Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: 1.Dlugo kreci przy odpalaniu 2.Wskaznik plynu w chlodnicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa/Pno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny 1.Długo kręci przy odpalaniu 2.Wskaźnik płynu w chłodnicy

    Witam

    Od wczoraj jestem posiadaczem A3 1,9 TDI 90kM 1998r. i niestety są 2 sprawy które mnie martwią ( przebieg teoria mówi - 162.000 )

    1. Przy odpalaniu jej obojętnie czy silnik jest zimny czy ciepły za długo się kręci zanim załapie... Z początku myslałem że to może świece ( poprzedni właściciel mówił że aku... ), ale to nie może być to bo nawet rozgrzany kręci o te 2-3 sekundy za długo zanim zaskoczy...
    Ok 20.000km temu miała robiony rozrząd i tak myślę, że może jakiś lewus źle ząbki nastawił i się pomylił i może przez to nie łapie, a może turbinka... no sam nie wiem - będę wdzięczny za pomoc - mam nadzieje że to nic poważnego bo jestem strasznie spłukany.

    2. Dzieje się to tylko przy odpalaniu rano na zilnym silniku - zapala się błąd płynu chłodnicy i po ok. 4 miutach sam gaśnie... Płyn jest, stan jego jest w porzo, więc nie mam pojęcia co to może być ( nie wiem czy tak to się nazywa ten błąd, ale symbol to termometr na fali na czerwonym tle )


    Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-10-15 o 12:20

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam kolegę

    No prosze kolejna złota pieknośc mam ten sam kolorek tylko ze 1,9 TDI AHF 110kM
    wg. mnie to proponuje najpierw sprawdzić autko na kompie..bo moze masz jakąś pierdułke do zrobienia i bedzie dobrze.

    Ja byłem w DIAGTRONIK'u ..... w Jankach .... diagnostyka komputerowa to koszt ok 100zł. Reszta kosztów zalezy od problemu.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa/Pno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    "złota piękność" dzięki - też tak uważam...
    Myślę nad programem do mej niuni, ale póki co troche pękam musze sobie dużo poczytać i wtedy się zdecyduje

    A co do płynu chłodnicy to spróbuje dolać go troche, albo wymienić całość bo na zimnym jest go zawsze mniej i może jest na granicy...

    Pozdro

  4. #4
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Co do płynu u mnie też tak było, dolałem troszeczkę i już problemu nie oczywiście chodziło o to że na zimnym zawsze widać w zbiorniczku że jest go mnie a tam jest czujnik jak wiemy i mu nie pasowało. Jeszczo możesz tak zrobić zapal i odrazu rusz, wtedy płyn się zabuja i wogule się nie zapali ja bynajmniej po takiej prubie stwierdziłem że chodzi o poziom płynu i po dolaniu problem znikonoł jak pisałem.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Co do płynu to tez bym sie upierał zeby był odpowiedni poziom. Ale to nie pomoże Ci w rozwiązaniu problemu z zapalaniem.

  6. #6

    Domyślny zapalanie

    Witam.
    Ja mam 1,8 bez turbinki i mam ten sam problem...
    bledow nie ma... ale sam doszedlem co jest przyczyna..
    normalnie pompka paliwa powinna po przekreceniu stacyjki dopompowac paliwa do uzyskania odpowiedniego cisnienia... i wtedy sie automatycznie wylaczy... kolejne wlaczenie owej pompki sa po juz uruchomieniu silnika...
    u mnie objaw jest taki ze jak przekrece stacyjke to pompka tylko cyknie co nie trwa nawet 1 sek.. a takie podpompowanie paliwa trwa max 3 sek.
    Wymienilem pompke filtr swiece kable pasek i dalej jest tak jak bylo.
    Objaw jest taki podczas uruchamiania ze nie dostaje paliwka..
    Ja rozwiazalem to dosyc prosto...
    do werzyka ktorym jest dostarczone jest paliwko zamontowalem elektro zaworek ktory jest tez zabespieczeniem przed niepowolanym zapaleniem takie 2 dodatkowe zabespieczenie....
    - tego jest to ze po wylaczeniu kluczyka zawor sie zamyka aby zostalo troche paliwka na kolejny zaplon. a jest to nie zalerzne od alarmu..
    Zastanawiam sie czy jest to wina komputera (brak jakowych bledow) czy moze gdzies jakis kabelek sie skonczyl
    www.x-art.pl - jasnieszna radosc zycia

  7. #7
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W moim przypadku jest tak , kreci troszke dluzej jesli paliwa w zbiorniku jest mało(ok.mniej niz ostatnia kreska), natomiast jesli jest wiecej , odpala natychmiastowo. Nie sądze aby to był jakis defekt, poprostu pompka potrzebuje przetloczyc wieksza ilosc paliwa i to wszystko, jesli macie podobnie to nie ma sie czym martwic , dolac paliwka i smigac
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa/Pno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    odnośnie tego nieszczęsnego odpalania to jest tak, że:

    rano na zimnym odpala niemal idealnie...

    dopiero gdy ją zgasze postoi pare minut czy pare godzinek to już strasznie niechętnie odpala...
    Rano natomiast robi mi nadzieje i pali błyskawicznie...

    Napewno musze podpiąć ją pod kompa i tyle, ale ciekaw jestem czy ktoś ma jakiś pomysł jeszcze...

    pzdr.

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pitersc
    odnośnie tego nieszczęsnego odpalania to jest tak, że:

    rano na zimnym odpala niemal idealnie...

    dopiero gdy ją zgasze postoi pare minut czy pare godzinek to już strasznie niechętnie odpala...
    Rano natomiast robi mi nadzieje i pali błyskawicznie...
    pzdr.
    rozwiazales problem ?? bo u mojej rodzinki w A3 swiezo sprowadzonej jest to samo
    zimna pali idealnie, a postoi troche albo jest ciepla to trzeba krecic
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    A6
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Tak zlote jest piekne
    a wymieniales filtry ? moze filtr paliwa sie posypal i silnik nie dostaje dobrej dawki paliwa?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •