Strona 10 z 29 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 285

Temat: Wymiana oleju w skrzyni

  1. #91
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    W tych skrzyniach, nigdy olej ogólnego przeznaczenia nie będzie tak dobry, jak dedykowany. Gdyby tak było, to VW nie bawiłby się w różne płyny i różne nr-y co np jest w Hondzie, gdzie jest jeden MTF. Kwestia synchronizatorów i ich pracy/współpracy z olejem. Tak to zostało zaprojektowane, żeby olej ewentualnie brać od producenta auta. Plusem są zapewne niskie opory skrzyni i jej żywotność - czy właściwie dożywotność, na jednym rodzaju oleju. Minusem to co opisujecie, przy zalaniu środków uniwersalnych, nie dedykowanych pod konkretną skrzynię.

    W Hondzie jest np tak, że czasem na oleju nie Ori skrzynia lepiej chodzi, niż na Ori, w VW jeszcze o tym nie słyszałem, albo poprawa nie jest długotrwała. Wiadomo świeży olej, ma też inne właściwości, niż przepracowany po jakimś tam czasie, któremu już np obniżyła się delikatnie lepkość.

  2. #92
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    W zeszłym tygodniu wymieniłem u siebie kpl sprzęgło z kołem oraz wlałem rzeczony olej Fuchs 75W. Jest rewelacja.
    Przejechałem dopiero niecałe 2000 km ale jest dobrze.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  3. #93
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Wymiana oleju w skrzyni

    Morgan fuchs legalny i świeży. Brany w petrostarze w Warszawie wiec nie ma opcji zeby cos nie grało. Biegi wchodziły dosyć ciezko i był problem ze zwazym startem, pamietam ze nawet po zalaniu świeżego fuchsa nie było tak gładko jak na ori oleju. Nie mniej jednak polecam oryginał a fuchsem to mozna na jedna wymianę oleju w silniku od razu przepłukać nim skrzynie. Łukasz do skrzyni quattro GVZ, JET lub KNZ jest ten olej ktory podałem.
    Fuchs przed napełnieniem był żółciutki przezroczysty. Po zlaniu był jak staczka, kolor ciemno brązowy. Pamietam ze jak zlewaliśmy oryginalny olej to po 180tys był nadal klarowny i to nas troche zaskoczyło bo w sumie nie trzeba byłoby go wymieniać ale chciałem profilaktycznie go zmienic z uwagi na przebieg. Dzis wiem ze oryginał nie ma sobie równych i do żadnego fuchsa nigdy nie wroce. Olej mozna kupic taniej na Allegro. W 200zl za 3 butelki mozna sie zmieścić a to jest 200% ceny takich samych butelek fuchsa za ktore zapłacimy koło stówy. Bierzcie oryginał co by skrzynia miała lżej. Co mi sie jeszcze rzuciło w oczy to płynność działania samej skrzyni. Starty sa o wiele gładsze bardziej miękko to chodzi. Auto żwawiej przyspiesza na tym oleju i hamowanie silnikiem jest bez szarpnięć a tak miało to miejsce czasami przy fuchsie podczas redukcji biegów.
    Tyle w temacie z mojej strony. Dziekuje dobranoc 😉

    Wysłane z mojego iPhone'a
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 03-11-14 o 20:34

  4. #94
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Zyzio wszystko fajnie ale wrócimy do tematu jak zrobisz 10kkm na tym oleju. Jeśli dalej będzie wszystko jak dziś to super. Wtedy będę dalej obstawał przy tym, że trafiłeś na jakiś kiepski olej. Ale obawiam się, że skoro wylałeś z niej taki syf to coś niedobrego się tam może dziać, skądś musiały się tam wziąć te śmieci. Sam widziałeś, że ori olej po 180tys km był klarowny. Ze zdrowej skrzyni nawet po dużym przebiegu taki powinien być. A to, że teraz skrzynia pracuje jak malina po zalaniu nowym olejem to normalna sprawa - taki sam efekt opisywałeś po zalaniu skrzyni fuchsem (zanim wyedytowałeś posty ). Zobaczymy tylko jak długo efekt się utrzyma, oby jak najdłużej.
    Akurat o skrzyniach możemy trochę pogadać bo zajmuję się nimi zawodowo - tyle, że trochę większymi i mocniejszymi.
    Poza tym nie jestem ani przedstawicielem fuchsa ani przeciwnikiem ori częsci z ASO. Ale w branży automotive pracuję nie od dziś i uwierz mi, że VW sam sobie olei nie produkuje.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    W Hondzie jest np tak, że czasem na oleju nie Ori skrzynia lepiej chodzi, niż na Ori, w VW jeszcze o tym nie słyszałem, albo poprawa nie jest długotrwała.
    Cosmo, z hondami to jest specyficzny temat bo wiele z ich skrzyń najlepiej śmiga na dobrym oleju silnikowym a nie przekładniowym

  5. #95
    daanoon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Reasumując, lepiej lać ori olej do przekładni
    ____________________________

  6. #96
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Wymiana oleju w skrzyni

    Morgan zrobisz STAGE4 w swojej a3 ustawia Ci 450nm ktore skrzynia musi dźwignąć to zobaczysz co z tego oleju wyjdzie jak go nalewalem to był żółty a wyszedł jak gowno. Oryginalny nowy jest sporo ciemniejszy i taki sam był zlewany. Vw sam oleju nie robi to racja ale ten fuchs to na bank nie jest oryginalny zamiennik, szkoda bo myslalem tak do tej pory ale praktyka pokazała ze jest inaczej.


    Wysłane z mojego iPhone'a
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 03-11-14 o 21:25

  7. #97
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    Morgan zrobisz STAGE4 w swojej a3 ustawia Ci 450nm ktore skrzyni musi dźwignąć to zobaczysz co z tego oleju wyjdzie
    W takiej sytuacji tym bardziej obstawiam, że to nie wina oleju tylko problem skrzyni. Pojeździj i daj znać

  8. #98
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zrobiłem juz 2 tys i jest bez porównania. Skrzynia chodzi jak bajka, biegi delikatnie wskakują na swoje miejsce jakbys miał nowa skrzynie. Na zimnym czasami tak jak Łukasz napisał wsteczny czy jedynka potrafi wejść ciezko ale to nie wina oleju tylko przymarzniętego wybieraka, dzisiaj to zaobserwowałem jak auto stało na dworze ale tak było ZAWSZE odkąd mam to auto a to juz ponad 6 lat wiec uwierz mi znam je na wylot


    Wysłane z mojego iPhone'a

  9. #99
    daanoon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zalałem dedykowany oryginalny olej do skrzyni GQQ, weszło niecałe 2 litry. Różnica ogromna na plus. Nie ma "charczenia" na zimnym przy II-gim biegu, a i pozostałe biegi lepiej wchodzą. Miałem zalany 75W90 - to jakaś porażka, to nie jest olej do skrzyni. Gość, który naprawiał mi skrzynie ma minusa, że zalał takie g8wno, breja wypłynęła... Teraz nie wiem co z łożyskami, na razie nie buczą, przynajmniej nie słyszę teraz - oby tak zostało.
    Do tych skrzyń tylko 75W, albo dedykowany, nic innego.

    Za 2 litry + kw zapłaciłem lekko ponad 100 zł,
    olej G 070 726 A2
    ____________________________

  10. Podziękowania dla daanoon za pomoc w problemie

    mpx (15-11-14)

  11. #100
    DanoA3's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnyśląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie auto A3 8P 2.0TDI Q BMN, skrzynia manual JLY padł uszczelniacz na wałku w skrzyni i dość dużo wyciekło oleju, przebieg 172k więc warto już chyba wymienić tylko jaki i ile litrów wchodzi.

    OK nikt nie odpisał i uderzyłem do serwisu Audi.
    Wg. nr Vin olej G 052 171 A2 cena 110zł za litr.
    Ostatnio edytowany przez DanoA3 - 30-11-14 o 00:11

Strona 10 z 29 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •