Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Interfejs na com.

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa Jelonki
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    111 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Interfejs na com.

    Dostałem taki oto interfejs. http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=28
    Po podłączeniu pinów tak jak jest na obudowie, robie test vagcom, pokazuje stan portu: ok, interfejsu nie wykryto.
    Da się tym w ogóle podłączyć do naszych A3? Czy może musze coś jeszcze dokupić?
    Czytaj szybko bo zaraz Czaro wykasuje!

    Inox Pasztet nie f tedeiku ale w śfiniaku i ze śfistakiem Tylko grzanych zydli brak....

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Interfejsy na COM chodzą bez problemu z A3/S3 8L , oczywiście z kompami z wbudowanym portem COM ( o tym można zapomnieć przy nowych laptopach). Są czasami nawet lepsze , bo przy specjalnych programach do kasowania poduszek tylko takim interfejsem da się z nich skorzystać.

    Oczywiście są też przejsciowki z USB na COM , lub karty PCMCIA z COMami i to też działa z takim fejsem .

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa Jelonki
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    111 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no ja mam starego lapka z jednym portem COM i po podłączeniu interfejsu komp ani vagcom go nie wykrył. Interfejs dostałem od kumpla, podobno działa, tylko właśnie nie wiem czy to wina interfejsu czy ja coś źle podłączam.

    Czy po podłączeniu tymi pinami też powinien działać czy może jest potrzebny kabel ze złączem OBD2?
    Ostatnio edytowany przez kiqł - 04-01-09 o 16:30
    Czytaj szybko bo zaraz Czaro wykasuje!

    Inox Pasztet nie f tedeiku ale w śfiniaku i ze śfistakiem Tylko grzanych zydli brak....

  4. #4
    anioł08's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podobna sytuacja co w moim przypadku , tylko że u mnie przewody wew. wtyczki samochodu są pozamieniane i też podłanczałem tymi pinami
    (mówiąc krótko na krótko ).Metodą prób i błędów wyszło mi co? wieelkie nic.
    przewiduje że porzednik miał przejście z samochodem i coś specjalnie zpaprali.
    Jest jeszcze szansa że ktoś na spocie będzie ze psrawnym vagiem i mi pomoże
    w przeciwnym wypadku "ukręce A3ce wtyczke i wepcham jej w tłumik"

  5. #5

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez anioł08 Pokaż post
    Podobna sytuacja co w moim przypadku , tylko że u mnie przewody wew. wtyczki samochodu są pozamieniane i też podłanczałem tymi pinami
    (mówiąc krótko na krótko ).Metodą prób i błędów wyszło mi co? wieelkie nic.
    przewiduje że porzednik miał przejście z samochodem i coś specjalnie zpaprali.
    Jest jeszcze szansa że ktoś na spocie będzie ze psrawnym vagiem i mi pomoże
    w przeciwnym wypadku "ukręce A3ce wtyczke i wepcham jej w tłumik"
    Sprawdź czy gniazdo niema pozamienianych pinów lub czy kawałek za gniazdem nie kończą się kable (lipne gniazdo a oryginał może gdzieś schowany). Ja w swoim poprzednim samochodzie (2 letnia IBIZA) miałem zrobione taką niespodziankę dla nieproszonych "GOŚCI" - mój samochód - "tylko ja się podpinam innym WARA OD NIEGO "
    Było A3.
    Będzie A3.

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa Jelonki
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    111 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Ale u mnie z gniazdem jest wszystko ok. Nie raz juz podpinałem interfejs tylko nie ten.
    Nie wiem tylko czy ten interfejs co mam będzie w ogóle działać z naszymi A3, ma jedną linię K i nie mam złącza OBD2. Ma to jakieś znaczenie? Czy powinien działać?
    I jeszcze czy laptop powinien znaleźć nowe urządzenie od razu po podłączeniu interfejsu do kompa czy dopiero jak sie podłacze do samochodu??
    Czytaj szybko bo zaraz Czaro wykasuje!

    Inox Pasztet nie f tedeiku ale w śfiniaku i ze śfistakiem Tylko grzanych zydli brak....

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Na pewno urządzenia COM nie są Plug&Play więc system nie wykrywa nowego sprzętu ,ale już test pod VAG-Comem jak najbardziej powinien działać.

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Na pewno interfejs z jedną linią K i bez złącza OBD2, a jedynie samymi pinami działa, bo takiego używam. Co do tego, że nie odnajduje interfejsu - jesteś pewien, że wybrałeś właściwy port w ustawieniach VAG-COMa?

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa Jelonki
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    111 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No właśnie mam tylko jeden port com w lapku ustawiam go na COM1 i taki sam wybieram w vagcom. Pokazuje test portu Ok. ale interfejsu brak. Jak wybieram w Vagcom inny port to w ogóle nie wykrywa portu. Jest jeszcze opcja, że ten interfejs jednak nie działa....
    Gdzieś tez czytałem, że np. karty pcmcia robia jakies problemy ale to tyczyło się interfejsu na usb. Czy z tym moim tez może byc przez nie problem??
    Czytaj szybko bo zaraz Czaro wykasuje!

    Inox Pasztet nie f tedeiku ale w śfiniaku i ze śfistakiem Tylko grzanych zydli brak....

  10. #10
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Jesteś pewien, że piny podłączasz odpowiednio? Bo jeśli interfejs jest sprawny i gniazdo nie było "modyfikowane" to nie ma prawa nie działać. Może być też tak, że masz gdzieś przełamany kabel łączący interfejs z kompem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •