Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: błedy 16555 i 16514

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biała Podlaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny A3 8P 1.6MPI - Audi A3 8P 1.6MPI BSE uboga mieszanka, muł do 1800-2000obrotów

    Witam, niedawno zakupiłem auto z motorem 1.6mpi kod silnika BSE, auto jest na gazie, dzisiaj sprawdziłem błędy i wywala taki błąd
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1. P0171 - 006 - Short to Plus - Intermittent
    Dodatkowo z wydechu słychać że jakby nie równo pracuje takie można powiedzieć strzelanie jak na filmie


    Z ubogą mieszanką chyba się uporałem bo był dziurawy przewód od LPG (gaz uciekał ) i pewnie dlatego uboga mieszanka była, błąd skasowany i narazie nie powrócił, po wymianie tego przewodu.

    Ale jest inny problem teraz, a mianowicie dzisiaj wjechałem z domu spokojnie i na 2 biegu miałem tak że do 1800-2000obrotów był muł a od około 2000 nagle dostał mocy, czy to może być problem z cewką lub kablami ? Da się to jakoś zdiagnozować np VCDSem ?

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A może to charakterystyka silnika? Na pb jest tak samo? Jakbyś miał wypadania zapłonów to powinien Ci mrugać check albo by było zapisane w błędach ecu. Zrób logi statyczne i dynamiczne 2+33 na obu paliwach może coś będzie widać...

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Dziwna praca silnika zaraz po odpaleniu na zimnym + Błąd P0171 - zbyt uboga mieszanka

    Witam.
    Mam pewien problem.
    Czasami wypluwa check engine - najczęściej to robił podczas mrozów jakie były jeszcze w styczniu malutkie typu -5 stopni.
    Podłączyłem pod OBD i błąd P0171:


    Odpalam silnik zimny po postoju w nocy, w miarę chodzi równo, silnikiem szarpie, później słychać dziwny dźwięk powietrza jakby z tej pompy wtórnego i następuje dziwnie nierówna praca.
    Gdy podejdzie się do wydechu to ma się wrażenie jakby chodził z jakąś przerwą, nie równo i co najlepsze na włączonym silniku jak się usunie błąd to zaczyna równo znowu chodzić.
    Tutaj wszystkie błędy, zastanawia mnie napięcie na sondzie przed katem 1,28V - uwalona czy tam jest jakaś szerokopasmowa i tak ma być? Druga pracuje normalnie.


    Wymieniana był przepływomierz na używany z BFQ wyczyszczony, przewód od odmy między przepustnicą a przepływką na nowy, nowe świecie, nowa pompa paliwa ( zamiennik to magneti marelli niby 4 barowa ale nie wiem ile taki zamiennik podziała), ostatnio robiona uszczelka pod pokrywą więc uszczelki kolektora dolotowego, ssącego też nowe wszystkie są.
    Błąd cewki by raczej wywaliło w błędzie więc ta sonda 1,28V to może być to ? Wszystkie przewody sparciałe jakie były pod maską wymienione więc nw gdzie lewe powietrze by miało być.
    Na ciepłym silnik pracuje normalnie, raczej występuje to na całkowicie zimnym silniku.
    Ewentualnie gdzie się wpiąć, żeby zmierzyć ciśnienie pompy paliwa? Kupiłem 4 barową.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hunter999 Pokaż post
    Witam, niedawno zakupiłem auto z motorem 1.6mpi kod silnika BSE, auto jest na gazie, dzisiaj sprawdziłem błędy i wywala taki błąd


    Dodatkowo z wydechu słychać że jakby nie równo pracuje takie można powiedzieć strzelanie jak na filmie


    Z ubogą mieszanką chyba się uporałem bo był dziurawy przewód od LPG (gaz uciekał ) i pewnie dlatego uboga mieszanka była, błąd skasowany i narazie nie powrócił, po wymianie tego przewodu.

    Ale jest inny problem teraz, a mianowicie dzisiaj wjechałem z domu spokojnie i na 2 biegu miałem tak że do 1800-2000obrotów był muł a od około 2000 nagle dostał mocy, czy to może być problem z cewką lub kablami ? Da się to jakoś zdiagnozować np VCDSem ?
    Rozwiązałeś problem? z tego wydechu mam identycznie.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez spectrum Pokaż post
    wymieniłem pompe paliwa na magnetti marelli (wkład) i narazie błąd nie powraca czyli przyczyną błedu p0171 było za małe ciśnienie paliwa pod obciążeniem, dzięki za pomoc.
    Na jaką wymieniłeś? Ja rok temu wymieniałem na MAGNETI MARELLI 313011300015 i dzisiaj właśnie mam P0171 zbyt uboga mieszanka.
    Ostatnio edytowany przez Dejmian - 29-02-20 o 14:54

  4. #34

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny Audi a3 8l 1,6 2002r - Błąd ubogiej mieszanki oraz Przekroczona korekcja za katalizat

    Audi a3 8l 1,6 AVU z 2002r z instalacją LPG

    16555 P0171 Mieszanka za uboga (Blok 1 ) Błąd ciągły
    16556 P0172 Mieszanka za bogata (Blok 1 ) Błąd sporadyczny
    17584 P1176 Korekta lambda z prądem katalizatora (Blok 1) - Osiągnięcie granicy regulacji Błąd świeży

    Przepustnica była czyszczona, silnik krokowy oraz przepływomierz, adaptacja wykonana.
    Filtr powietrza nowy. Dolot wydaje się być szczelny, ale pewności nie mam.
    II sonda lambda była wymieniana jakiś czas temu
    Moje podejrzenia padają teraz na sondę lambda nr I
    Na pracującym silniku słychać powietrze z okolic przepustnicy, ale tak chyba powinno być ?

    Co może być przyczyną tych błędów? Auto nie ma w tej chwili jakiś szczególnych bolączek, ale odkąd pamiętam to przy cofaniu jak mu nie dam gazu to się dławi, czasem przy ruszaniu zdarzy się, że zgaśnie, są takie skoki obrotów ale tylko przy delikatnym ruszaniu, parkowaniu, cofaniu na skręconych kołach, często wtedy gaśnie. Myślę, że auto mogłoby mieć też więcej mocy, ale nie ma jakiejś tragedii.
    Tak samo jest zarówno na gazie jak i na benzynie.

    Co byście podejrzewali ?

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrób log statyczny i dynamiczny 2+33 na obu paliwach po kasowaniu błędów.

  6. #36

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Czy chodzi o podanie wartości napięcia z grupy 43 na Viakenie?
    Na biegu jałowym oscyluje od 0 do 1V
    Mam teraz zarówno błąd bogatej jak i ubogiej mieszanki jednocześnie.

  7. #37

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Poczytaj co to logi, ja nie mam czasu tłumaczyć. Żeby je zrobić musisz mieć vcds, a nie jakiś komputerek zewnętrzny ale podejrzewam, że w tym viakenie grupy powinny być takie same.

  8. #38

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dopytalem i tego Viakena nie moge uruchomic na VCDS.
    Pozostaje mi odczyt na skanerze, na biegu jalowym i w trakcie jazdy wartosci lambda wahaja sie od 0 do 1V.
    Zapomnialem dodac ze komputer pokladowy pokazuje 51l spalanie, byc moze dlatego ze zmienilem na VDO a moze ma to jakis zwiazek? W rzeczywistosci nie jest az tak wysokie, LPG jest spalanie ok, benzyny moze podwyzszone.

  9. #39

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bez wklejonych logów to można gdybać. Kup sobie kabel za 40zł, vcds do pobrania z neta.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •