Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Modyfikacje a ASO

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Modyfikacje a ASO

    Witam

    Poniewaz zbliza sie termin w którym powinienem odstawic swoją eSke na przegląd roczny. Jednakze w pogoni za zwiekszeniem mocy auto przeszło kuracje wzmacniajaca wskutek, której wymieniono układ wydechowy na MG oraz zrobiono remap w CS. I teraz zastanawiam sie nad jedna rzeczą. Czy jest możliwym aby w ramach standardowego przeglądu w ASO wgrali mi nowy "stary" program ???

    Zaznaczam, iz nie chodzi mi o kwestie utraty gwarancji bo calego nowego wydechu nie da sie ukryc i dlatego tu moze być różnie ... Nurtuje mnie jedynie kwestia czy istnieje możliwość aby w ramch przeglądu rocznego ASO wgrało mi "niechcący" lub "chcacy" program przed modyfikacją.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 13:54
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    tak isntnieje taka mozliwosc, nie bylbys pierwszym takim na forum
    ale zanim cokolwiek zrobia maja obowiazek cie o to zapytac.

    Koledze Botagowi zrobili update softu i stracil w ten sposob "chipa"
    auto wrocilo do orginalu, a wspanialy pan serwisant nie raczyl zgrac sobie najpierw softu z komputera samochodu...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    PiSi (14-01-09)

  4. #3

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    tak isntnieje taka mozliwosc, nie bylbys pierwszym takim na forum
    ale zanim cokolwiek zrobia maja obowiazek cie o to zapytac.

    Koledze Botagowi zrobili update softu i stracil w ten sposob "chipa"
    auto wrocilo do orginalu, a wspanialy pan serwisant nie raczyl zgrac sobie najpierw softu z komputera samochodu...
    Miro dzieki za szybką odpowiedź
    A mógłbys jeszcze dodatkowo rozwinąć kwestie tego, iz muszą sie mnie o to zapytać.

    Z mojej laickiej wiedzy wynikało, iż jeśli wstawiam auto do serwisu na przegląd to de facto trace kontrole nad tym czy w aucie ASO zmienia soft czy też nie, bo to oni odpowiadaja formalnie za prawidłowe ustawienie parametrów auta i to oni będa w razie czego realizowac roszczenia z gwarancji.

    Ps. A czy podczas przelgadu ASO dłubanie w sofcie jest standardowym działaniem, czy też klocki, płyny i odjazd. Chodzi mi o to jak daleko trzeba ingerowac aby wgrac stary program i czy moze to być nieświadome.

    Rozumiem tez ze jedynym sprawdzeniem na to czy w aucie nie wgrano ori softu jest pomiar na hamowni juz po samym przeglądzie
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  5. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Niekoniecznie , program można w taki sam sposób wgrać ,co i zgrać spowrotem do komputera i np porównać go z orginałem.
    A ASO może właśnie wgrać nowy program z chwilą wyjścia nowej wersji i nie sądzę ,żeby musiał się pytać użytkownika czy może go zmienić ( to tak jak oddasz telefon do serwisu i dostaniesz go spowrotem z najnowszym firmware o które nikt sie nie pyta). Ja wiem ,że to byłoby najlepsze ,że serwisant się Ciebie zapyta ,czy może zmienić program ale rzeczywistość jest całkiem inna . Po pierwsze w serwisie wychodzą z założenia ,że program jest orginalny (kolega PiSi ładnie napisał dlaczego) i dlaczego masz nie chcieć "nowszej wersji".

    Wg mnie jeśli będzie nowszy program w ASO to z pewnością Ci go zaktualizują jeśli tylko serwisantowi się będzie chciało.

  6. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Z tego co sie dowiedzialem to jest tak jak pisze Mig, jesli jest aktualizacja softu a auto jest na gwarancji to o nic sie nie musza pytac
    wypada zebys sam o to zadbal.zakrecil sie kolo pana ktory bedzie to robil i znim nieoficjalnie pogadal


    a to czy nie straciles "chipa" to nie musisz auta hamowac, odrazu bys odczul
    botage mial ledwie 25koni wiecej a wyjechal z ASO i nagle auto sie zrobilo takie zmulone
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #6

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a to czy nie straciles "chipa" to nie musisz auta hamowac, odrazu bys odczul
    botage mial ledwie 25koni wiecej a wyjechal z ASO i nagle auto sie zrobilo takie zmulone
    Miro niestety niekoniecznie. Ja po modyfikacji nie czułem przyrostu 60 KM i 70NM a co dopiero 25 Niestety te silniki TFSI tak dziwnie maja ze charakterystyka rozwijania przez nich mocy jest bardzo łagodna. Brak jest tego przysłowiowego "kopniaka" przy przyspieszaniu jaki miałem np. w Evo przy niższym momencie.

    Obawiam sie zatem ze bez hamowni sie nie odbedzie. No chyba ze takie dane mozna wyczytac z VAGa, ale tego juz nei wiem bo nigdy z niego nie korzystałem ...
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  8. #7
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Moj tuner w przapadku straconego przez update programu,wgrywa gratis ponownie swoj programik.Nawet jezeli chce przed inspekcja miec ori program to mi go wgrywa i po inspekcji wgrywa mi znowu swoj programik.To jest po prostu service

  9. #8
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W VAGu to się robiło dosyć prosto - sprawdzasz wartości ciśnienia doładowania w funkcji obrotów przed oddaniem do serwisu i po oddaniu (kiedyś to był bodajże blok 115). Pytanie tylko, czy masz dostęp do VAGa z CANem.

    A generalnie porządny tuner robi tak, jak pisze Krzychu - jak program jest już podpieszczony do danego samochodu i zachowany na dysku to w sumie wgranie go to żaden problem...

  10. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    To czy jest problem czy nie to dobrze by bylo zeby sie wypowiedzial np. CS
    bo wiem ze swego czasu byl problem, chociaz wszystkie modyfikowane softy maja w swojej bazie
    poczekamy i zobaczymy
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  11. #10

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krzychu320cdi Pokaż post
    Moj tuner w przapadku straconego przez update programu,wgrywa gratis ponownie swoj programik.Nawet jezeli chce przed inspekcja miec ori program to mi go wgrywa i po inspekcji wgrywa mi znowu swoj programik.To jest po prostu service
    Krzychu320cdi masz w 100% racje. Tyle tylko, ze mi tu nie chodzi o to czy tuner wgra mi ponownie program czy tez nie, bo pewnie dałbym rade dogadac sie z chłopakami z Bielska. Problem lezy w tym, ze średnio chce mi sie jechac z Warszawy do Bielska raz by wgrac ori soft przed wizyta w ASO a potem drugi raz by wgrac remap. Wole juz raczej poczekac co ASO wymodzi .... Jesli okaze sie, ze niestety zmienia mi mape to i tak bede musiał jechac do Bielska.

    Zreszta jesli chodzi o program to ok gorzej ze w serwisie juz całego nowego wydechu nie da sie ukryc

    Moze uda mi sie dogadad i wymienia tylko to co musza i bon voyage ... Byle tylko nie zaczeli mi nic gmerac w programie bo przeciez wydechu mi nie wymontuja
    Ostatnio edytowany przez PiSi - 27-01-09 o 15:54
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •