Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 28 z 28

Temat: Delikatne bicie kół

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    VW Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Biją hamulce, 0,05mm luzu osiowego na piaście

    Hej,
    Notorycznie biją mi hamulce, hamują "pulsacyjnie". Wymieniałem już dwukrotnie tarcze, różnych producentów. Tem co teraz mam przetoczyłem i po 500 km znowu jest problem. Wziąłem w końcu czujnik zegarowy i zmierzyłem wszystkie koła. Tył idealny, przód lewa 0,05mm luzu osiowego na tarczy, prawa 0,10mm luzu osiowego na tarczy. Ściągnąłem tarczę, na piaście 0,05mm luzu.

    Jak to ugryźć? Wymiana obu piast + łożysk? Koszta niemałe... Przetoczenie tarcz na samochodzie? Ok 100 zł za oś. Moje mają jeszcze sporo materiału, tak że jest z czego. Słyszeliście, korzystaliście?

  2. #22
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Looknij na strone ATE. Dopuszczalny luz pisaty to 0,02.

    Mówisz że masz luz ale może on być spowodowany juz zużytym łożyskiem ale źle, słabo dokręconą nakrętką piasty.. Dokręć piasty wedle procedury i zobaczysz co dalej.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    VW Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Spróbuję dokręcić, choć mam wrażenie, że to już zużycie materiału.
    Trochę poczytałem o tym toczeniu tarcz na aucie, ale tyle pozytywnych opinii co i negatywnych, odpuszczę.

    Zastanawiam się czy "profilaktyczna" wymiana obu łożysk nie byłą by wskazana, zwłaszcza, że lat już mają sporo. Pozostaje kwestia, czy łożysko może powodować takie krzywe osadzenie piasty, zwłaszcza, że na kole nie jest wyczuwalny luz, a same łożyska nie hałasują.

  4. #24
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Dokręć wedle procedury. Czy to zuzycie czy niedopatrzenie kogoś przed toba? Zawsze warto to sprawdzić bo unikasz kosztów.

    I tak nie do konca cie rozumie. Masz luz jak przykładasz czujnik i ruszasza piastą (próbujesz ja przekrzywic przykładając siłe do krawedzi piasty), czy jak nia kręcisz?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    VW Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Luz (bicie) mam przy kręceniu piastą/tarczą. Wyczuwalnego luzu przy ruszaniu "prawo-lewo" nie ma.

    Co do dokręcania, to musiało by się jedynie poluzować samo, bo auto mam przeszło 5 lat i nic tam nie ruszałem, a problem pojawił się przez ostatnie pół roku. Mimo wszystko, zobaczę, dzięki

  6. #26
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja więcej tego badziewia od ATE nie kupię , właśnie tarcze PD i klocki ceramiki poszły do kosza ....po 30k . masakra . Jeden wewnętrzy poleciał do blachy a 3 pozostałe miały jeszcze z 8mm . W dodatku ten co poszedł do zera miał czujnik , który nawet nie raczył zapalić kontrolki , poszedł na zwarcie i dupa . Szkoda tylko kasy było , jedyny plus to taki że te klocki nie pyliły na czarno ale to ich jedyna zaleta.
    Jedna tarcza ta co miała jeszcze klocki na 8 oba od wewnętrznej strony miała na środku rant wystający na 0,5 mm szeroki na 3 a w tym klocku wypiłowany rów taki jak ten rant. Tarcza z klocka który poleciał do zera od środka wyglądała jakby ją zaorali Zaciski chodzą lekko nic nie zapieczone , prowadnice ok a zrobił się szrot w 3 lata i 30kkm.

  7. #27
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zawsze możesz kupić TRW i wymieniać co 1 tys km ewentualnie oddawać na gwarancje aż się im znudzisz i mieć komplet tarcz jak skarpetek na każdy dzień

    Pozdro bez urazy
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  8. #28
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    wszystko się zgadza , tylko tył też już raczej wywalam . A kupowałem komplet przód i tył PD + ceramiki , całość kosztowała mnie prawie 1300 . A w ASO mogłem po rabacie za 1450 komplet kupić . i żałuję ze tego nie zrobiłem , 3 lata rozumiem ale nie 30kk, , Stare miały 70k nalatane i były idealne poza rantem na milimetr. A że auto za 1,5 roku idzie do ludzi to kupiłem TRW i kloce textara całość 450 i myślę że wystarczą. Jedno wiem jak ktoś chce kupić coś dobrego to na pewno nie ATE lepiej dołożyć kilka złotych. A zestaw miałem z pewnego źródła nie podruby z aledrogo.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •