Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Mały problem z zakupem na allegro

  1. #1
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Mały problem z zakupem na allegro

    Witam
    Kupilem tel. na allegro no i okazalo sie ze jest to uzywka a w opisie bylo ze nowy zafoliowany.
    Napisalem juz do allegro ze jest taka sprawa pisalem z tym kolesiem ale on uwaza ze sie nic nie stalo.
    No i teraz moje pytanie czy ktos mial juz taka sytuacje albo wie jak to rozwiazac?
    Prosze o jakies pewne rady a nie o gdybanie

  2. #2
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    daj więcej info, podaj namiary gościa, nicka z allegro... jeżeli na aukcji było napisane że nowy...masz mieć nowy...koleś nie wywiązał się z umowy..(towar nie zgodny z opisem) napisz mu że jeśli nie chce żebyś wciągał w to osoby trzecie i zgłaszał sprawy na policję, to niech ci odda kasę za telefon, ty mu go odeślesz i rozejdziecie się w spokoju... jeśli nie to pozostaje Ci allegro... proszenie o zablokowanie konta kolesiowi , wtedy mu troche rura zmięknie... napisz mu że wolałbyś tego uniknąć , ale jeśli będzie trzeba zrobisz co należy.. jeśli koleś ma dużo komentarzy pozytywnych, mało negatywów i ma długo konto...nie będzie mu zależało na jego "brudzeniu" negatywnymi komentarzami... na początek trzeba spokojnie...ewentualnie możesz iść z gościem na ustępstwo i jeśli telefon Ci odpowiada to uzgodnijcie sobie jakąś tam kwotę rekompensaty którą sprzedający Ci zwróci... powodzenia

    PS to nie jest gdybanie tylko sposób postępowania w takiej sytuacji

  3. #3
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Miałem podobny problem z zakupem na allegro.... Tylko ze kupowałem zawieszenie. Miało być sprawne lecz nie było. Gosc nie chciał oddac kasy, więc zaskoczyłem go ze znajomym, obecnością pod jego domem. Twierdził ze zawieszenie wysłal sprawne - wychodzi na to ze zuzyło się w transporcie hahaha. Powiedziałem mu co lezało mi na sercu... i bez wahania oddał pieniądze + koszty dojazdu. Masz o tyle dobrą sytuację ze kupiłes przez allegro i masz prawo do zwrotu i gosc ma obowiązek albo oddac Ci kase lub wymienić na nowy. Tak jak napisał Michas "towar nie zgodny z opisem"! Wygranie aukcji to tak jakby podpisanie umowy z ktorej trzeba się wywiązać. Zgłaszasz sprawe do allegro i oni się tym zajmją. Bez problemu mozesz isc na Policję i oni się tym tez zajmą. W dzisiejszym prawie Allegro to nie przelewki!

  4. #4
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Powiem tak pisalem do kolesia ale nie wyglada na takiego co by chcial cos polubownie rozwiazac z tego co ja wywnioskowalem wydaje mu sie ze nic sie nie stalo. Jest to osoba prywatna nic nie sprzedaje w wiekszych ilosciach na allegro. Niestety koles jest z Radomia wiec mam do niego jakies 400-500km tak wiec jechac mi tam sie niechce, jelsi bylo by to blizej to juz bym tam dawno byl Do allegro juz napisalem tylko wlasnie ciekawi mnie co ono zrobia. Wydaje mi sie ze tylko napisze ze prosze zlozyc sprawe na policje a oni udostepnia dane.

  5. #5
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    wiesz co na policje jak pjdziesz to jest taka sprawa ze : paczke powinienes otwozyc w obecności listonosza/kuriera i gdy się cos nie zgadza zgłaszasz mu to. Te słowa usłyszysz od funkcjonariusza. Jesli tak zrobiłes to nie masz się czym martwić , tylko smigaj na Policję i wygrywasz. Jesli nie to bedzie ciezko poniewaz on bedzie twierdził ze wysłał nowy a Ty ze dostałes uzywany.... kto mowi prawde? Najlepiej miec swiadka który był przy otwarciu przesyłki i widział ze to uzywka. Ale jesli kupiłes przez allegro to wydaje mi się ze sprawa jest wygrana. Ja kupiłem po za allegro i gosc nie musiał mi kasy oddac ale to zrobił

  6. #6
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Powiem tobie ze ten koles sam sie przyznal w meilu ze to uzywka

  7. #7
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W takim razie jesli wydaje Ci się ze gosc raczej nie odda po dobroci kasy idz na Policję i zgłoś sprawę. Zostanie wezwany na policje i zlozy zeznania. Ty masz dowody i wygrasz. Nic Cie to nie kosztje. Allegro dosc dlugo odpisuje na meile, ale tez zajmie sie tą sprawą , lecz chwile to potrwa. Ja na Twoim miejscu poszedł bym bez wahania na Policję i to zgłosił. Zajmą się tym, a gosc wiecej tak juz nie zrobi.... Moze go to czegos nauczy jak bedzie miał nieprzyjemnosci związane z policją.....

  8. #8
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No tylko znajac zycie to bedzie sie ciagnelo miesiacami a okazalo sie ze tel. nawet uzywac nie moge bo ma jakos dziwnie sciagnietego sim-locka ze wszystkie karty dzialaja oprocz play.
    Myslalem tez zeby tel. sprzedaz na allegro ale jak pomyslalem jaka cene bym musial uzyskac zeby nie byc nic na tym stratny to raczej nie znajde kupca

  9. #9
    lukone's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    ¡uoısıʌ ǝn1q 3ɐ ıpnɐ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a czy spr?bowa?e? skorzysta? z Centrum Spor?w Allegro ?? dzi?ki tej funkcjonalno?ci wiele spraw uda?o mi si? za?atwi? pozytywnie

    http://allegro.pl/my_allegro.php?pag...ns&type=debate

  10. #10
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Idziesz na Policję i oni Ci wszystko powiedzą co i jak. Jesli zalozysz sprawe to policja na nastepny dzien bedzie u niego lub wysle mu wezwanie na komisariat. Napisz mu ze jesli nie odda Ci kasy to kierjesz sprawe na policje. Jesli nie odda to pozostaje Ci tylko isc .... Zrobisz jak zechcesz!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •