Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 58

Temat: Wymiana ECU

  1. #41
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  2. #42
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat, zamiast ECU z AGU, można wsadzić*z AJL (180KM), ale i tak nie obejdzie się*bez przeprogramowania małego czipu od immo. Jak przestanie wiać, to podmienie u siebie, bo juz mam przygotowany i opiszę*wrażenia.

    EDIT: Komputer wymieniony, po programowym odłączeniu immo nie trzeba nawet adaptować wyciągamy stary i wkładamy nowy (plug&play). Różnica w mocy bardzo odczuwalna, zwłaszcza przy większych predkościach i na wyższych biegach. Polecam coś takiego. Na wiosne dojdzie downpipe 3" i większe wtryski. Potem na hamownie i zobaczymy co wyjdzie.
    Ostatnio edytowany przez redwater - 30-12-16 o 19:47 Powód: zmiana ECU

  3. #43
    Daro™'s Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bychawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny A3 1.8T - zmiana ECU

    Witam


    Może ktoś robił podobny zabieg to mi odpowie:

    Mój sterownik 06A906032FC z silnika AUM padł i kolega wstawił mi inny który akurat miał u siebie,
    skanowałem vagiem

    nr sterownika to : 8N0 906 018 R, ten sterownik był tylko w początkowych Audi TT quattro 99-01,
    z silnikiem APX 1.8T 225KM, ma oznaczenie Bosch motronic 7.5 czyli działał zapewne z sondą wąskopasmową , a ja u siebie mam sondę szerokopasmową

    Ogólnie samochód normalnie odpala, jeździ bez problemów, jest bardziej dynamiczny niż na poprzednim sterowniku, jedynie na liczniku świeci się kontrolka EPC,

    vag pokazuje takie błędy:

    01177 engine control unit 49-00 no communications

    18084 epc (k132) circuit : electrical malfunction p1676 35-00

    prawdopodobnie sterownik nie był zgrywany z licznikiem, immobilizer wyłączony


    Pytanie brzmi czy ten sterownik powinien więc zostać czy nie lepiej szukać takiego jak był typowo pod AUM ?????


    Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowany przez Daro™ - 18-08-17 o 21:23

  4. #44

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    post!
    Ostatnio edytowany przez Net5kY - 05-03-24 o 21:12

  5. #45
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Swap sterownika na me 7.5 1.8t AGU

    Siemka, mam pewien problem, nazbierałem wszystkie czesci na tego swapa, lecz gdzie nie podjade to nikt nie chce sie za to brac, bo nie robili tego nigdy a nie chca niczego zepsuc, wiec potrzebuje zasiegnac porady, czy z tym jest jakis duzy problem, moze cos nie hulac po podlaczeniu wszystkiego?

  6. #46

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Co do swapa to najlepiej zdjąć immo a co do zmiany ecu wystarczy ze starego przelutować scalaka do drugiego zakupionego i hula bez żadnego kodowania zegarów.

  7. #47
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    immo juz mam wylaczone, ale znalazlem pewna osobe ktora podobno na 1000% ogarnie to dobrze ale chce za wszystko 1.5tys, tylko w sklad roboty wchodzi wymiana sterownika na me 7.5 + przekladka z automatu na manuala + fazy rozrzadu mi wylaczy tak samo sondy i przeplywke za jednym razem, a czy to duzo jak za ta robote to nie wiem

  8. #48

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Też się własnie przybieram do zmiany na me 7.5 w agu. Bedę to robił prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jest to do ogarnięcia samemu, kwestia skompletowania gratów i wolnego dnia lub dwóch Jeśli chcesz dam Ci jakieś wskazówki na priv

  9. #49

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Aud
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny Problem z ECU silnika tuning/podmiana "czy można"?

    Serwis BOSCH zdiagnozował mi rozjechaną mapę silnika PB przez wadliwą listwę wtryskową gazu. Pytanie czy,jeśli po resecie sterownika ECU falowanie pozostało a adaptacje ecu robiłem sam,nie raz i jeździłem do czasu jego adaptacji i nic nie pomagało to czy to na pewno wina mapy ECU? Jeśli tak to lepiej wgrać oryginalny soft czy kupić nowy sterownik? Nieszczelności nie stwierdzono oprócz niesprawnego EVAPu który przepuszcza w obie strony. Znalazłem na olx ECU od AUM 150km różniący się końcówką numeru. Mój ECU posiada końcówkę HN a tamten HJ,pytanie czy można włożyć sterownik z końcówką HJ ponieważ jest on po czipie na 240km? Silnik jest po remoncie,uszczelniona głowica i regeneracja turbo + wymiana pierścieni. Wtryski seria i kat jest. Fakt że nie wiem na jakim setupie strojono tamten ECU,chodzi o to czy w ogóle można coś takiego zrobić i będzie to dobrze jeździć?

  10. #50
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    HJ bo to 150HP AUM a Twój HN bo to 180HP AUQ i podmiana sterownika w Twoim przypadku na ten z 240HP nic nieda a tylko narobi problemów bo Ty nie masz zapewne nic z tych rzeczy(w sumie to nawet pełnego kompletu) pod które był pisany tamten soft a i zabawa z IMMO by Cię czekała
    wgraj Sobie sam serię HN lub BJ 180HP AUQ

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •