Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 58 z 58

Temat: Wymiana ECU

  1. #51

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Aud
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Byłem u tunera wczoraj,który wybił mi z głowy podmiane sterownika lub map. Uważa że mapa PB nie może się rozjechać bo jest "sztywno" wgrana tzn. nic nie może jej zmienić ani "rozjechać". Mapę gazu,owszem można rozjechać ale gaz mapy PB nie może rozjechać,chyba że przez ingerencje komputera. Pobrał mapę,sprawdził i stwierdził że jest oryginalna ni nie zmieniona. Po zrobieniu logów wyskoczyły 4 błędy: Losowe wypadanie zapłonu,wypadanie zapłonu na 2 cyl, błąd sondy lambda przed katalizatorem. Przy wykonywaniu logów na obrotach 5.5k mrugnął "check" szarpnęło samochodem i pojawiły się błędy.. Wymieniłem cewkę bo 3 były ngk 1 bosch,wymieniłem świece na ngk o ciepłocie pfrq 6,charakterystyka pracy silnika się zmieniła ale wypadanie i falowanie pozostało. Test cisnienia na listwie wtryskowej na postoju wykazało 3.5bar na odcince na postoju lekko ponad 4bary,zastanawiające jest to że gdy jest falowanie obrotów to jest i falowanie cisnienia na listwie,pytanie czy to falujące cisnienie na listwie wpływa na obroty czy obroty na cisnienie na listwie. Immo to nie problem bo akurat wyłączyłem wczoraj vag commanderem bo zapomniałem że po logowaniu się do immo zresetowało kluczyki i nie chciało mii się kodować. Jakieś inne pomysły? Co jeszcze ma wpływ na spalanie stukowe i falujące obroty? Mogę podać logi które wykonał tuner.
    Podejrzewam jeszcze napinacz łańcucha. Po zimnej nocy zdarzy mu sie warknąć łańcuchem,według tunera to nie to,sprawdzał kąt wyprzedzenia zapłonu..

    Błędy:
    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 06A 906 032 HN
    Component and/or Version: 1.8L R4/5VT G 0002
    Software Coding: 11500
    Work Shop Code: WSC 07777
    Additional Info: WAUZZZ8L33A025048 AUZ7Z0B2149269
    3 Faults Found:
    16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
    P0300 - 35-00 - -
    16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
    P0302 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-00 - -

    Logi:
    002+033: http://vaglogi.pl/log-002_033_aLbzReg.html
    003+020: http://vaglogi.pl/log-003_020_94X3wS.html
    115+118: http://vaglogi.pl/log-115_118_9zuD5m.html

  2. #52
    Bednarko's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa/Bury UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Daro™ możesz opróżnić skrzynkę?

  3. #53

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skalmierzyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Jaki sterownik silnika?

    Witam muszę zakupić sterownik silnika do Audi A3 8L 1.8 Agn 1996r. skrzynia manualna. Mam pytanie odnośnie numeru sterownika. 06A 906 018 C to numer mojego sterownika jest ich kilka sztuk na allegro, ale różnią się numerem który znajduje się w okolicach kodu kreskowego u mnie jest taki 0 261 204 126/127. Co on oznacza i czy jest ważny? Podam kilka linków z allegro.

    W tym linku jest sterownik który by się zgadzał tylko nie pasuje ten numer koło kodu kreskowego bo brakuje "126" i jest rocznik 97. Pytanie czy taki podejdzie do mojego wozu?

    https://allegro.pl/oferta/komputer-s...8-c-6370585080

    Zaś w tym linku oby dwa numery się zgadają nawet rocznik,ale jak widać napisano na nim "aut." czyli chyba automat...

    https://allegro.pl/oferta/audi-a3-8l...&bi_c=Product&

  4. #54

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi a3 8l 1.9 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Wymiana ECU 1.9 TDI AHF problem z doborem

    Witam wszystkich

    Posiadam audi a3 8l 1.9 TDI 110 km 1998 rocznik seryjnie AHF a pod maską jest włożony ASV z Leona. Został zrobiony program na 140 koni jednak jest to gotowiec i auto ma problem z dziura podczas przyspieszania. Jest parę opcji na to jednak ja obstawiam program i zostało mi tutaj na forum tak zasugerowane. Jako że auto ma swój przebieg chce włożyć seryjny komputer silnika bez programu i tutaj się zaczyna problem. Zakładać sterownik silnika od AHF czy ASV? Numery sterownika sa inne. Wiem ze trzeba kodować immo. Czy coś jeszcze będzie trzeba robić przy takiej zmianie?

  5. #55
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Skoro masz silnik od ASV to i ECU powinno być od ASV. Chociaż w tym ecu wystarczy, że przegrasz zawartość pamięci gdzie są mapy tylko musisz mieć mapy od seryjnego ASV.
    W tym modelu po kablu tego nie zrobisz, trzeba sterownik otwierać.

  6. #56

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi a3 8l 1.9 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Dziękuje, wezme to pod uwagę jednak dalej szybszą i łatwiejszą dla mnie opcją będzie kupienie sterownika od ASV, założenie go i zakodowanie immo. Gdyż podejrzewam że ze zmianą kości muszę wybrać się do tunera, a z tego co wiem nie są chętni do grzebania w sterowniku fizycznie. Dlatego pytam o to czego potrzeba przy zmianie sterownika. Czy sterownik od ASV ma te same wtyczki? Czy oprócz kodowania immo potrzeba kodować coś jeszcze?

    Edit:
    Tuner za wgranie seryjnej mapy życzy sobie 500 zł. Odpada skoro komputer jest do kupienia za 100 zł.

    ASV ma zupełnie inne wtyczki także nie podejdzie do auta oryginalnie z AHF.

    Także jedyne moje pytanie co trzeba kodować przy zamianie komputera Z AHF?
    Ostatnio edytowany przez czak111 - 05-02-21 o 13:38

  7. #57
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Robisz tylko dopasowanie ecu do licznika vagiem, jeśli to immo 2 to nie potrzeba do tego pinu.
    Z tego co mi wiadomo to wtyczki w tych ecu są takie same, różnice mogą być w pin oucie wtyczek.

  8. #58

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi a3 8l 1.9 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Zamienność ECU 038 906 018 BA

    Hej

    Posiadam Audi A3 8L rocznik 1998 w którym oryginalnie siedział silnik AHF. Obecnie jest wsadzony ASV z Seata Leona. Jest w nim zrobiony czip na 140 koni gotowiec. Auto kopci przy przyspieszaniu i ma dziurę w przyspieszaniu. Chce się pozbyć tego czipa przez wymianę komputera silnika na inny. Numer który mam założony w aucie to 038 906 018 BA. Jest tylko jedna sztuka tego numeru w sprzedaży za 200 zł a sterowników z tym samym numerem i inną literową końcówką jest pełno. Pytanie brzmi jak wygląda zamienność sterowników z tym samym numerem a różną końcówką literową np od Passata z AFN. Czy wystarczy podmienić komputer, zakodować immo i wszystko powinno być ok?
    Z tego co czytałem sterowniki z numerami 038 906 018 są już na canie. Dodam że mam u siebie przepływkę pierburg.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •