Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Spryskiwacze lamp przednich - montaż (Fotki !)

  1. #1
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Spryskiwacze lamp przednich - montaż (Fotki !)

    Niedawno w swojej niuni zamontowałem spryski lamp przednich. Poniżej instrukcja montażu by Kam1kaze.

    Oto co wchodzi w skład zestawu montażowego:
    Kable z przekaźnikami i dodatkowa pompka wysokociśnieniowa

    Uchwyty montażowe, uszczelki do nowego zbiorniczka na płyn i przejścówki do węża

    Spryskiwacze i zaślepki na zderzak

    Do tego węże gumowe i nowy zbiornik 5.5l.



    INSTALACJA:

    Zacząłem od wymiany starego zbiornika na nowy 5,5l uprzednio pomontwowawszy w nim co trzeba. Od razu mówie, że miejsca jest mało i trzeba będzie poodkręcać część sąsiadujących ze zbiornikiem elementów, żeby go wymienić. Do nowego zbiornika wstawiłem od razu nową pompke od sprysków świateł, starą pompkę od zwykłych spryskiwaczy oraz czujnik poziomu płynu (jeśli go nie masz wstawiasz jedną z zaślepek)



    przykręcamy i gotowe.

    Następnie trzeba było wyciąć w zderzaku otwory na spryskiwacze. Nie należało to do łatwych zadań, jednak wyszło nienajgorzej. Jesli na Twoim zderzaku od spodu nie ma naszkicowanych fabrycznie miejsc na spryski musiz je zrobić samemu, co niestety nie nalezy do najłatwiejszych spraw...
    Trzeba uważać, żeby wyciąć dziury w takim miejcu, żeby po założeniu zderzaka spryski nie kolidowały z belką zderzaka. W zderzaku jest taka wypustka (zazn. na zdjęciu.) która była moim punktem odniesienia. Do miejsca, które dzieli tą wypustkę na pół, nalezy przyłożyć odpowiedni sprysk w taki sposób, żeby (patrząc od tyłu zderzaka) jego lewa bądź prawa krawędź własnie stykała się z ta linią (innymi słowy dzieliła tą wypustke "na pół") Z lewej strony nalezy zrównać prawą krawędź sprysku z linią, a z lewej na odwrót. regulujemy w ten sposób połozenie sprysku w poziomie. Aby wyregulować sprysk dodatkowo w pionie, wystarczy zaprzeć górę sprysku o próg, na której znajduje się nasza wypustka


    Następnie dobrze jest sobie odrysować położenie sprysku i zaznaczyć gwoździem miejsca do przewiercenia otworów przekładając gwóźdź przez sprysk. Po przewierceniu otworów mamy już punkt odniesienia do dalszych prac.

    Na drugim zdjęciu ładnie widać wypustkę i próg

    Przyszła pora na rezanko (czyli wycinanie w zderzaku otworów)
    Niestety tutaj czeka nas sporo pracy i duzo cierpliwości. Ja uzyłem do rezania wiertarki i specjalnego frezu, ale od biedy mozna sobie poradzić nawet zwykłym wiertłem, jednak nie wiem jaki bedzie efekt Sprysk należy po każdym poszerzemiu/modyfikacji otworu przykładać i sprawdzać co jeszcze podszliwować a gdzie już jest dość, pamiętając o odrysowanym od spodu kształcie!!
    Odwracamy zderzak przodem do nas i zaczynamy poszerzać wywiercone już otwory. Robimy to delikatnie i z wyczuciem. Potem łączymy je po skosie wycinając odpowiednią linie. Przykładamy sprysk i modyfikujemy otwór tak aby koniec końców sprysk ładnie do niego pasował. Otwór po obwodzie może być ok 1mm szerszy, to tak na przwde nie ma znaczenia, gdyż na psrysk i tak przychodzi nakładka która zasłania ten otwór. Trzeba uważać zeby otwór nie był więszy o więcej niż 2mm z każej ztrony, bo wtedy ta nakładka może go ładnie nie zakryć i będzie widac szpary.


    Po zamocowaniu sprysków do zderzaka przymierzamy go i sprzwdzamy czy spryski na 100% nie kolidują z belką.
    Teraz zasadniczo mamy już z górki i zostały nam same detale
    Pozostało nam połączyć spryski wężami za pomocą trójnika, i podpiąć pod nową pompkę. Robimy dodatkowo "wtyczkę" na wężu żeby przy ew. zdejmowaniu zderzaka nie trzeba było demontować pompki (wszystkie elementy zawierają sie w zestawie)

    Pozostało jescze podłącznie elektryki.


    Wtyczkę A wpinamy do świateł krótkich (przylutowując do kabla np.) - wtedy spryski będą działac tylko wtedy jak światła będą zapalone.
    Kabelki B idą do akumulatora (czerwony na +)
    Kabelki C podpinamy pod starą pompkę od sprykiwania szyb.

    Tyle z elektryki

    Pozostało jeszcze upchnąć gdzieś przekaźniki i pomalować zaślepki pod kolor zderzaka



    I efekt końcowy:




    Oczywiście jeśli znajdziesz swój sposób na wycięcie dziur w zderzaku to śmiało, ja opisałem jak to było u mnie

    PZDR!








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=7f392...e8510c58222036
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:53

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •