Strona 45 z 47 PierwszyPierwszy ... 354344454647 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 441 do 450 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #441
    MeHow87's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 1.8T FSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT

    Domyślny Odstępstwa prawidłowego poziomu płynu chłodniczego

    Witam,
    Nie tak dawno zmuszony byłem oddać swoje auto do mechanika w celu wymiany chłodnicy.
    Od tamtego czasu raz na jakiś czas sprawdzam poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym - fakt jest ten sam czyli nalany pod MAX.
    Moje pytanie brzmi: czy stan poziomu MAX a przy rozgrzanym aucie nawet lekko nad MAX może doprowadzić do jakiegoś ewentualnego wycieku?
    Parkuję auto w garażowcu, na ziemi pojawiło mi się kilka kropek czerwono-różowego płynu pod silnikiem w konsystencji "glikolowatej" -"wodnej" nie oleistej.
    Dziś planuję ostudzić silnik i po paru godzinach zdjąć płyn ze zbiorniczka strzykawką, tak by był lekko nad MIN

    Mam nadzieję, że temat wrzuciłem w odpowiedni dział, jeśli nie to przepraszam.
    Pozdrawiam i czekam na wasze pomysły i podpowiedzi.
    Jeżeli znowu zauważę te wycieki to postaram wrzucić się zdjęcie.
    Ostatnio edytowany przez MeHow87 - 14-11-17 o 19:21

  2. #442

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witajcie, chłopaki mam problem który zaczyna się pojawiać w chłodniejsze dni. A mianowicie, samochód długo łapie temperaturę( wyjeżdzam rano z garażu + 10 stopni ) potrzeba gdzies około 14km żeby wskoczyło na 90*C. Druga sprawa tankowałem ostatnio samochód, po trasie około 50 km po zatankowaniu sprawdzałem cisnienie w oponach, wsiadam przekręcam kluczyk i patrzę że temperatura spadła(po 5min?), mimo że trwało to wszystko z 5 min, to już nie było 90 stopni. Pamiętam że w zime rok temu na minusowej temp gdy się zatrzymałem na chwile po 2-3 min temp spadała, na odpalonym silniku. Trzecia sprawa, ubywa mi płynu chłodniczego. W lato nie miało to miejsca, płyn był cały czas w jendym miejscu, a zaczeły się chłodniejsze dni, to wrócił problem z ubywającym płynem i długim nagrzewaniem do 90*C. Wina termostatu ?

  3. #443
    MeHow87's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 1.8T FSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT

    Domyślny

    Witajcie, miałem dorzucić fotki -- czy to jest Waszym zdaniem płyn chłodniczy czy może coś innego?
    W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta




    Dzięki i pzdr.

  4. #444
    pitermaestro's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam
    Mam podobny problem z wyciekającym płynem chłodniczym . Wczoraj nagle po kilku km wyskakuje mi kontrolka o poziomie płynu chłodniczego, zaglądam do zbiornika pusto, na alfalcie slady płynu, dolewam do zapełnienia zbiornika wedle poziomu, po kilku kilometrach to samo. Z góry widać wycieków , pod kanałem dużo mokrego szczególnie to co na zdjęciu . auto a3 8p 1.9tdi
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/8bdbdc4696c597a1

  5. #445
    pitermaestro's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z wyciekającym płynem chłodniczym . Wczoraj nagle po kilku km wyskakuje mi kontrolka o poziomie płynu chłodniczego, zaglądam do zbiornika pusto, na alfalcie slady płynu, dolewam do zapełnienia zbiornika wedle poziomu, po kilku kilometrach to samo. Z góry nie widać wycieków , pod kanałem dużo mokrego szczególnie to co na zdjęciu . auto a3 8p 1.9tdi
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/8bdbdc4696c597a1

  6. #446

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zobacz czy nie widać wycieku koło akumulatora ( pod akumulatorem).

  7. #447
    Tomektomektomek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam. Mam pewien problem i proszę o radę.

    Co prawda płynu mi nie ubywa - jedynie zimą przy minusowych temperaturach musiałem robić małe dolewki.
    Dziś zajrzałem pod maskę i zauważyłem, że płynu w zbiorniku jest aż pod sam korek. Ścisnąłem węże od chłodnicy i wydawały się być one puste. Z tego co pamiętam kiedy je się ściska powinno być słychać charakterystyczne "przelewanie" świadczące o obecności płynu.
    Wskaźnik temperatury zatrzymuje się na 90 stopniach więc tu jest ok ale robię ostatnio bardzo krótkie trasy.
    W zbiorniku nie zauważyłem żadnych brudów ani osadów. Raz na kilka odpaleń potrafi puścić małą białą chmurę.

    Pytanie co może być tego przyczyną i czy jest się czego obawiać?

    https://imgur.com/eDLCtU4

  8. #448
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć,

    Mam taki dziwny w sumie problem, średnio raz na rok muszę dolać płynu chłodniczego. Przykładowo ostatni raz dolewałem rok temu jeździłem i wszystko było w normie, zawsze jak sprawdzałem (a robię to w miarę często) to poziom był pomiędzy min a max i tak dobry rok przejeździłem. Nagle dwa dni temu patrze kontrolka się zapala o zbyt niskim poziomie płynu.
    Otwieram maske (silnik ciepły) poziom płynu dużo poniżej min (widać jeszcze płyn w zbiorniczku). Nagle "wyparowała" spora ilość płynu. Oglądałem (może nie jakoś dokładnie) miejsca przy zbiorniczku i asfalt pod samochodem - nigdzie wycieku nie widzę.
    Wiecie może co może być przyczyną, że nagle jest ubytek? Teraz dolałem i pewnie znowu z rok przejeżdżę spokojnie. Czy w tych autkach (1.9TDI) może sobie od tak uciec płyn a potem jest ok ?

  9. #449

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez a-j-p Pokaż post
    Cześć,

    Mam taki dziwny w sumie problem, średnio raz na rok muszę dolać płynu chłodniczego. Przykładowo ostatni raz dolewałem rok temu jeździłem i wszystko było w normie, zawsze jak sprawdzałem (a robię to w miarę często) to poziom był pomiędzy min a max i tak dobry rok przejeździłem. Nagle dwa dni temu patrze kontrolka się zapala o zbyt niskim poziomie płynu.
    Otwieram maske (silnik ciepły) poziom płynu dużo poniżej min (widać jeszcze płyn w zbiorniczku). Nagle "wyparowała" spora ilość płynu. Oglądałem (może nie jakoś dokładnie) miejsca przy zbiorniczku i asfalt pod samochodem - nigdzie wycieku nie widzę.
    Wiecie może co może być przyczyną, że nagle jest ubytek? Teraz dolałem i pewnie znowu z rok przejeżdżę spokojnie. Czy w tych autkach (1.9TDI) może sobie od tak uciec płyn a potem jest ok ?
    Miałem podobny przypadek. Powoli ubywało mi płynu. Może ze 0,1l na 1000-1500km. Nigdzie nie było widać wycieków. Sucho. Któregoś dnia wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i zapala się kontrolka poziomu płynu. Patrze pod maskę - prawie pusty zbiornik wyrównawczy. okazało się, że ciekło górnym króćcem chłodnicy. Z początku były to tak małe wycieki, że na bieżąco odparowywały i nie było niczego widać. Aż do czasu. Na króćcu też nie było nic widać. Dopiero gdy ręką namacałem króciec od spodu okazało się, że jest mokry. Wystarczy wymienić o-ring króćca chłodnicy. Koszt o-ringa kilka złotych + pół godziny roboty.

  10. Podziękowania dla General76 za pomoc w problemie

    a-j-p (03-06-18)

  11. #450

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    A3 8P 06.2008 1.8 TFSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Panowie wstyd pytać o to ale muszę . Gdzie jest max na zbiorniczku wyrównawczym płynu? Mam u siebie zaznaczone min i takie kilka linii krzyżyków,oddzielone 2 kreskami ale nigdzie nie mogę znaleźć max.

Strona 45 z 47 PierwszyPierwszy ... 354344454647 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •