Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: Chip Tuning 2.0tdi 170 Dsg

  1. #1
    MANIA24.PL's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LEGNICA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Chip Tuning 2.0tdi 170 Dsg

    WITAM !

    Szukałem po forum i nic nie znalzłem konkretnego na temat chipowania silnika 2.0 tdi 170 km z DSG. Proszę o opinie czy jest może grupowicz, który posiada takie autko już po chipowaniu. Proszę ewentualnie o jakieś opinie użytkownika jak autko się sprawuje itp. Wiem, że te silniki o mocy 170 fabrycznie są już mocno wysilone a skrzynia DSG ma pewien max. pułap momentu obrotowego który wytrzymuje.

    Pozdrawiam

  2. #2
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Malo wiesz Poczytaj jeszcze troche. Zwlaszcza w dziale tuning i w wykresach Bylo chyba milion razy. Jak masz DSG to wysokiego momentu nie wyciagniesz. A najlepiej pokaz wykresik ze swojej akcji, ocenimy co i jak

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    na poczatek zmien oznaczenie w awatarze, bo jesli 170PS to masz BMN ew BUY(163PS)
    wiekszym ograniczeniem jesli ktos nie chce ingerowac mechanicznie nie jest skrzynia DSG, dla dobrego tunera odpowiednie poprowadzenie momentu nie jest problemem a filtr czastek stalych DPF, trzeba tak zrobic soft i tak dobrac wartosci zeby go nie ugotowac. silnik 170ps wcale nie jest strasznie wysilony, jest to dobra konstrukcja z dobra , wydajna turbinka GT17
    gdyby nie DPF wlasnie, to wspaniala baza do mocnych modow
    masz we wroclawiu Dynosoft, czy katowicki odddzial Aliego, w Bielsku CS, dla nich odpowiednie napisanie softu do twojej skrzynii i twojej ekologi to zaden problem
    o szczegoly trzeba pytac u zrodel

    dokladnego polaczenia DSG z 2.0 170PS chyba na forum nie ma dlubnietego, ale sa 170-tki podlubane, jest tez o modach aut ze skrzyniami DSG.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Robilem juz duzo 170tek z DSG i nie ma z nimi problemu.
    AXX - 445Ps

  5. #5
    MANIA24.PL's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LEGNICA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny



    WITAM !

    Czytałem już o twojej firmie , grupowicze chwalą sobie twoje prace. Czy robisz indywidualnie do każdego auta program czy lecicie jednym programem. Powiem tak zależy mi na tym żeby zrobić odpowiedni program do mojego auta. Rozmawiałem z jedną firmą i dowiedziałem się że w tym aucie należy umiejętnie wprowadzić zmiany ponieważ jest tam filtr cząstek stałych. Przeglądałem też tunerów niemieckich i oni mają programy do tego autka z 380NM max widać że nie ciągną wyżej momentu. Ta nowa dsg z 7 biegami już jest dostosowana do 500NM.

    pozdr.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Robimy kazdy program indywidualnie.
    Seryjne sprzegla w DSG przenosza 450nm.
    AXX - 445Ps

  7. #7
    MANIA24.PL's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LEGNICA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny



    Witam !

    Jest jest jeszcze jedna sprawa mam auto na gwarancji. Czy serwis będzie w stanie sprawdzić czy było coś robione w aucie. Czy jesteś w stanie tak zrobić zmiany żeby nie byli w stanie nic zobaczyć.

    pozdr.

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MANIA24.PL Pokaż post
    Witam !

    Jest jest jeszcze jedna sprawa mam auto na gwarancji. Czy serwis będzie w stanie sprawdzić czy było coś robione w aucie. Czy jesteś w stanie tak zrobić zmiany żeby nie byli w stanie nic zobaczyć.

    pozdr.
    Generalnie sam niedawno stanąłem przed podobnym problemem. U mnie sytuacja była nieco bardziej skomplikowana bo trudniej ukryc wydech . Dodatkowo balem sie ze przez przypadek i chec odswiezenia softu ktos w ASO wgra mi serie. Na szczescie jestem juz po przegladzie i choc troche musialem sie nagimnastykowac to wszystko gra jak nalezy.

    Odnosnie tego czy znajda taka modyfikacje to wiedz, ze jak trafi sie jakis nadgorliwy ASOfachowiec to moga znaleźć. Takie ryzyko jednak istnieje zawsze. Ja bym na Twoim miejscu lecial do chlopaków z Bielska i robil moda. Przynajmniej w moim odczuciu przyjemnosc z jazdy przed modem a po modzie była na tyle wielka ze nie moglem sobie tego odmowic . Niestety przywyklem juz do tej mocy i chetnie bym cos znowu podkrecil . Moze Patryk z Szymonem w koncu sie zlituja i pomoga

    Tutaj masz mój temat http://a3-club.net/forum/showthread....289#post314289
    Ostatnio edytowany przez PiSi - 27-01-09 o 16:49
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Tego tez jestem bardzo ciekawy.W mercu podobno moga wyczytac wszystkie osiagniete cisnienia(rail,doladowanie) ze sterownika...Mam nadzieje ze to tylko propaganda..

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krzychu320cdi Pokaż post
    Tego tez jestem bardzo ciekawy.W mercu podobno moga wyczytac wszystkie osiagniete cisnienia(rail,doladowanie) ze sterownika...Mam nadzieje ze to tylko propaganda..
    Krzychu320cdi choc nie jestem fachowcem to mysle ze z uwagi na poziom dzisiejszego nasycenia pojazdów elektronika da sie wyczytac wiele takze i to czy byly zmiany w mapie takze. Pytanie w moim odczuciu jest tylko takie czy bedzie im sie chciec.
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •