Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: grzanie się hamulców

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny grzanie się hamulców

    Witam. Mam taki oto problem. Strasznie nagrzewają mi sie hamulce tylniego koła od strony kierowcy. Pozostałe raczej są ok. Miałem przypadek podczas jazdy na trasie iż nawet zaczęły się kopcic i pojawił sie ogień......Miało to miejsce po wymianie klocków hamulcowych. Nadmienie że klocki zostały założone na stare tarcze. Mechanik powiedział przed wymiana ze na razie jednak nie trzeba tarcz zmieniac aczkolwiek nie sa pierwszej młodosci....Problem pojawia sie jak juz napisałem przy jednym kole. I teraz pytanie jaka moze byc przyczyna? Podaczas jazdy nie słychac raczej zadnego szurania i piszczenia.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-04-16 o 14:54

  2. #2
    P-A-K-A's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Albo mechanik coś źle poskładał albo zacisk się zapiekł. Chyba że caś z rencznym jest nie tak.

  3. #3
    Mentos's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    RS3 dawniej A trzecia '03
    Model
    RS3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    przy wmianie klockow masz takie blaszki po ktorych sie klocek przemieszcza i z reguly malo kto czysci brud ktory sie zbiera pod tymi blaszkami i klocek pewnie masz wsadzony na siłe i nie odbija, warto tez zobaczyc czy tloczek jest ok moze sie tloczek w zacisku zblokował.
    Sa koszty jest impreza,
    jest impreza sa koszty,
    Jest ryzko jest zabawa
    Są samochody AUDI dlugo dlugo dlugo ... nic i dopiero inne samochody ;p

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a czy po wymianie klockow popuscil linke od recznego?mimo ze bedzie spuszczony to dalej bedzie blokowal bo grubosc klockow sie zwiekszyla.no i teraz jest taka pora roku ze linki zamarzaja od recznego.
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    pestus's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chojnice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Ja mam ten sam problem i po zdjęciu koła stwierdziłem ze to linka od hamulca ręcznego (przeważnie w czasie mrozu) i taki sam problem miałem w vw vento. Po wymianie linki było ok.
    No speed no fun

  6. #6
    W3N's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja też tak mam ... jeszcze mi sie nie kopciło z koła ale jak wróce po ok 1h jazdy to czuć że coś sie tam pali dzięki za info w przyszłym tyg sciągne koło i zobaczymy

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jezeli Ci linka zamarzla to nie musisz sciagac kola wystarczy ze zobaczysz jak chodzi raczka od hamulca recznego jezeli nie ma oporow tzn ze zamarzla ale sprawdz tez naciag linki bo moze mechanik zapomnial
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 10-01-09 o 16:04
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Skoro klocki były założone na stare tarcze to oprócz przyczyn wymienionych przez kolegów wcześniej powodem przegrzewania może być też rant na brzegach tarcz, o który ciągle trą klocki w trakcie jazdy mimo, że wszystko odbija.
    124 Hp 277 Nm

  9. #9
    pavel_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn/ Grudziądz
    Auto
    audi tt AJQ & mk2syncro APY
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Jeżeli w plusowych temperaturach nic się nie zmieniło, to ani wymiana blaszek, ani wymiana tarcz na nowe bez rantów ani jakiekolwiek inne zabiegi nic nie pomogą.
    Mechanizm zacisku tylnego hamulca jest ze względu dodatkowy mechanizm hamulca ręcznego o wiele bardziej skomplikowany niż przedniego i niestety bardziej awaryjny i zawodny i według mnie w tym przypadku nie obędzie się bez jego wymiany na sprawny zacisk (podpowiem, że w mk4/tt fwd/leon/octavia/bora itp zacisk tył jest taki sam)

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    tak sie sklada ze jakis czas temu rozebralem zacisk lewego tylnego kola.rozebralem calkowicie,we wnetrzu zacisku jest tloczek na mimosrodzie i nic wiecej natomiast na zewnatrz jest lapka na ktorej mocujemy linke od recznego i nawet gdy sie odkreci nie moze sama blokowac kola.Na moje jedyna usterka jaka moze spotkac zacisko to wyciek plynu poprzez oring albo zapieczenie zacisku.Zapieczenie zacisku nie wystepuje od wymiany klockow.Z calym szacunkiem kolego pavel_ale latwiej i taniej jest popuscic linke recznego i zobaczyc co sie stanie albo tak jak kolega wojtas sugerowal,wtedy mozna albo stoczyc ranty,albo wymienic tarcze
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •