Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: błedy 16555 i 16514

  1. #11
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy już rozwiązałeś swój problem, ale z tą lambdą to bym nie wymieniał tak szybko, bo z tego co czytałem to przy 16555 bardzo rzadko to ona okazuje się być przyczyną. Zresztą sam wymieniłem i nic nie dało, po 600 km błąd powrócił. Następnie wymieniłem przewody powietrza, które były zalepione taśmą u mnie i po skasowaniu błędu nie widziałem go jakieś 5 miesięcy aż do przedwczoraj. Tym razem nie wiem co to, zgaduję, że może mam zły filtr paliwa, wsadziłem taki 3-barowy, ale już parę miesięcy temu a być może powinienem mieć 4-bar. Dziwne tylko, że błąd zapalił się jadąc na LPG - nie wiem czy to filtr paliwa dalej może być winowajcą ? Może po prostu mapa mi się rozregulowała ?..
    ps. u mnie nie dzieje się nic niepokojącego, spalanie 8L gazu, obroty ok.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez p360 Pokaż post
    Nie wiem czy już rozwiązałeś swój problem, ale z tą lambdą to bym nie wymieniał tak szybko, bo z tego co czytałem to przy 16555 bardzo rzadko to ona okazuje się być przyczyną. Zresztą sam wymieniłem i nic nie dało, po 600 km błąd powrócił. Następnie wymieniłem przewody powietrza, które były zalepione taśmą u mnie i po skasowaniu błędu nie widziałem go jakieś 5 miesięcy aż do przedwczoraj. Tym razem nie wiem co to, zgaduję, że może mam zły filtr paliwa, wsadziłem taki 3-barowy, ale już parę miesięcy temu a być może powinienem mieć 4-bar. Dziwne tylko, że błąd zapalił się jadąc na LPG - nie wiem czy to filtr paliwa dalej może być winowajcą ? Może po prostu mapa mi się rozregulowała ?..
    ps. u mnie nie dzieje się nic niepokojącego, spalanie 8L gazu, obroty ok.
    witaj, uporales sie z problemem?

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Ja też mam ten błąd 16555 nawet już nie pamietam od kiedy .Wsadziłem kupe kasy ,aby się jego pozbyć poprzez wymiany tego i owego .W końcu sobie odpuściłem gdyż autu nic nie dolega ,pomimo że w sterowniku silnika jest 16555 wszystko jest ok.Po wykasowaniu wraca w różnym odstępie czasowym .Mam LPG jedni mówią ,ze to od tego lecz gazownik nic nie widzi niepokojącego .Dałem se na luz .

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A moj nie chce palic rano. Zapala za 3 razem albo wcale zwlaszcza gdy jwst chlodno

  5. #15
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    arturtypiak, nie uporałem. Check dalej świeci, zdarzało się, że znikał nawet na tydzień, ale powracał, aktualnie już z miesiąc daje po oczach Zauważyłem jednak, że check wyskakiwał mi nie kiedy auto 'cisnę' , tylko wtedy kiedy spokojnie jadę sobie ~90km/h..
    Jednak autko śmiga bezproblemowo i też póki co olałem temat. Dziwi mnie tylko, że po wymianie rezonatora, w którym miałem dziurkę i przewodu powietrza (zdaje się odma), który był nieszczelny check engine nie świecił prawie pół roku i po tym czasie powrócił. A już byłem pewien, że to to. Ciężka sprawa w tym temacie. Może rzeczywiście na gazie lubi się pokazywać.. nie od jednej osoby słyszałem, że świeci jej check praktycznie od założenia instalacji, a byli to kierowcy np Hondy Accord 2003, Astry 2002 lub Mazdy 6 ~2004 i też oprócz świecącej kontrolki innych problemów nie zauważali. Mimo wszystko wkurzające, lubię mieć w aucie wszystko 'na cacy'.

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez p360 Pokaż post
    arturtypiak, nie uporałem. Check dalej świeci, zdarzało się, że znikał nawet na tydzień, ale powracał, aktualnie już z miesiąc daje po oczach Zauważyłem jednak, że check wyskakiwał mi nie kiedy auto 'cisnę' , tylko wtedy kiedy spokojnie jadę sobie ~90km/h..
    Jednak autko śmiga bezproblemowo i też póki co olałem temat. Dziwi mnie tylko, że po wymianie rezonatora, w którym miałem dziurkę i przewodu powietrza (zdaje się odma), który był nieszczelny check engine nie świecił prawie pół roku i po tym czasie powrócił. A już byłem pewien, że to to. Ciężka sprawa w tym temacie. Może rzeczywiście na gazie lubi się pokazywać.. nie od jednej osoby słyszałem, że świeci jej check praktycznie od założenia instalacji, a byli to kierowcy np Hondy Accord 2003, Astry 2002 lub Mazdy 6 ~2004 i też oprócz świecącej kontrolki innych problemów nie zauważali. Mimo wszystko wkurzające, lubię mieć w aucie wszystko 'na cacy'.
    p360 i arturtypiak ,błąd ubogiej mieszanki mam również 16555.Nic się złego nie dzieje z autem spalanie itp.jest ok, lecz błąd jest.Tak jak p360 napisał również lubie jak w aucie jest wszystko cacy .Robiłem różne rzeczy w ramach testu a więc :

    *przepustnica czysta i zaadoptowana
    *Świece i kable nowe
    *Przepływomierz podmieniany z innego auta - problem nadal błąd 16555
    *Filtr paliwa wymieniony
    *Instalacja LPG regulowana na idealnie
    *Sonda Lambda nowa
    *Brak lewego powietrza wszystko poskładane na nowych uszczelkach /dolot szczelny
    *Czujnik temperatury wymieniony

    To na razie tyle co pamiętam i zrobiłem ,aby pozbyć się błędu.Dodam ,że wiem kiedy błąd wyskakuje w sterowniku (brak checka) ,ale łapie go zawsze na ciepłym rozgrzanym silniku.Objawia się tak jak u użytkownika "Ebeb" -opisywał on swój problem i mój jest identyczny czyli o rozgrzaniu silnika na biegu jałowym i załączeniu się zaworu EGR następuje chwilowy spadek obrotów i wskakuje błąd uboga mieszanka 16555. Dostrzegłem również ,że jak wtyczka od przepływomierz jest wypięta auto nie łapie błędu -choć nie podejrzewam ,ze to wina przepływomierza który był podmieniany i bez rezultatu.

    Ps.jak coś to piszcie swoje spostrzeżenia może razem uda nam się pozbyć tego 16555

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam wszystkich!

    Od około 1,5 roku, od czasu do czasu, wyskakuje mi następujący błąd:

    16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean; P0171 -35-10- -- Intermittent.

    Towarzyszą mu też inne błędy, najczęściej jest to:

    17831 - Secondary Air Injection System; Bank 1: Insufficient Flow; P1423 -35-00-,

    chociaż parę dni temu, razem z 16555, pojawił się 17700 (zamiast 17831).

    Samochód pracuje normalnie, tj brak objawów nierównej pracy, brak objawów braku mocy, brak anomalii temperatury silnika (nagrzewa się zawsze po tym samym czasie do 90 st i trzyma temperaturę).
    Martwią mnie jednak regularnie pojawiające się błędy i zapalająca się kontrolka. Zwykle po wykasowaniu błędów był spokój przez jakiś miesiąc-dwa, ale od jakiegoś czasu samochód robi 40 km dziennie, a błędy wracają co kilka dni.

    Auto posiada sekwencyjną instalację LPG, jest po remoncie silnika (wymiana pierścieni). Czytałem różne wątki na różnych forach, ale opisywane tematy dotyczą zwykle błędu 16555 i innych (niż 17831, 17700), dotyczących aut pracujących nierówno, z brakiem mocy itp. U mnie samochód zachowuje się normalnie.

    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zacznij tak jak koledzy od szczelności. Twój błąd jest sporadyczny (jak sam mówisz częsty dlatego sprawdź czy pojawia się jeżdżąc na Pb). Na mój gust (nie żeby wiedzę) jeden z drugim mogą być zwiazane. Drugi błąd dotyczy SAI i w opisie błędu na ross-tech jest sprawdzenie szczelności przewodów do pompy powietrza wtórnego. Zlokalizuj SAI, i sprawdź wszystkie przewody które do niej idą.
    Przez dolot rozumie się odcinek od miejsca pobrania powietrza, przez filtr powietrza, przepływomierz, aż po przepustnicę. Przy czym jeśli po drodze coś dochodzi do dolotu to każdą taką dochodzącą rurkę też sprawdzamy. Wydech też jest ważny jeśli chodzi o uboga mieszankę.
    Zacznij od wyjeźdzenia/zakręcenia LPG i jazdy na Pb.

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białysrtok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Uboga mieszanka 1.6 BFQ

    Witam, nie mogę sobie poradzić z wyeliminowaniem błedu p0171 - mieszanka za uboga.Audi a3 8l 1.6 BFQ. Wymieniłem odmę, psikając plakiem po kolektorze nie nabiera obrotów czyli lewego powietrza nie ciągnie, wymieniłem sondę za katalizatorem, rurę dolotową... dolewałem dodatek do paliwa STP do czyszczenia wtrysków i dalej jak skasuje to po 200-300 km czasami szybciej wywala ten błąd... proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem...

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Log statyczny i dynamiczny 2+33. Jest lpg?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •