Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: Przerobka anglika

  1. #11
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    maniac537
    Proszę przywitaj się w odpowiednim temacie http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=183
    i zapoznaj z regulaminem forum.
    Srebrny pocisk ...



  2. #12
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    maniac537
    sciana jest odkrecana (tzn jest skrecona do budy śrubami) i jest jeszcze dodatkowo klejona (klejem do szyb), a tak na marginesie ciezko ja wymontowac u mnie w gracie dalej siedzi bo nikomu sie nie chce z klejem walczyc

  3. #13
    hellracer's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Misiek e8 4T370
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maniac537 Pokaż post
    Witam. Mam takie pytanie śćiana grodzieniowa nie jest odkręcana? bo znalazłem zdjecie rozbitej A3 bez śćiany grodziowej. I wygląda jak by była odkręcona.

    http://www.mjcardesign.com/zdjecia/1.JPG
    http://www.mjcardesign.com/zdjecia/2.JPG
    http://www.mjcardesign.com/zdjecia/4.JPG
    http://www.mjcardesign.com/zdjecia/5.JPG
    Jest odkręcana, zobaczyliśmy to w A3 znajomego (po soczystym dzwonie w drzewo-gościowi nic sie nie stało-tak chciałem wtrącić i potwierdzić dopracowanie konstrukcyjne A3), która była kupiona tylko dla przekładki silnika 1.8T do Corrado.
    Po doszczętnej rozbiórce do gołych blach ukazały się śruby
    http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=261615
    S3 ABT stage 2:
    1/4 mili ET 13,63 0-100km/h 4,9s

  4. #14
    barto52's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WML
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,

    ostatnio rozbiłem swoją a3 (dachowanie), buda praktycznie skasowana doszczętnie, ocalały przednie lampy, drzwi oraz lusterko od strony pasażera (wersja 3 drzwiowa) (środek oprócz podsufitki praktycznie nienaruszony).

    Więc teraz mam pytanie, moja wersja to 1.6 benzyna 1999r., i zastanawiam się czy jest możliwość z części ocalałych zrobić przekładkę na anglika wersję (2000-2002r.) 5 drzwiową i w silniku diesla?

    Dodatkowo jak ktoś zna orientacyjnie koszty samej robocizny ( uwzględniając że części wszystkie mam ).

  5. #15
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    jeśli samochód nie dostał w okolice przedniego słupka to jest możliwość ale nie w 5 drzwi, masz inną wiązkę. zresztą co zrobisz z wbitym w dowód napisem 3 drzwi? i pamiętaj o tym że anglików nie można teraz rejestrować więc wiąże się to z (przebiciem numerów, ewentualnie przełożeniem całej ściany na której te numery się znajdują) a tego już u żadnego mechanika w zakładzie nie zrobisz ale oczywiście wszystko da się zrobić i nawet nie jest tak ciężko jakby się zdawało..

  6. #16
    barto52's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WML
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    ok, znalazłem anglika 2001r. (3d) 1,9 TDI jest to wersja po lifcie ja mam przed liftem to jakaś różnica w przekładce będzie ???

    Dodatkowo mam pytanie czy wszystko by pasowało jak ja miałem wersje 1,6 benzyna to maglownica itd do diesla przypasuje ???

    oraz czy ktoś się orientuje co po "teoretycznej" wymianie silnika benzynowego na diesla trzeba wykonać by zmienili wpis w dowodzie...


    na koniec jakie są koszta takiej przekładki (sama robocizna - o ile wszystkie części spasuje) i czy ktoś może polecić jakiś dobry zakład w okolicach trasy Warszawa - Olsztyn

  7. #17
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez senseijanek Pokaż post
    i pamiętaj o tym że anglików nie można teraz rejestrować więc wiąże się to z (przebiciem numerów, ewentualnie przełożeniem całej ściany na której te numery się znajdują)
    Kolego jak to sie nie da zajestrowac??:O pierwsze slysze, pracuje u goscia mechanika ktory przedklada angole nigdy nie bylo problemu z rejestracja, kolego w A3 nie jest trudna przedkladka czesci tez nie jest tyle co np w japoncach ale gorzej niz w bmw bo tam masz gotowe dziury z obu stron. W lodzi jest gosc co na zamowienie przywozi cale "ryje" z wloch i masz wtedy kompletna przekladke. A tak to potrzebne jest jak Arturo powiedzial deska, wzmocnienie deski(rura) wiazka elektryczna(od sciany grodziowej do wnetrza, mozna obrucic na druga strone ale wiaze sie to z przedluzaniem kabli co nie zawsze jest oplacalne) nagrzewnica kompletna, boczki dzwi, przekladnia kierownicza, podszybie, wycieraczki, lampy przednie i lusterka to wiadomo w niektorych autach serwo ale nie jestem pewnien czy w a3 tez. jak cos to sluze pomoca porada mam nadzieje ze nie zapomnialem o niczym
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  8. #18
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    ponieważ od miesiąca bodajże zmieniły się przepisy i nie wolno już ich rejestrować. serwo jest inne. oczywiscie ściana grodziowa też jest inna, potrzebujesz też innych pedałów, cięgna (od gazu chyba), wszystkich plastików bocznych przy nogach oraz cięgna i dźwigni do podnoszenia maski, zamek maski też oczywiście.

  9. #19
    barto52's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WML
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    wydaje mi się że wszystkie części wymienione przez was uchowały się ( oprócz lusterka kierowcy)

    ale czy jest możliwość przełożyć wszystko do diesla 2001r, ( moja wersja to benzyna 1,6 99r przed liftem )

  10. #20
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zdajesz sobie sprawe ze trzeba wiazlke elektryczna przlozyc z diesla,polosie hamulce itd?oczywiscie da sie zrobic takiego swapa ale to nie jest takie proste na jakie wyglada.
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •