Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siepraw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BUY

    Domyślny [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

    Witam ! Posiadam Audi A3 z 2004 roku - 2.0 Diesel 140 KM. Od ponad miesiaca mam powazny problem z uciekającym płynem z chłodnicy. Na desce świecił mi się błąd a po podłączeniu do komputera pokazywało "zwarcie wentylatora chłodnicy z masą". Pojechałem do mechanika, trzymał mi 2 dni samochód po czym stwierdził, ze "jego zdaniem pierdzielniety jest wentylator ale nie bedzie wymieniał bo nie jest pewny". Jezdzilem dalej no ale co 4/5 dni dolewałem tak po pół litra płynu :/ Zawiozłem w poniedziałek do mechanika w Krakowie, trzymał 2 dni samochód - dzisiaj zadzwonił, że "zawór gaszenia" jakiś jest walnięty, odłączył go i wentylatory działają ... ale, że płyn pewnie dalej będzie uciekał bo pewnie mam głowice walniętą i żebym przygotował sie na 3/4 tysiące wydatku ... Własnie dotarłem do domu z odłaczonym tym "zaworem gaszenia", narazie błąd z deski zniknął i nie wiem co dalej robic ... Samochód ma przejechane 139 tyś
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:30

  2. #2
    slawekkawas's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁÓDŹ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Po pierwsze ,skoro masz silnik BUY to masz 163 KM a nie 140 KM jak piszesz ......
    po drugie ---- najistotniejszy problem to uciekajacy "ginacy" plyn chlodniczy ,ktory musisz dolewac wiec skupilbym sie na tym gdzie on ucieka , a skoro nie widac wyciekow to moze uciekac tylko do srodka silnika wiec do wydechu ... wiec glowice masz do zdjecia i wymiana uszczelki badz glowicy takze - wyjdzie na sprawdzeniu glowicy na szczelnosc po jej zdjeciu , a w miedzy czasie ktos kto umie zdjac i wymienic glowice , powinien dokladnie zbadac zarowno wiatraki jak i przepustnice gaszenia .................................................. .

  3. #3
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    po pierwsze to zmień mechanika jak chcesz to polece Ci mechanika w wieliczce masz niedaleko nie jest tani ,ale naprawde zna się jak by nie patrzec to były uzytkownik a3 .
    sprawdz wyciek jak nie ma to może faktycznie głowica ,ale tak pochopnie nie ściągał bym ją ,mi też kiedyś ubywał okazało się ,że pęknięta chłodnica na środku nie było wycieku bo pęd wiatru rozwiewał ,pózniej nic nie pomogło mysleli ze to glowica a okazał sie poluzowany wąz na króćcu.

  4. #4
    slawekkawas's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁÓDŹ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    nawet jakbys jezdzil na '' bezbarwnej '' cieczy to wyciek bedzie widoczny , zalezy jak kto szuka ( tym bardziej rozowy plyn G12), wiec chlodnica czy kruciec latwiejsze sa do diagnozy niz glowica............................... nie ma co czekac , dokladne ogledziny wyciekow u fachowca i czapka do gory ...

  5. #5
    P-A-K-A's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A czy leci z wydechu biały dym ? I sprawdź jeszcze czy w płynie do chłodzenia niema oleju. Jeżeli masz jeden z objawów to znaczy albo uszczelka pod głowicą albo głowica. Jeszcze jedno jaki masz płyn w chłodnicy, chodzi mi do jakiej temperatury nie zamarza może ci rozsadziło gdzieś głowice przy tych temperaturach co mamy teraz.

  6. #6
    BlackSugar's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a ja mam pytanie czy przy peknietej glowicy lub uszczelce samochod traci moc ?
    czy jest to niezauwazalne

  7. #7
    P-A-K-A's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Oczywiście że w jakimś stopniu traci moc zależy od uszkodzenia.Lecz czasami można tego nie odczuć .

  8. #8
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    u mnie była peknieta głowica w dwóch miejscach i powiem ze auto zachowywało sie normalnie - wszystko jak nalezy tylko z tym ze uciekał płyn chłodniczy - jednak ubytki płynu pogłebiały się tzn coraz mniejszy dystans pokonywałem na jednym zbiorniczku. Ja postawiłem na naprawe głowicy starej - nie wiem czy dobrze czy źle ale generalnie plusem jest koszt naprawy. Przy okazji tej naprawy wymieniłem sobie "rozrząd" a ma przejechane (97tys.)., klocki hamulcowe oraz miałem problem z odpalaniem na ciepłym silniku - ta akurat usterka wg. mnie nie została naprawiona .

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem tylko że u mnie jest tak mam płyn od chłodnicy(koloru białego) zalany jest między min a max bardziej pod max i po dłuższej jeździe zapala mi się kontrolka od tem. ale na wskaźniku jest 90stopni gdy podnoszę maskę to na zbiorniku jest poniżej min a jak od kręcę korek to stan wraca do poprzedniego poziomu mam Audi A3 2.0 TDI 140km 105tys. przejechane nie dawno kupiłem ten samochód

  10. #10
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Poczytaj o peknietej glowicy i sprawdz czy nie masz innych objawow z tym zwiazanych.

Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •