Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 58

Temat: Wymiana ECU

  1. #11
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    W tym temacie masz wszystko opisane:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...723#post681723

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cloudmak Pokaż post
    Witam,

    mam pytanie, chcę we własnym zakresie wymienić dwie kości sterownika ECU w swoim 8L 98r. Kości będą zawierały nową mapę oraz zabezpieczenie "poprawiające" pracę rozrusznika.

    W związku z tym chciałbym się dowiedzieć gdzie i jak dostać się do ECU i może ma ktoś jakieś foty lub robił to już wcześniej i może służyć pomocą
    Podbijam! mnie też to interesuje i czu 038 906 019 mozna zamiast 018 z tyłu zamontować i zmienić mapę na tą z z o 18 ?

  3. #13
    konto usuniete 1528706818
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Olsztyniak90 Pokaż post
    Podbijam! mnie też to interesuje i czu 038 906 019 mozna zamiast 018 z tyłu zamontować i zmienić mapę na tą z z o 18 ?
    Możesz zapomnieć o takiej zabawie bo te sterowniki juz miały magistrale i nie wystraczy zmienić mapy na tą z 018 bo pamietaj ze tam sa rownież inne sterowniki jak abs /esp i wiel innych ktore juz chodzą po canie.czego u Ciebie nie ma .

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MARIUSZ1973_2008 Pokaż post
    Możesz zapomnieć o takiej zabawie bo te sterowniki juz miały magistrale i nie wystraczy zmienić mapy na tą z 018 bo pamietaj ze tam sa rownież inne sterowniki jak abs /esp i wiel innych ktore juz chodzą po canie.czego u Ciebie nie ma .
    Dzięki za rzeczową odpowiedź wiec szukam 018

  5. #15
    konto usuniete 1528706818
    Guest

    Domyślny

    Nie ma za co zycze powodzenia w poszukiwaniach

  6. Podziękowania dla konto usuniete 1528706818 za pomoc w problemie

    Olsztyniak90 (20-05-11)

  7. #16
    cloudmak's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

  8. #17
    voronix's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Sterownik komputera ECU audi a3 1.8t 99r

    Witam, jakis czas temu pisalem na temat problemu sondy lambda kupilem uzywana i dalej wyskakiwal blad brak zmian napiecia ostatnio kupilem orgianlana nowa dalej to samo oddalem auto do elektromechanika ktory po 3 dniach stwierdzil ze wszystko ok tylko sterownik komputera padniety staral sie wgrac nowe mapy ale nie mogl sie polaczyc z laptopem wiec uznal ze sterownik to trup, zaproponowal mi kupno uzywanego sterwniaka na allegro znalazlem kilka ofert pytanie moje czy to na pewno moze byc przyczyna tego ze sonda nie zmienia napiecia? jest stale 0.45 i sie nie zmienia? czy nie jest tak ze jak sterownik padnie to pada wiecej rzeczy a nie tylko np sonda? wie ktos cos na ten temat? bo nie wiem czy zamowic ten sterownik na allegro

  9. #18
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam. Posiadam AGU 97r. z ECU o numerze 06A906018AQ. Tuner podpowiedział mi żeby wymienić komputer na nowszy ale też z AGU to łatwiej będzie mu się stroiło. Czy ktoś robił już taką zamianę? Pytam, ponieważ nie wiem na jaki konkretnie zamienić. Czy taki o numerze 06A906018CJ będzie git? Proszę o pomoc.

  10. #19

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TYCHY
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem zamiany ECU na używany - zła procedura

    Jak w temacie proszę o pomoc przy zamianie ECU w Audi A3 8L 1.9 ASZ 130pps z 2002r, nie pytajcie po co, bo nie o to chodzi i proszę nie odsyłajcie mnie do innych postów, bo je czytałem ale odpowiedzi nie znalazłem.
    Sterownik zakupiony dokładnie z tego samego modelu i rocznika z takimi samymi numerami co do jednej literki i cyferki, posiadam oczywiście pin do używanego i do swojego aktualnego ECU. Robię to VCDS 11.11.3 wg procedury Ross Tech następująco:

    [Wybierz]
    [01 - Silnik]
    [Zaloguj - 11]
    Na poniższej procedury, należy użyć kodu PIN zastąpienia (używany) ECU.

    4-cyfrowy kod PIN Kod PIN musi być wprowadzony jako 5-cyfrowy numer w polu Nowa wartość. Na przykład, jeśli kod PIN to 1234, wprowadź 01.234.
    [Do it!]

    Do tego momentu, czyli wbicia nr pin z używanego ECU jest wszystko poprawnie, po naciśnięciu [Do it] program wraca do okna gdzie jest login, adaptacja i cała reszta czyli jestem znowu w sterowniku silnika więc wchodzę:

    [Adaptation - 10]
    Wpisz 050 w "Channel".
    [Czytaj]
    Na poniższej procedury, należy użyć kodu PIN pierwotnego (stary) ECU.
    4-cyfrowy kod PIN Kod PIN musi być wprowadzony jako 5-cyfrowy numer. Na przykład, jeśli kod PIN to 1234, wprowadź 01234.
    [Test]
    Wartości mogą ulec zmianie na "32000", to jest normalne
    [Zapisz]
    [Gotowe, powrót]
    [Close Controller, Go Back - 06]

    I tutaj pojawia się problem, po wejściu w kanał 050 nie ma okna do wbicia kolejnego czyli mojego nr pin, można wejść w okienko kodu (siedmiocyfrowy kod, który generuje tylko dealer), wbicie w tym miejscu mojego pinu nic nie daje, a na pewno jest poprawny.Więc gdzie wg procedury wbija się czterocyfrowy pin poprzedzony zerem?????????

    Czy robię coś nie tak, może inna kolejność, może źle zrozumiałem procedurę, w efekcie końcowym autko odpaliłem po zmianie ECU ale z wyłączonym immo, aby nie blokowało, zastanawiam się czy owa procedura RossTech nie zawiera jakiegoś błędu.
    Ostatnio edytowany przez szmic - 26-04-14 o 21:23

  11. #20

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TYCHY
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdziłem dzisiaj fejsem VAG KKL i VAG Commander, więc do licznika wchodzę na swoim starym pinie, do silnika również wchodzę na pinie z używanego a dalej nie mogę zgrać ECU z immo. Na wszystkich forach vw opisują procedurę jak w pierwszym poście, ale problem występuje nadal. Znalazłem również coś takiego:
    cyt. "wchodzisz w licznik 17 pozniej wpisujesz 11 logowanie pin licznika pozniej 10adaptacja kanal 51 i wpisujesz kod sterownika silnika wychodzisz z tego wchodzisz w silnik 01 pozniej 11 logowanie kod sterownika pozniej 10 adaptacja kanal 51 i kod licznika", tylko gość sam się pogubił czy jest to do wymiany licznika czy ECU , a nie chcę ryzykować.
    Pomoże ktoś biegły w tych sprawach.

    Dodatkowo mam pytanie odnośnie licznika, co oznaczają kodowania
    04140
    00140

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •