Strona 35 z 47 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 341 do 350 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #341

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.Również dotknął mnie problem z uciekającym płynem chłodinczym.Mechanik wymienił mi kompletny rozrząd z pompą wody.Przejechałem około1700 km i zapaliła sie kontrolka ze jest mało płynu... Mechanik wlał cały koncentrat ,a z tego co mi kolega sprzedawca mówił powinien wlac około2/3 koncentratu i reszte dopełnic jakas specjalna wodą ,która mi dał... Mechaniik oddał mi cała banke wody z powrtotem bo powiedział ze starczyło koncentratu.... Dopiero potem sie skumałem ze powinien dolać wody chyba. Dolałem potem 2 razy wody ,ale ubywało płynu i kupiłem jaks specjalny płyn niby uszczelniający i ubywa teraz duzo mniej ,ale ciągle powioli ubywa.Odkręciłem raz korek jak był samochód rozgrzany płynu było mało i po odkreceniu sykneło tak jakby i płyn wrócił do zbiorniczka.Ktoś ma jakieś pomysły co sie może dziać??Dodam że nie kopci na biało itp... W oleju też nie widać sladów płynu...

  2. #342
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    @morgan, nie rozrząd od czasu zakupu auta nie był ruszany . Gdy 3 lata temu kupowałem auto miało na liczniku 50 000km , teraz jest już 82 000km . Gdy auto chodzi i zerkam pod nie to nie widzę żadnych wycieków itp. Wszystko zaczęło się najpierw od jednego nieszczęsnego mechanika. Miał tylko wymienić filtry , olej + szklankę popychacza pompy paliwa . Wymienił tak że auto po odebraniu nie jechało . Jego zdaniem przepływka byla uwalona. Kupiłem nową i nic nie dało . jak się okazalo gdzie indziej uszkodził filtr powietrza i kto wie czy czasem i czego innego nie uszkodził . W tym drugim serwisie za to nie podpięli mi rury od Intercoolera i tak kilka dni jeździłem aż mi błędu nie wywaliło . Od tego czasu mam problem z tą temperaturą

  3. #343
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbigzbig20 Pokaż post
    Gdy 3 lata temu kupowałem auto miało na liczniku 50 000km , teraz jest już 82 000km
    Auto ma już 6-7lat więc można by o tym powoli pomyśleć.
    Nie masz nigdzie wycieków płynu? Jedź do jakiegoś ogarniętego mechanika niech Ci sprawdzi termostat i pompę wody obejrzy. Przez forum dużo więcej Ci nie pomogę...

    Drako, wycieki jakieś masz?

  4. #344

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pod autem suchutko ..... A od góry patrzac nic nie widzę niestety.... TYlko na rozgrzanym silniku ubywa pewnie.

  5. #345
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    drako ,mechanik mogl jedynie podczas montazu uszkodzic oring przy pompie i to wszytsko. Proponuje zdjac oslone rozrzadu i sprawdzic czy nie ma bialego osadu w okolicy pompy wody
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #346

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli to że nalał sam koncentrat bez wody nie ma żadnego znaczenia? Bo po wymianie zaczęło ubywać płynu...

  7. #347
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    spotkalem sie z kiedys z opisem na butelce , iz mozna lac sam koncentrat wtedy temp zamarzania jest okolo -50 *C a zmieszanie z woda powoduje spadek temp na zamarzanie co jest oczywiste. Nie wiem czy to nie byl koncentrat o nazwie almatin czy jakis shell .z tego co widze to plyn g12 tez osiaga temp powyzej 50 *C . wedlug mojego skromnego zdania wlanie koncentratu raczej nie przyczynilo sie do usterki. warto sprawdzic chlodniczke spalin , mogla zaczac przeciekac
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #348

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli ta pod spodem auta? Mi ostatnio znajomy mówił że po wlaniu samego koncentratu rozszczelniło mu cały układ....

  9. #349
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pod podloga jest chlodniczka paliwa , natomiast chlodniczke egru masz pod rura ssaca filtra powietrza za silnikiem. Nie jestem znawca, ale to Ty decydujesz w jakiej proporcji mieszasz plyn z woda wiec majac napisane na opakowaniu 3:2 (3 L plynu 2L wody) daje temp do -52*C zastosujesz 3:1 to wiekszy sie tylko temperatura zamarzania. w mojej bylej 8L mialem wlany koncentrat tylko nie pamietam czy to byl shell czy almatin i zadnego problemu.to jest moj przypadek i nie mozna tego brac jak wytyczne
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #350
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Auto ma już 6-7lat więc można by o tym powoli pomyśleć.
    a nawet trzeba juz. nie jeden mechanik mowi, 5lat albo przebieg do wymiany podany przez producenta.

Strona 35 z 47 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •