Strona 24 z 47 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 231 do 240 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #231
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam nadzieje ze to tylko uszczelka ale jak napisalem, zobaczymy w przyszlym tygoniu po zdjeciu glowicy.

    Dziekuje w kazdym razie za dobre slowo.

  2. #232
    jason's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak postawia diagnoze to napisz co jest grane .
    Badz dobrej mysli Pozdro

  3. #233
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dostalem wstepna wycene od mechanika na moje problemy.

    Dowiedzialem sie ze zdjecia glowicy, jej diagnostyka (sprawdzenie czy jest peknieta) oraz caly komplet klamotow (uszczelka pod glowice, sroby, wymiana plynow) bedzie mnie kosztowac 1400PLN. To wersja minimum przy uszkodzonej tylko uszczelce pod glowice.

    Jezeli okaze sie po diagnistyce glowicy iz ona jest peknieta/uszkodzona wtedy koszta naprawy wzrosna dodatkowo o koszt naprawy glowicy (podobno moze byc on w granicach 500-2000PLN).

    Narazie nie wyglada to zle aczkolwiek niewiem czy jest to drogo czy tanio ?!

    Auto bede naprawiac we Wroclawiu.

  4. #234
    jason's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mi powiedzial ok 1900zl bo spawanie ~1500 chyba i reszte za robote sobie policzyl ... a mialem sciagac z bielska nowa glowice ale ten dal gwarancje na pol roku i zdecydowalem sie jednak na niego.

  5. #235
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Czy mogly by sie wypowiedziec osoby ktore mialy problemy z glowicami. Jak zachowuje sie auto po regeneracji glowicy.

    Zastanawiam sie czy nie bede czasem regenerowac swojej glowicy, jednak od mechnika slysze ze niema sie czego bac i glowica bedzie jak nowa. Jakos innej odpowiedzi nie spodziewam sie od osoby ktora naprawia mojej auto
    Chcialbym jednak poznac opinie osob ktore ten proces przeszly i dowiedziec sie czy wogole oplaca sie pakowac w taki zabieg czy lepiej wybrac inne opcje jakimi sa uzywki lub nowa glowica.

    Oczywiscie wszystkie opcje sa zwiazane z pieniedzmi ale moze sie okazac ze w ostatecznym rozrachunku wybierajac wariant najtanszy i tak konczy sie z wariantem najdrozszym.

  6. #236
    jason's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja mam po regeneracji i narazie chodzi bez zarzutow a jak bedzie to kto wie ale gwarancje mam wiec nie mysle o tym

  7. #237
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    jason, nie chce Wam psuc jakos wizji, ale co to za gwarancja na pol roku? Zadna. Po spawaniu na poczatku wiadomo ze bedzie lepiej, ale powoli znowu moze zaczac sie rozszczelniac i na pewno w ciagu pol roku tego nie zauwazysz.Ja nie mowie ze to jest zle pospawane, ale pol roku to zadna gwarancja w przypadku pospawania glowicy. Powiem Wam, jak ja zrobilem, stalem przed takim samym dylematem. Kupilem drugi silnik z 2008 roku z osprzetem (sprzeglo, dwumas, sprezarka klimatyzacji, egr, alternator, itd). Za calosc zaplacilem 3300zl o ile dobrze pamietam ... Za wymiane calosci zaplacilem 1000zl. Po takim manewrze mialem wszystko zrobione na szybko za 4300zl, ale macie calutki nowiutki silnik z nowymi wtryskiwaczami, itd. Traz stary silnik sprzedalem za 1400zl i zostalo mi sporo wymienionego wyzej osprzetu, wartego rowniez jakies 1000-1300zł... Co sie bardziej oplaca? Przemyslcie to jeszcze raz. W przypadku peknietej glowicy ja juz nie bede sie bawil w jakies regeneracje, itd. Fakt, ze jak kupicie uzywany silnik to tez istnieje ryzyko ze moze byc cos nie tak, ale po to sie pisze papiery rozne, umowy kupna, itd aby zminimalizowac te ryzyko w jak najwiekszym stopniu

  8. #238
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    do niedawna tez bylem tego samego zdania, ze najlepiej kupic caly "nowy" silnik, w sumie dalej jestem ale.. no wlasnie, okazuje sie jak widac ze te nowe tez pekaja, rzadziej bo rzadziej niz stare BKD/AZV ale leca, na forum octavii sporo o tym, okazuje sie ze nowe BKD i BMN 170PS tylko teoretycznie byly pozbawione tej wady..

    na forum elektrody goscie opisuja, ze jezli odda sie do naprawde dobrego fachowca glowice, tez wstawi nowe gniazda, dobrze pospawa itd to takowa jest jak nowa.

    opcje sa rozne, w przypadku kolegi pjanet najpierw mimo wszystko dalbym glowice do sprawdzenia (niestety to tylko po jej wyjeciu) a dopiero potem ew szukac np calego silnika, tu sprawa jest gorsza, BMN-a za grosze kompletnego sie nie znajdzie.. a glowic tych nowych na rynku wtornym sporo i tansze.

    najgorzej i najdrozsze sa wlasnie do starych BKD/AZV i tu jakbym mial kupowac tylko glowice na allegro, ktora moze byc juz spawana, nie wiadomo jak i przez kogo, to wolalbym zregenerowac "sam" swoja
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #239
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dzis oddaje auto do mechanika i oczywiscie glowica bedzie sprawdzona jak tylko zostanie tzw 'rozdziewiczona'.

    Moze polecicie jakis dobry zaklad we Wroclawiu ?
    Slyszalem 'plotki' ze niema takiego i kazdy robi tak ze predzej czy pozniej wraca sie do niego raz jeszcze
    Moj mechanik wspolpracuje z zakladem o nazwie Huzar ( http://www.glowice.com.pl/ ).
    Dodatkowo w rozmowie sugerowal mi ze on nie kupil by uzywanej glowicy tylko zregenerowal uszkodzona.

    Jestem caly czas przy nadziei ze to tylko uszczelka. Dodatkowo z kim nie rozmawiam ( a sa to mechnicy AUDI roznej masci ) mowia ze jezeli objaw dotyczy silnika BMN to zawsze konczylo sie na naprawie glowicy.

    Co do uzywanych glowic to mam pare kontaktow ale obawim sie moge kupic regenerowana (gorsza od mojej) i czy warto sie w to pakowac.

    Zdania jak czytam sa podzielone i zastanawim sie czy wogole mozna jezdzic ze zregenerowana glowica czy czasem nie sprzedac auta przy najbliszej nadarzajacej sie okazji.

  10. #240
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Ja nie mam objawow typu bialy dym, klopoty z zapalaniem lub brak mocy.
    Niestety, trzeba bedzie zdjac glowice, oddac ja do sprawdzenia i wtedy zobacze co jest faktycznie.

    Moje oryginalne pytanie byla raczej o mozliwosc uszkodzenia uszczelki przy obecnosci CO2 w plynie chlodnicy.

    Jezeli obecnosc jest 99% wada glowicy to nie pozostaje nic innego jak zaczac szukac nowej glowicy poniewaz to bedzie nastepny (mam nadzieje ostatni) krok w eliminacji klopotu zwiazanego z ubytkami plynu chlodniczego.
    Też nie miałem takich objawów.
    Po sprawdzeniu Co2 wyszło, że jest zawartość. Kolejnym krokiem jest ciśnieniowe sprawdzenie głowicy i lokalizacja pęknięcia. Uszczelka w tym wypadku to niestety bardzo mało prawdopodobny powód.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Zdania jak czytam sa podzielone i zastanawim sie czy wogole mozna jezdzic ze zregenerowana glowica czy czasem nie sprzedac auta przy najbliszej nadarzajacej sie okazji.
    Nie ma to jak pchnąć bubla do żyda. Miejmy nadzieje że przyszły właściciel wpadnie tu i obczai temat.
    Ostatnio edytowany przez t0m3k - 01-02-11 o 13:44
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

Strona 24 z 47 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •