Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Spreżyny

  1. #1

    Domyślny Spreżyny

    padła mi sprężyna lewy przód, mechanik radzi wymienić obie naraz, pytanie : czy w Golf IV i Skodzie Octavii sa takie same sprężyny i podejdą do A3 ?
    Aha, będę też od razu wymieniał amorki, chce kupić Bilstein B4, co trzeba wymienić przy amorkach, jakies uszczelki, odbojniki itd itp, napiszcie zeby to wszystko mogl kupic, dzieki.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 20:31

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WroJackA3
    co trzeba wymienić przy amorkach
    gumy i odboje napewno.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WroJackA3
    napiszcie zeby to wszystko mogl kupic
    .......

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WroJackA3
    padła mi sprężyna lewy przód, mechanik radzi wymienić obie naraz, pytanie : czy w Golf IV i Skodzie Octavii sa takie same sprężyny i podejdą do A3 ?
    tak, tylko musza byc rowniez od wersji FWD czyli z napedem przednim nie 4x4 czy 4motion
    Musisz rowniez szukac od takiej samej wersji silnikowej bo rozne silniki roznie waza i np do ciezszych dieseli sa sprezyny z wieksza nosnoscia.
    Co do przednich to mozesz smialo kupowac. Tyl w octavii nie wiem czy nie jest mocniejszy ze wzgledu na ladownosc i ew kombi.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WroJackA3
    Aha, będę też od razu wymieniał amorki, chce kupić Bilstein B4, co trzeba wymienić przy amorkach, jakies uszczelki, odbojniki itd itp, napiszcie zeby to wszystko mogl kupic, dzieki.
    Przy przednich amorkach warto wymianic lozyska i gumy ktore sa na gorze mocowania amortyzatora (na gorze kielicha toco widac po otwarciu maski).
    Z tylku raczej nic nie trzeba.
    Generalnie warto wymianic wszystkie gumy w zawieszeniu... ale to sie nie tyczy amorkow tylko to osobny temat

  4. #4
    Guest

    Domyślny

    Witam, mam pytanie do kogos kto obczaja kropkowe oznaczenia sprezyn.

    A dokladnie chodzi o to, czym sie roznia tylne sprezyny z oznaczeniem "1 kropka brazowa + 1 srebrna (lub blekitna- ciezko okreslic )" od sprezyn "2 kropki brazowe 2 srebrne" ??

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam serdecznie !

    Jakiś czas temu kupiłem audi a3 8p 04r z obniżonym zawieszeniem. Dostałem razem z autem sprężyny. I właśnie tu jest problem czy będą pasować i jak bardzo samochód się uniesie. Amortyzatory mam oryginalne.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fde1cbb65.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b713c6e55.html

    bardzo proszę o pomoc, nie mam zielonego pojęcia co oznaczają kolory tych kropek. Podobno te sprężyny też są oryginalne. Z góry dziekuję !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •