Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: [8L] a3 1.8 T problem z przepustnica i bledem 17953

  1. #1
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny [8L] a3 1.8 T problem z przepustnica i bledem 17953

    Witam
    mam problem, po podlaczeniu VAGA (dzieki za pomoc i udostepnienie VAGA PITEROWId mam blad: 17953 - Throttle Valve Controller: Malfunction
    35-10 - - - Intermittent
    Jak usune ten blad po sekundzie pojawia sie znowu, szukalem juz na roznych forach co to moze byc i sam nie wiem :/. Sprawdzalem dzis przepustnice czy ma odpowiednie parametry.Wzialem dane z autodaty wszystkie parametry omowe sie zgadzaja, do kostki dochodzi tez prad 5V tak jak powinno byc, a mimo tego przepustnica nie brakuje, nie moge jej zaadoptowac, gdyz mam ten blad, wyskakuje error, czyscilem juz przepustnice, badalem na rozne sposoby, daje znaki zycia (po daniu odpowiedniego zasilania 5V silniczek pracuje) wydaje mi sie ze jest to jakis problem poza przepustnica, auto jak sie nagrzeje nie wskakuje mi na wysokie obroty, chyba ze dodaje delikatnie gazu, szaleje na wolnych obrotach od 400-1500 obr, recznie zaadoptowac przepustnicy tez nie idzie, wogule po przekreceniu stacyjki nic sie nie dzieje z przepustnica.. Moze mial juz ktos podobny problem, lub jakies rady? bo szczerze mowiac mi juz troche rece opadly ze 194 KM zrobilo sie z 50 a autem praktycznie nie idzie jezdzic, bo stanowie zagrozenie na skrzyzowaniach bo zdarza sie ze zgasnie. Prosze o porady, dzis wieczorkiem jeszcze podepne sie z Piterem do VAGA i bede kombinowal.
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Ten blad oznacza cos w rodzaju "nieprawidlowe funkcjonowanie sterowania przepustnica". Masz przepustnice na lince ? (bo w AGU taka powinienes miec)
    Obawiam sie ze czeka Cie wymiana calej przepustnicy z silniczkiem krokowym

  3. #3
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    owszem mam przepustnice na linke, ale hmm wedlug AUTO DATY mam wszystkie parametry przepustnicy dobre, ilosc omow na poszczegolnych pinach sa dobre, wszystko reaguje, bardziej stawialbym chyba na cos po drodze do przepustnicy, najprosciej by bylo sprawdzic podmienic przepustnice, chyba wymontuje PITEROWI z auta ;P jakby ktos mial jeszcze jakies sugestie prosze pisac, pozdrawiam
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  4. #4
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak nie zlapiesz to OK
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  5. #5
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    wiem gdzie mieszkasz, mafie liskow znam hehehe wykrece w nocy ;P juz robilem to pare razy to mam wprawe, 3 minuty i przepustnica moja ;P, ale tak na powaznie trza cholera cos z tym zrobic bo mnie krew zalewa a moja Audi paliwo ;P nie da sie jezdzic :/ czekam w dalszym ciagu na porady, dzis wieczorkiem diganozuje dalej, tymrazem ide po przewodach do komputera...

    [ Dodano: Sro 25 Paź, 2006 10:58 ]
    witam juz uporalem sie z usterka, podlaczylem interfejs euroscan, tam probowalem wykasowac blad numer 17953 ale sie nie dalo, mialem tam taka opcje testowania roznych urzadzen, uruchomilem ja, zaczelo sie po kolei wszystko wlaczac, w pewnym momencie zaczela reagowac przepustnica (co wczesniej ani razu jej nie slyszalem, po wlaczeniu stacyjki rowniez, kompletnie jakby nic do niej nie docieralo) blad nagle zrobil sie mozliwy do skasowania, przepustnica zaczela sie ustawiac i sama sie zaadoptowala, i od tej pory mam juz sprawna przepustnice, myslalem ze to moze wina jakiegos przetartego kabelka, ale ruszalem i nic sie nie dzialo, blad mi sie pokazuje ten sam tylko wtedy jak znowu odepne przepustnice i musze powtorzyc manewr jeszcze raz, bledu nie idzie wykasowac, nalezy wzbudzic przepustnice za pomoca urzadzenia diagnozujacego ja, blad wtedy znika idzie go usunac a przepustnica sie sama adoptuje, pozdrawiam i dziekuje za pomoc, naszczescie juz z moim autkiem wszystko ok i nie mam zadnych bledow . Autko chodzi o wiele lepiej niz po tym jak je przywiozlem gdyz ten blad mialem od poczatku, czuc znaczna roznice podczas przyspieszania, wtedy mi ciaglo jednakowo w zakresie od tysiaca do 7tys, teraz mam znaczna roznice w przyspieszeniu przy obrotach powyzej 3.500 tys, mysle ze wkoncu kucyki sa wszystkie na swoim stanowisku pozdrawiam i dzieki wszystkim za porady i pomoc,
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jedno pytanie - czy to normalne że za każdym razem po włączeniu samego zapłonu słychać jak ustawia się (adaptuje) przepustnica przez około 5-8sec. takie ciche bzzzz.... czy nie powinno tego być jak jest dobrzez zaadaptowana.

  7. #7
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam!
    Proszę o podwieszenie mam ten sam problem , chcialbym go rozwiazac autoscanem rzeczywiscie samochod nie przyspiesza nie widac roznicy miedzy 3.5 tys a od 1tys (dawniej byla inaczej) samochod stracil na dynamice gIII vr6 i crx vtec mnie zrobil a to cos swiadczy )) nie ma ktos autoscanu z rejonu ZAMOSCIA ? teraz tutaj mieszkam i pracuje....
    Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc oczywiscie sie odwdziecze.
    Pozdrawiam
    pawel
    501640800

    [ Dodano: Sro 03 Paź, 2007 16:23 ]
    Prosba...

    [ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 11:29 ]
    bylem dzis w firmie spec auto w zamosciu chlopaki wiedza co robia wpizdu sprzetu i kolejki na 2 tyg. majac rejestracje krakowaska przyjeli mnie poza.
    blad nie zostal usuniety samochod zlapal werwe (Zapierdala znow !!!!!!!!!! ) obroty nie falauja odrazu spada do 880 a nie 1500 obr i po paru sekundach, po przejechaniu ostro przez miasto (do 170km/h) nie wyskoczyl blad n75 ,wiec problem pfu pfu zaniedbany.
    w poniedzialek jade na kontrole i zaplace bo nie chcieli pieniedzy ,polecam naprawde ten warsztat niestety cipka nie chca zrobic tylko dizole ,ale warszawe odwiedze zaniedlugo to unitronikiem sie poratuje
    NApisze w poniedzialek jak sie skaczylo.

  8. #8
    toffic1989's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubliniec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam mam podobny problem i co mam z nim zrobic ?


    wyskakuje mi "blad polozenia przepustnicy "

    silnik AGU na lince. Zdecydowanie odczuwam ze jest spadek mocy ? czy przepustnice mam wyminiec na nowa ? czy po porstu przeczyscic ?
    bylo 1.8T AGU 193hp 289nm now is WRX. 2.0T

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •