Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Dioda kontrolka Oleju

  1. #21
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jak nie ma jak jest
    raz na rok mi sie zapala
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	zdjcie0370t.jpg 
Views:	25055 
Size:	57.6 KB 
ID:	9950  

  2. #22
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    Jesli to byl czerwona kontrolka oleju na fisie to jest to czujnik przy filtrze natomiast jesli byla to zolta to jest to ten w misce tak do scislosci.
    Nie zgodzę z tobą bo wiem to z praktyki ( tak dla ścisłości)
    Co jakiś czas świeciła mi się tylko i wyłącznie czerwona, po wymianie czujnika poziomu oleju " tego w misce" problem ustał- od tamtego czasu przejechane 5.500 km

  3. #23
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolego czerwona kontrolka a ddokladnie czujnik mierzy cisnienie. A w misce cisnienia nie ma wiec sam sobie dopowiedz reszte. U ciebie po prostu byl przypadek losowy
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #24
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No nie wiem czy przypadek losowy... wcześniej także wymieniłem czujnik ciśnienia i to nic nie dało... dopiero po jakimś czasie wymieniłem czujnik poziomu oleju i jest spokój.
    Tak czy siak życzę koledze aby więcej kontrolka nie świeciła

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zabrze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez leon24 Pokaż post
    Witam. Odnowie troche temat. mam audi a3 8l 2001r po lifcie z silnikiem 1.9tdi ATD. pelen fis. po przejechaniu ok 20km spokojna jazda tak do 100 wyskakuje mi kontrolka z konewka od oleju a jak wcisne guzik przy godzinie i dacie to wyskakuje mi napis "switch of engine check oil level" czyli wylacz silnik i sprawdz poziom oleju. dzieje sie tak przez chwile pozniej chwila jest spokoj i pozniej znow to samo. Olej jest gdzies na 3/4miarki w normie. Olej i filtr wymienilem jakies 2tysiace temu poniewaz wtedy kupilem to autko. zalalem MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W40. co moze byc przyczyna? jakis czujnik czy cos innego?;> gdzie zaczac szukac?
    Proponuje zacząć od najprostszego a zarazem najtańszego sposobu czyli wymiany czujnika ciśnienia oleju

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    trochę odgrzewanie, ale u mnie problem jest świeży.

    Stoję na światłach, auto zagrzane, na dworze 27 stopni, korek jak to w Katowicach, temperatura 90 stopni.

    Gdy zaczynam ruszać, wciskam gaz, obrony 1,8 zaczyna mrugać kontrolka czerwona oleju. Kilka piknięć, zjechałem, sprawdzam olej jest, wentylatory chodzą spokojnie, silnik nie chodził głośniej, wszystko jest okej. No nic, jadę dalej, kolejne światła, znów to samo. Wyłączyłem silnik, włączam od razu i lampka znika.
    Więc zacząłem trochę to ignorować i przy następnej akcji przegazowałem mocniej i... lampka zgasła.

    Przy ciągłej jeździe w trasie 70-90-110 nie ma problemu, problem zaczyna się kiedy ruszam, np spod świateł.

    podłączyłem pod komputer, zagrzałem auto do 90 stopni, zatrzymałem się, PolskiVag: jedyny błąd wskazuje na to, że pora przeczyścić przepustnicę.
    stojąc na postoju przez jakieś 30 minut na zagrzanym silniku mimo przegazowywania, nie działo się nic.

    czy macie jakąś sugestię co sprawdzić i czy dałoby się to jakoś po Kablu sprawdzić ?

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Najlepiej sprawdzić ciśnienie oleju jak będzie w porządku to może być sam czujnik uszkodzony.

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mi w AGN zaczęło się dziać jak pniemcowi, nic nie klepało czyli olej jest, ale bałem się jechać. Po południu u mechanika pomiar ciśnienia oleju. Nie pamiętam ile było, ale było dobre.
    Gdy czujnik był wyciągnięty to przedmuchałem go lekko i wytarłem. Od tamtej pory cisza. Może coś z kablami było, albo jakiś śmiecik się do czujnika dostał i blokował go, a ten myślał, że ciśnienia nie ma. Polecam go wykręcić i wyczyścić. Dostęp jest kiepski troche ale da się dojść do niego. Od strony akumulatora u mnie był z boku bloku silnika.

  9. Podziękowania dla Rafal_94 za pomoc w problemie

    pniemiec (26-06-15)

  10. #29

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jutro spróbuję postąpić zgodnie z radą Rafal_94.

    Szybka rada, czy na tym poziomie będzie olej ? tzn czy mam się spodziewać tego, ze wyleje się nie wiem litr oleju czy mam spokojnie odkręcać i się niczego nie obawiać ?

  11. #30

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Oleju nie ma, bo czujnik jest w połowie wysokości silnika. Olej w silniku jest w misce na dole
    Gdy po wyczyszczeniu problem nie ustanie, to wtedy najlepiej załatwić pomiar ciśnienia oleju. Gdy okaże się dobre to czujnik. Chociaż czy warto mierzyć ciśnienie, jeśli zawory nie klepią itd. Raczej dla spokoju ducha to.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •