Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: luzy na przekładni kierowniczej

  1. #21
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeszcze zauwazylem ze w czasie jazdy przy skrecie w prawo slychac stuk w prawym kole? Czy to moze byc wina samego drazka kierowniczego?
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Tak ,może być to wyrobiony drążek kierowniczy , sprawdz też sworznie wahaczy i łączniki stabilizatora.

  3. #23

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja jak jadę po dziurach, zwłaszcza drogą nieasfaltową to słyszę takie tępe stukanie jakby sworznie miały luzy. Zmieniałem sworznie, gumy i mechanior mi powiedział, że maglownica zostaje do regeneracji jeśli mi to przeszkadza, a jeśli nie to śmiało jeździć. Jeżdżę już tak ponad rok i jest ok, na równej drodze nigdy nic nie słychać tylko najbardziej na żwirowych utwardzonych. Jak ktoś ma jakieś pomysły poza wspomnianą maglownica to chętnie posłucham Pozdro

  4. #24
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam

    Od jakiegoś czasu mam problem, otóż stuka mi przy gwałtownym skrecie w lewo w prawym kole, oraz tak na dzirach nierównościach, ale to inny stuk bardziej cichy niż przy gwałtownym skręcie. Na początku myslalem, ze to jakies gumy wahaczy lecz okazaly sie całe, następnie jak to bywało wcześniej myślalem, że to gumy stabilizatora wymieniłem - nic to samo, potem niby, że poduszka amorka wymienilem poduszke i lozysko, co mi zostało? Końcówki drążków kierowniczych mechanik patrzył mówił, że w porządku, to co zostało? Drążki kierownicze, ale mechanik niby powiedział, że może to być wina przekładni, że stuka, ale jakoś mi tak wierzyć się nie chce, wycieków nie ma luzu nie ma? Hmm jak to zdiagnozować, aby nie narażać się na nie potrzebne koszty?
    Ostatnio edytowany przez artur2203 - 11-01-12 o 23:04
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Istnieje taka możliwość, że magiel daje znać o sobie i stuka ale nie na tyle żeby Ci uciekał płyn. Ja bym na razie tak jeździł, ponieważ robota magla do najtańszych nie należy, ja płaciłem za a3 w Wawie 1100 pln i nie była to najlepiej wykonana praca.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  6. #26
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    w sumie to mam mozliwosc nowej kupna trw za okolo 800-900 zł więc jak już coś to na to sie zdecyduje bądź używka jakies 400-500 zł, ale kurcze az nie chce sie wiezyc ze to magiel moze jeszcze te drazki sprobuje wymienic...
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

  7. #27
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    sprawdz przy wyłączonym silniku ruszając lewo prawo kierą, tak dosyć szybko, czy nie czuć stuknięć, wtedy może być i magiel. Ale ja bym jeszcze sprawdził te drążki, trzeba podnieść samochód, poruszać kołem i spojrzeć czy drążek nie ma luzu
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam dokręcał ktoś z was ten luz na maglownicy tą śruba na klucz 17 w audi a3 99r?

  9. #29

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Panowie a co w przypadku gdy wraz z najechanymi kilometrami wspomaganie kierownicy działa coraz słabiej (odpalone rano w większości przypadków działa idealnie leciutko bez najmniejszego oporu) a za kierownicą słychać tarcie gumy jakby smar za kierownicą się wytarł i było sucho co też tworzy opór, dzisiaj już naprawdę mocno skrzypiało i psiknąłem WD40 na łaczenie, jak nie pomoże rozbiore chyba obudowe i psikne na gumy

  10. #30
    mariuszki17's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, mam luz na maglownicy mozna go skasowac w a3 8l 1.8T? Zaznaczam,ze juz drazki gumy itp sa wymienione. Luz najbardziej sie objawia jak lece 200 to kiera lata swobotnie z 5mm, bo kola dobrze trzymaja sie swojego toru toczenia. Jak wolniej jade to tez czuc tylko mniej.
    Mario A3 1.8T AUM +wtryski od TT + http://www.turbodiesel.pl/ = 200KM

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •