Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 91

Temat: wskaźnik paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny wskaźnik paliwa

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie odnośnie wskaźnika paliwa co może być przyczyną wariacji która się u mnie dzieje mam zatankowane do pełna a raz jest 3/4 raz 1/4 a czasem pali się rezerwa o co komone i gdzie szukać żeby to naprawić(moim zdaniem jakby się pływak zawiesił to by stał nieruchomo wskaźnik choć mogę być w błędzie), i jak dobrać się do podświetlenia zegarów bo zauważyłem ze górna część podświetlenia na obrotomierzu mi się raz pali a raz nie i czy może to być powiązane z oszukiwaniem wskaźnika paliwa?
    Wiem ze temat był juz poruszany ale jakoś on do mojego pytania nie pasuje
    będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:27

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Może masz wtyczki poluzowane co wchodzą do zegarów i raz łapią raz nie?
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Może to być przyczyna pływaka chociaż w to wątpię.
    Może być tak jak pisze wawjack, że masz poluzowane wtyczki. Chociaż jeśli sam nie zaglądałeś do zegarów to nie ma raczej możliwości żeby tak same z siebie sie poluzowały bo mają dosyć sprytne zatrzaski.
    Może to również być winą padającego procesora w zegarach (u mnie zanim padł procesor też działy się takie kwiatki ze wskaźnikiem paliwa).

    Co do podświetlenia to nie mam pojęcia co może być przyczyną, ale dla wszystkiego wyciągnij zegary i sprawdź wtyczki (możesz je od razu przeczyścić)

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    podswietlenie to zarowka najprawdopodobiej jest nadpalona i raz zaskoczy raz nie.dzialo sie tak w moim poprzednim auciem wymiana zarowki rozwiazala problem.co do wskaznika to stawiam na plywak bo sygnal na zegar idzie z niego i mozliwe ze jest przerwa gdziesz w spirali.Niestety nie wiem w jaki sposob w warunkach domowych mozesz to sprawdzic
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi 02"
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    moim zdanie siada licznik to czesto pierwszy objaw , po kolei zacznie wkaźnik temp szalec, następnie kontrolki, obrotomierz, jesli pływak by sie zawisil to zatankuj do pelna i powinien sie odwieśić, a jesli wskaznik w baku to lipa bo jest tam taka skala do której wskaźnik chodzi i nie stety nie da sie samej tej płytki wymienic tylko z pompą paliwową trzeba.

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mozna by wyciagnac plywak i podlaczyc pod inny zegar ale to trzeba miec sprawne zegary albo plywak.wydaje mi sie ze mozna tez wyciagnac plywak podac napiecie podlaczyc mierniki i ruszac plywakiem sprawdzac czy pokazuje to samo napiecie albo w miejsce miernika zarowke.tak jak mowie to sa domowe pomysly sam jeszcze nie testowalem tego wiec to jest tylko sugestia bo nie wiem w jaki inny sposob moza to sprawdzic.chyba ze kupisz plywak nie bedziesz montowal tylko sprawdzisz na sucho ale to moze niczego nie wyjasnic a po fakcie oddac troche naciagane
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wskaźnik temperatury też mi od czasu do czasu szaleje, byłem na komputerze i zrobili mi test zegarów i było wszystko porządku wiec już sam nie wiem co jest! choć nie chciał bym żeby okazały się to zegary. Możecie mi napisać jak się dobrać do tych zegarów czy lepiej odwiedzić elektryka no i czy można ten procesor wymienić czy trzeba całe zegary?
    (auto kupiłem niedawno i zaczęły mi się teraz takie cyrki dziać)
    Ostatnio edytowany przez bolaspj - 11-12-08 o 18:23

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wyciągnąć zegary to nie problem. Pod plastikową zaślepką, na dole zegarów, która wyciągasz do siebie (dość mocno trzeba pociągnąć) są 2 śruby. Po ich odkręceniu wyciągniesz licznik. Ale to chyba jedynie możesz kable sprawdzić bo tak nic z nim nie zrobisz.
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnyślask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Zakupiłem audi a3 z 99 roku z silnikiem 1.9 TDI ASV 110 koni i mam duzy problem, mój licznik nie dziala jak powinien. Nie pokazuje ani temperatury ani paliwa (cały czas świeci rezerwa na fisie ). Po podłączeniu do vaga pokazuje na kanale 11 w instrumentals czujnik paliwa zwarcie do masy. pływak sprawdzony, i połączenie też, co może być przyczyną ? Proszę o odpowiedzi gdyż jestem laikiempozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    i czy jest możliwość np żebym kupił jakiś starszy licznik bez fisa i sobie po prostu podłączył? nie potrzebny mi komputer

  10. #10
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jesli to licznik jaeger to jest do naprawy. Sprawdz czy masz sygnal na kabelku 5 zielonej wtyczki oraz pin 3 pompy paliwa.

    Licznik mozesz zmienic ale kodowanie immo czeka.

    Poza tym piszesz ze masz asv a w opisie agr - popraw to prosze
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •