Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana chłodnicy cieczy 1.8 AGN

  1. #1
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny Wymiana chłodnicy cieczy 1.8 AGN

    witam
    z racji potrzeby i oszczędności postanowiłem wymienić chłodnicę. Towarzyszył mi kolega bo przyda się pomoc drugiej osoby.
    Zacznę może od ceny i modelu chłodnicy. VAL731606 - jest to zamiennik z firmy Valeo. Kosztowała mnie 300zł nowa.
    Do demontażu przyda się kanał/podnośnik ale również i bez tego damy sobie radę.
    Zaczynamy od zrzucenia przedniego zderzaka. (Po 4 torxy w każdym nadkolu + 2 torxy pod dokładką zderzaka oraz plastikowe kołki w pasie przednim, widoczne po podniesieniu maski)
    Następnie odkręcamy klemy z aku i demontujemy aku (1 śruba M8 u podstawy aku)
    Demontujemy dolot (wystarczą dwie jego części) który zaczyna się za atrapą chłodnicy. (2 śruby)


    Demontujemy jeden z wentylatorów (3 śruby + wtyczka) ( nie ten z klimy) po to aby łatwiej było nam wyciągnąć cały ten plastik z wentylatorami
    Demontujemy plastik na którym są przykręcone wentylatory. ( cały plastik trzyma się na 4 torxach kręconych do chłodnicy)
    Wyciągamy lewą lampę ( wtyczki oraz 3 torxy) (Należy pierw wyciągnąć kierunek aby się dostać do trzeciej śruby trzymającej reflektor z boku.)
    Odkręcamy chłodnice z klimy od chłodnicy cieczy ( 4 śruby M6)


    Odkręcamy chłodnicę cieczy ( 4 śruby)


    Przyda się odkręcenie uchwytu trzymającego przewód z klimy
    Odkręcamy część którą nie wiem jak nazwać


    Odłączamy kabel idący do czujnika w chłodnicy (znajduje się pomiędzy dwoma wężami podłączonymi do chłodnicy cieczy)
    Spuszczamy płyn z układu poprzez odkręcenie kranika przy dolnym przewodzie z chłodnicy.

    Uwalniamy chłodnicę z dwóch przewodów wodnych.
    W tym momencie możemy fizycznie wyciągnąć chłodnicę cieczy. Ja podniosłem auto od strony kierowcy na zwykłym podnośniku do wymiany kół. Chłodnicę wyciągany dołem, uważając na pozostałe przewody z klimy. W tym momencie kanał znacznie ułatwi nam zadanie.
    Wykręcamy czujnik ze starej chłodnicy i wkręcamy do nowej.
    No i wsadzamy też dołem nową chłodnicę. Całość składamy w kupe i przystępujemy do napełnienia układu. Ja do tego celu użyłem koncentratu z stacji Shell. Odkręcamy korek nalewamy ful. Załączamy silnik, włączamy ogrzewanie. Ze zbiornika wyrównawczego zacznie ubywać płynu. Wlewamy do poziomu max i kontrolujemy poziom. Do całego układu wchodzi około 5 litrów płynu.
    Całość zajęła mi dokładnie 4 godziny.
    W razie pytań służę pomocą
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 18:02

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •