Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 58 z 58

Temat: Cisnienie w oponach

  1. #51
    Wiśnia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    BMW 745i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    na 15'tkach ludzie jezdza z oponami o szerokosci 205mm i na 17'tkach rowniez
    no i wlasnie ja tak mam, felgi 17'' a opona o szerokosci 205.
    Zamkne juz swoj poprzedni watek: okazalo sie ze w oponie byl gwozdz. Siedzial elegancko i powietrze umykalo. W serwisie powiedzieli mi ze bez powietrza mozna jechac max 40kmh No coz, jestem zywym przykladem ze 140 tez mozna i nawet zadnych drgan nie bylo a powiedzial bym ze czym szybciej tym lepiej. A tak powaznie to troche mnie to martwi. Musze czesciej kontrolowac cisnienie albo zalatwic czujniki do runflat'ow
    PLATINUM Car Protection - Profesjonalne systemy ochrony lakieru

    A3 1.6 AKL >>> Mercedes S320 W140 >>> Mercedes S500 W220 >>> BMW 745i E65

  2. #52
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wiśnia może te 140km/h było zanim złapałeś gwożdzia w opone
    and4tu

  3. #53
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiśnia
    No coz, jestem zywym przykladem ze 140 tez mozna i nawet zadnych drgan nie bylo a powiedzial bym ze czym szybciej tym lepiej.
    Hm tu się zgodzę ;] Raz jechałem dużymi prędkościami i nić nie poczułem (złapałem śrubkę po drodze), dopiero jak się zatrzymałem na moment i ruszyłem dalej zaczęło "chlapać" koło...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #54

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tymbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    mam prośbe doradzcie mi jakie ciśnienie zastosować do następujących opon:
    przód opony toyo; 205/45/17
    tył continental; 215/40/17
    w tej chwili przód i tył mam po 2,7 ale coś mi się nie wydaje że nie jest to optymalne rozwiązanie.

    Ps. jeżdze na oponach 215/40/17 dopiero chwilkę i już wiem ze ten profil nie jest dostosowany do polskich dróg, chyba szybciudko zmienie na cos wyższego np. 215/50/17

  5. #55

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    hmm.. tak apropo nazewnictwa tematu "klucz do bezpiecznej i dlugiej ekspoloatacji opon"

    mam u siebie przejechane 114 tys i opony michelin...

    wiec wszystko normalnie ...

    ale tutaj uwaga... opony sa z 96r... i sa od nowości na autku ! ( 10 lat) oczywiście sa na nich oryginalne odwazniki Audi....

    stan:
    przód ok 1,5-2 mm ponad ogranicznik, 1 mm tył sezon dokończe

    to nie ogłoszenie reklamowe celem tego posta jest wykazanie ze cisnienie w oponach moze miec wpływ na ich żywotnośc

    Wiśnia ja sobie czasem na gladkim asfalcie lubie puszcac kierownice w celu sprawdzenia czy wszystko ok.. jesli nie sciaga cisnienie OK.. jesli cos na bok znaczy ze trzeba sprawdzic ale i tak sprawdzam min raz na 2 tyg.. lub czesciej zalezy od wahań temperatury ( pompowane powietrzem)

  6. #56

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    celem tego posta jest wykazanie ze cisnienie w oponach moze miec wpływ na ich żywotnośc
    w duzej mierze masz racje... ale nie dokonca tak jest gdyz po max 6 sezonach opona to w zasadzie odpad, niezaleznie od tego ile ma bieznika i czy jest rownomiernie zuzyta. Po prostu guma jest juz za stara, parcieje, istnieje mozliwosc rozrwania sie osnowy, jezdzac na 10-cio letnich oponach za kazdym razem kiedy sie rozpedzasz powienienes odmowic ostatnia modlitwe tak na wszelki wypadek

  7. #57
    ewsd's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    S3 :)
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    max 6 sezonach opona to w zasadzie odpad
    dlatego niemcy wymieniają opony i trafiaja do nas jako " nówki "
    Maciej __tylko OOOO : 80 B2-'81~1.6 ,80 B3-'91~2.0 , 80 B4-'93~2.6 , 80 B4-'93~2.0 , A4 -'95 ~1.6 , A3-'98~1,8 , A3-'01 ~1,8 T , A3 SB -'09 ~1,8 TFSI , S3 BHZ teraz S3 CDLA

  8. #58
    Wiśnia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    BMW 745i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez alfik
    Wiśnia ja sobie czasem na gladkim asfalcie lubie puszcac kierownice w celu sprawdzenia czy wszystko ok.. jesli nie sciaga cisnienie OK.. jesli cos na bok znaczy ze trzeba sprawdzic ale i tak sprawdzam min raz na 2 tyg.. lub czesciej zalezy od wahań temperatury ( pompowane powietrzem)
    alfik, w tym wlasnie problem ze nic nie sciagalo bo oponki moga do 100 jezdzic be cisnienia i nie dadza po sobie wogole nic poznac. Jak czytalem w takiej ulotce reklamowej runflatow to pisali ze moga wytrzymac faktycznie wiecej, tylko ze jak beda juz na granicy swojej wytrzymalosci to....moze byc fajnie
    PLATINUM Car Protection - Profesjonalne systemy ochrony lakieru

    A3 1.6 AKL >>> Mercedes S320 W140 >>> Mercedes S500 W220 >>> BMW 745i E65

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •