowietrza ?
    Niczego wiecej nie demontowalem oprocz tego wezyka przy zbiorniczku , przez 1 dzien chyba tez by sie nie popsulo tak maksymalnie ?:/

  9. #89
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pompa wspomagania jest rowniez smarowana olejem ktory podaje w dalsza czesc ukladu.praca bez oleju mogla doprowadzic do uszkodzenia.pienienie moze oznaczac nieszczelnosc w przewodach,badz uszkodzona pompe.do ukaldu wspomagania wchodzi okolo 800 ml.uklad wspomagania podobnie jak uklad chlodzacy odpowietrza sie samoczynnie.
    http://www.forum.a3-club.net/showthread.php?t=6123.html
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #90
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Thumbs up

    zalalem wiecej plynu , pokrecilem kolem i na razie jest miodzio . Po paru min krecenia ucichlo. Ale juz mialem goraco...
    Oby nic nie ubywalo.

    Notabene jechalem dzisiaj jeszcze bez plynu ok.10km i bez wspomogania.
    Ostatnio edytowany przez kadlubek - 27-09-10 o 15:04

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •