Strona 4 z 47 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #31
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    No dokladnie tak

  2. #32

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Hura, nareszcie temat który i mnie dotyczy - podziele sie moimi przezyciami Wszystko zaczelo sie pare lat temu Zaczalo ubywac plynu z chlodnicy, przy dlzuszej jezdzie na trasie - lampka kontrolna, a temperatura cieczy teoretycznie pozostawala optymalna.
    Swojego czasu podejrzewalem peknieta glowice, bo widocznych wyciekow nie bylo. Jednak przy diagnozowaniu VAG wrzucal zwarcie wentylatora chlodnicy 1 z masa. Na tej podstawie wspierany dobrymi sugestiami mechanika, doszedlem do wniosku, ze plyn odparowuje przez naczynie wyrownawcze i wina lezy po stronie wentylatorow. Oczywiscie czasu mialem tyle, ze wentylatorow nie kupilem, a problem znikania plynu powracal sporadycznie zwlaszcza latem przy dluzszych przejazdach.
    Ostatnio zdazrzyla sie kolejna nowosc: mialem problem z obwodem swiatel zewnetrznych - pozycje z tylu nie chcialy sie swiecic, albo lubily sobie zgasnac, o czym informowalo mnie gasnace podswietlenie regulacji nawiewu - jakas usterka oczywiscie elektryczna bo inne sie u mnie nie zdarzaja. Pech chcial, ze nie bylo mnie w kraju, auto zostalo oddane do elektryka. wrocilem, ucieszylem sie ze wszystko ok. pech chcial, ze w zamian za sprawne pozycje tydzien pozniej zauwazylem ze kompletnie niesprawne oswietlenie wnetrza dostalem gratis..
    A jak sie lacza te dwa watki ? a no tak, ze po ingerencji elektryka wentylatory same z siebie nagle zaczely sie krecic w pierwszej chwili pomyslalem, ze moze klima sie zalaczyla.. ale szybko sobie przypomnialem, ze przeciez ta opcja u mnie gdzies sie zapodziala.
    No i teraz auto znajduje sie w fazie testow. Jezeli problem plynu bedzie powracal mimo pracujacych wentylatorow, sprawdze uszczelke.

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Audi A3 2.0 TDI 140HP 2003r. 104tyś.km Przestudiowałem już trochę tematów i nie wiem co jednak jest z moim autem ogólnie???
    1.Płyn mi ucieka ostatnio 1l wlałem.
    2.Z rana nie zakopci nawet trochę.
    3.Byłem u mechanika nie wykrył wycieków, nie wykrył oleju w płynie i płynu w oleju wsadzał jakieś strzykawki pewnie na zawartość co2 chyba nie znam się ale czytałem na forum o tym.
    4. Byłem u audi podłączyli mi komputer i wyskoczył błąd wentylatora.
    5. Jak stoję na "luzie" np. na światłach to mi samochodem lekko za trzęsie jest to wyczuwalne.
    Miałem takie obiawy a w aso wymienili mi chłodnice recyrkulacji spalin i mówili że głowica jest ok ale jej nie sprawdzali bo z tamtej części uciekał płyn boje się jeszcze że to nie wszystko bo z takimi objawami jak ja miałem to dziwne że to chłodnica recy.... spalin.
    Dodano:
    Samochodem jeszcze nie jeździłem bo muszę go odebrać w sobotę
    Ostatnio edytowany przez Dan13l007 - 18-03-09 o 18:52 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #34

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Samochód odebrałem wszytko jest w porządku przejechałem 600km i nic to była chłodnica recyrkulacji spalin koszt w aso to ok 1200zł + naprawa razem 2020zł.xD

  5. #35

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak jak poniżej napisałem to była ta chłodnica recyrkulacji spalin to mnie ucieszyło trochę że nie była to głowica przejechałem już ponad 2000tyś. km i wszystko ok

  6. #36

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Pozwole sie podczepic pod temat.
    W ciagu roku ubylo mi pol chlodnicy plynu. Czy cos takiego ma sie prawo zdarzyc czy raczej mam gdzies jakis maly przeciek? Czy nalezy szybko cos z tym zrobic czy narazie tylko obserwowac?
    Pozdrawiam

  7. #37
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Obserwuj czy gdzies nie cieknie. Jesli nie znajdziesz wycieku a plyn bedzie uciekal to wtedy zacznij sie martwic i szukaj przyczyny. Obserwuj czy plyn nie miesza sie z olejem, pilnuj poziom oleju, itd.

  8. #38

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Olej jest ok, nie ubywa go poki co

  9. #39
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darkstorm Pokaż post
    Olej jest ok, nie ubywa go poki co
    A nie przybywa? :>

  10. #40

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Przeprowadzilem wczoraj rozmowe z doradca serwisowym w ASO. przedstawilem historie choroby wyciekow plynu w moim BKD. dowiedzialem sie, ze glowice faktycznie pekaly, ale jezeli zdarzylo sie to w BKD to musial to byc wyjatek potwierdzajacy regule, problem mial dotyczyc glownie BKP i ewentualnie czegos jeszcze. Malo to sie pokrywa z naszymi doswiadczeniami, ale nie chcialem sie klocic.
    Jak sie okazuje czesta przyczyna ubytkow w BKD jest niszczejaca chlodnica recyrkulacji spalin, ktora podlega wymianie.
    Jak dla mnie to wadliwa glowica moze peknac od przegrzania, co czesto jest powodowane nie dzialajacymi wentylatorami. Zwarcie sterowania z masa to tez czesta przypadlosc, ale nie znam jeszcze genezy tego problemu.. teoretycznie jedyne co rozwiazuje problem to zakup nowego kompletu.
    Przy okazji dowiedzialem sie, ze zadne akcje serwisowe dla mojego VINu nie byly przewidziane.
    Ostatnio edytowany przez GRAWER - 25-04-09 o 12:41

Strona 4 z 47 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •