Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: kontrolka oleju?

  1. #1
    krux's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclove
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny kontrolka oleju?

    Witam dzisiaj rano odpalam samochod i po chwili na fisie zaswiecila mi sie na czerwono kontrolka oleju. Troche sie przestraszylem, zgasilem silnik, sprawdzilem bagnet i faktycznie wskazywał,że troche ubyło. uruchomilem silnik i kontrolka juz sie nie zapalila. Pojezdzilem troche, odczekałem az silnik ostygnie i sprwdzilem bagnet i poziom oleju sie podniósl. Wie ktos może co mogłoby byc przyczyna takiej akcji?
    Dodam ze jezdze na oleju 0w-40 i zmienialem go zaraz po zakupie czyli okolo 6 miesiecy temu.
    Za wszelkie sugestie wielkie dzieki i chyba pojade jutro do mechanika bo nie daje mi to spokoju.Pozdrawiam

  2. #2
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    pierwsze co mi przychodzi do głowy to zapytac czy autko stalo na rownym terenie?

  3. #3
    krux's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclove
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    stalo na równym

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    moze to byc problem z filtrem oleju(slabej jakosci albo juz stary). Ale rownie dobrze moze byc to cos innego... Mialem taki problem gdy auto bylo zimne, po ponownym przekrecaniu kluczyka sygnalizacja ucichla, wymienilem filtr i sytuacja nigdy sie nie potworzyla.
    BMW 330CD 220KM seria

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    ale chcialem zauwazyc, ze u nas nie ma kotrolki poziomu oleju, tylko jest czujnik cisnienia oleju

  6. #6
    krux's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclove
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 2paki
    ale chcialem zauwazyc, ze u nas nie ma kotrolki poziomu oleju, tylko jest czujnik cisnienia oleju
    sorry ale nie znam sie dobrze na kontrolkach wiec dzieki za korekte.
    jutro rano podjade do mechanika to mi posprawdza co jest nie tak i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.
    pozdrawiam

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 2paki
    ale chcialem zauwazyc, ze u nas nie ma kotrolki poziomu oleju, tylko jest czujnik cisnienia oleju
    w niektorych modelach jest czujnik poziomu oleju wiec i kontrolka powinna byc - nie mam przy sobie instrukcji ale na chlopski rozum powinna byc
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    w instrukcji jest napisane, ze migajaca czerwona kontrolka oleju informuje o "cisnieniu oleju w silniku, jesli lampka sie swieci, pomimo, ze poziom oleju jest prawidlowy, nie wolno jechac dalej. silnik nie moze pracowac nawet na obrotach jalowego biegu. nalezy wezwac pomoc...
    ...uwaga
    lampka sygnalizacyjna cisnienia oleju w silniku nie spelnia roli sygnalizacji poziomu. poziom oleju w silniku nalezy regularnie sprawdzac, najlepiej przy kazdym tankowaniu paliwa"
    -tyle z instrukcji

    pewnie moze byc to zbyt niski poziom oleju co skutkuje zbyt niskim cisnieniem, ale moze byc tez padniety czujnik lub zly stan tego oleju. tez mialem troszke przejsc z tym, wymienilem od oleju przez czujnik po pompe. generalnie okazalo sie ze czujnik jest zbyt czuly i wartosc cisnienia zmienia sie o jakies minimalne wartosci a on juz na to reagowal. no ale lepiej dmuchac na zimne

  9. #9
    pimpa13's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi A3 Sportback 2.0TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mi co jakies 3000 km pokazuje sie żółta kontrolka oleju.Zawsze sprawdzam bagnet i dolewam oleju. Międzi poziomem NORMA a poziomem w którym zapala mi sie kontrolka jest różnicy 200ml. Nie wiem czemu jest taki czuły ten czujnik.W kazdym razie dolewam raz czasem kapke.Ale przyznam że nigdy nie zobaczyłem CZERWONEJ kontroliki, musisz to sprawdzić u jakiegoś magika
    CC 700 30KM R.I.P.
    MEGANE 98KM R.I.P.
    A3 1.6 102KM R.I.P.
    A3 2.0 TDI 173KM 408nm LIVE


    Zakład Obrotu Nawozami
    Sprzedaż hurtowa nawozów rolniczych,węgla,cementu
    tel 158554799

  10. #10
    krux's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclove
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Już wszystko, dobrze okazało sie że czujnik coś nie stykał i zwariował na chwile. Po za tamtym 1 razem juz mi sie nie zaswiecił ani raz i mam nadzieje ze sie nie zaswieci w najblizszym czasie.
    dzieki za odpowiedzi. Mozna zamknac.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •