Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 65 z 65

Temat: problem z biegami

  1. #61

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    WItam
    Wczoraj wydarzyła się bardzo dziwna sprawa z moją skrzynią (audi a3 1.6 AKL 97r.).Wiec tak, wjechałem do siebie na podwórko, wszystko było wporządku. Poźniej posiedziałem chwile w samochodzie z kolegą i jak rozmawialiśmy bawiłem się biegami na wciśnietym sprzęgle.

    Poźniej postanowiłem przestawić samochód i nie mogłem wrzucić ani wstecznego ani jedynki. W końcu z użyciem siły udało mi się wrzucić wteczny ale aż zazgrzytało i ruszyło samochodem no i potem cofnąłem,wszytko okej. Następnie postanowiłem wrzucić jedynkę, też z użyciem siły udało się ale nie było zgrzytu, potem w ruchu 2,3,4,5 wchodzą płynnie.

    Sprzęgło nie bierze przy końcu, tylko normalnie. Na zgaszonym silniku jak uda się wrzucić jedynkę to reszta wchodzi elegancko i można potem wrzucać każdy bieg płynnie (Ale tylko na zgaszonym silniku )

    Dziś mam prowadzić do mechanika, jak myślicie co to może być ? Samochód kupiłem miesiąc temu a już wsadziłem w niego 1,5k, teraz jeszcze kolejny wydatek...


    @edit: Jadąc do mechanika (odpaliłem na jedynce) biegi uległy naprawie... Teraaz jest tak samo jak było wcześniej. Mechanik nasmarował wybierak sprawdził stan skrzyni i mówi że nic tam nie widać. Jak myślicie co to mogło/może być ?
    Ostatnio edytowany przez Miskek19 - 12-03-16 o 10:52

  2. #62

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, mam pytanie odnośnie wrzucania biegów, mianowicie 2 biegu. Nie wiem jak opisać ten problem rzeczowo. Chodzi o to że jak próbuje wrzucić drugi bieg podczas jazdy drążek robi się strasznie "gumowaty" tzn. bieg nie wchodzi ale nie sluchać zgrzytania czy coś tylko odbija drązek tak jakby ktoś między cięgienko włożył jakiś gumowy odbój czy coś takiego. Może ktoś się z tym spotkał. Czy to moze być wina wysprzęglika ? Problem jest tylko z 2jką.

  3. #63
    EgoN12's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny Skrzynia 1.8T

    Witam, mam problem ze skrzynią biegów, mianowicie wczoraj przy ostrzejszym butowaniu i zmianie biegów z 2 na 3 coś się popsuło. Wczoraj zniknęły biegi 1,3,5 i R, natomiast dziś już wszystkie. Wybierak luźno chodzi i czasem da się wrzucić jakiś bieg przy pomocy gałki(udało się 3 i wróciłem do domu). Pacjent to 1.8T ARY Quattro 2001r skrzynia 6b. Doszedłem do wniosku, że mogę mieć skrzynię FHA? Panowie cóż się mogło stać ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nikogo już tu nie ma ? Już wiem, że mam skrzynie do wymiany ale czy są jakieś z dłuższymi biegami od FHA ? U mnie przy 3 tys na 6-tym biegu mam ledwo 110kmh... W trasie tragedia

  4. #64
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez EgoN12 Pokaż post
    Witam, mam problem ze skrzynią biegów, mianowicie wczoraj przy ostrzejszym butowaniu i zmianie biegów z 2 na 3 coś się popsuło. Wczoraj zniknęły biegi 1,3,5 i R, natomiast dziś już wszystkie. Wybierak luźno chodzi i czasem da się wrzucić jakiś bieg przy pomocy gałki(udało się 3 i wróciłem do domu). Pacjent to 1.8T ARY Quattro 2001r skrzynia 6b. Doszedłem do wniosku, że mogę mieć skrzynię FHA? Panowie cóż się mogło stać ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nikogo już tu nie ma ? Już wiem, że mam skrzynie do wymiany ale czy są jakieś z dłuższymi biegami od FHA ? U mnie przy 3 tys na 6-tym biegu mam ledwo 110kmh... W trasie tragedia
    We wklejce w bagazniku jak masz miec skrzynie?? Co wychodzi z VIN??


    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Important Pokaż post
    Witam, mam pytanie odnośnie wrzucania biegów, mianowicie 2 biegu. Nie wiem jak opisać ten problem rzeczowo. Chodzi o to że jak próbuje wrzucić drugi bieg podczas jazdy drążek robi się strasznie "gumowaty" tzn. bieg nie wchodzi ale nie sluchać zgrzytania czy coś tylko odbija drązek tak jakby ktoś między cięgienko włożył jakiś gumowy odbój czy coś takiego. Może ktoś się z tym spotkał. Czy to moze być wina wysprzęglika ? Problem jest tylko z 2jką.
    To moze być problem z synchronizatorem. Sprawdz ustawienie linek zmiany biego.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-06-20 o 14:11
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #65

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam wszystkich. Może na początku powiem jakie auto mam.
    Audi a3 8l 1997 rok, 1.9 tdi 90km kod silnika AGR.

    Mam taki problem ze w mojej a3 padł wybierak skrzyni biegów (ten nad skrzynia) ułamał się w pół. Patrzyłem na swoją skrzynie jaki ma kod i jest DQY.
    I TERAZ MOJE PYTANIE.

    1. Jakie inne skrzynie z jakimi oznaczeniami podejdą do tego silnika?

    2. Widziałem że w innych skrzyniach, zaraz nad wybierakiem, nie ma czujnika wstecznego. I czy taki wybierak też podejdzie? Ma gdzieś on zboku wtyczkę na 2-pinowa wtyczkę?

    3. Jeśli już znalazłem taki wybierak jak mój, z czujnikiem u góry i wtyczka 2-pinowa, to to że będzie inna rączka wybieraka nie ma znaczenia?

    Może głupie pytania, ale jak patrzyłem jaki jest burdel w tym temacie na necie to jestem zielony. Dzięki za pomoc

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •