Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokazane rezultaty 121 do 129 z 129

Temat: odblaski w drzwiach zamiana na lampki

  1. #121
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    Jeszce jakby ktoś mógł wspomóż pinologia dla tej kostki od alarmu bo jest tam tych kabelków trochę a będę z wiązki z przedlifta przekładał klamki podświetlenie boczków i ten przycisk od alarmu żeby mniej robott było niz wszystkie piny zmieniać
    Przedlift - Polift (wtyczka 32 stykowa kierowcy)

    16 - 4
    17 - 5
    19 -6
    20 -8
    13 -10
    14 -17
    1 -18
    4 - 21
    2 - 21
    22 - 25
    23 - 26
    30 - 27
    5 - wtyczka 20 stykowa (styk 11)

    Wtyczka 20 stykowa też do przepinowania i dodania przewodu LIN dla tylnych sterowników drzwi do wtyczki w przelotce drzwi. Nie wiem czy nie prościej dodać po prostu 3 przewody dla lampek i ewentualnie te 6 do tych przycisków.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    damian_7331 (23-11-22)

  3. #122
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Przedlift - Polift (wtyczka 32 stykowa kierowcy)

    16 - 4
    17 - 5
    19 -6
    20 -8
    13 -10
    14 -17
    1 -18
    4 - 21
    2 - 21
    22 - 25
    23 - 26
    30 - 27
    5 - wtyczka 20 stykowa (styk 11)

    Wtyczka 20 stykowa też do przepinowania i dodania przewodu LIN dla tylnych sterowników drzwi do wtyczki w przelotce drzwi. Nie wiem czy nie prościej dodać po prostu 3 przewody dla lampek i ewentualnie te 6 do tych przycisków.
    Dzięki wielkie, a tam pin 2 przedlift nie powinien iść do 19 w polifcie? Bo ktoś tak pisał kilkanaście postów wcześniej w tym wątku. I tak zrobię jak ty mówisz, klamki i lampki ostrzegawcze z podświetleniem przełożę z kabelkami do mojej wiązki ori i dołożę ten przycisk od alarmu w którym musze zmienić tylko pin 5 na pin 11.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  4. #123
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    2 i 4 w przedlifcie to masa a w poliftowych 19 i 21

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    dołożę ten przycisk od alarmu w którym musze zmienić tylko pin 5 na pin 11.
    Nie. Ten pin jest od lampki na podszybiu od alarmu/zamka.

    Do przełącznika ochrony przed holowaniem i ochrony wnętrza musisz pociągnąć osobne przewody albo przełożyć z tej starej wiązki i wpiąć się w piny 4, 5, 10, 27 i masę 21
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #124
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    2 i 4 w przedlifcie to masa a w poliftowych 19 i 21



    Nie. Ten pin jest od lampki na podszybiu od alarmu/zamka.

    Do przełącznika ochrony przed holowaniem i ochrony wnętrza musisz pociągnąć osobne przewody albo przełożyć z tej starej wiązki i wpiąć się w piny 4, 5, 10, 27 i masę 21
    Czyli lampki i klamki mam już jasno i klarownie zrobione. Przełącznik szyb również bo wyjmę kabelki z starej wiązki i zgodnie z podaną przez ciebie rozpiską (16-4,17-5,13-10,30-27,4/5-21) je przepnę do mojej ori poliftowej wiązki.
    Tą lampkę w podszybiu mam w swoim poliftowym aucie i ona mruga lecz chyba jest to od immobilizera. A wiązka zostanie od mojego polifta więc nic nie powinienem chyba zmieniać. Lub jak źle myślę to musiałbyś mi to naprostować. Bo do tego przełącznika alarmu/holowania zakupiłem i idzie do mnie paczka z syreną,modułem i czujnikiem w lampce podsufitki więc będzie to kiedyś montowane a przycisk w drzwiach teraz zamontuje. Chyba że chodzi ci o ten pin 5-11 odnośnie tego czujnika w lampce podsufitki.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  6. #125
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    Przełącznik szyb również bo wyjmę kabelki z starej wiązki i zgodnie z podaną przez ciebie rozpiską (16-4,17-5,13-10,30-27,4/5-21) je przepnę do mojej ori poliftowej wiązki.
    Tak na prawdę jeśli chodzi o tę wiązkę tapicerki drzwi (32 stykowa - szara) to tylko przepinuj zgodnie ze spisem, nic nie odwijaj i przekładaj a będzie dobrze.
    Wcześniej jak pisałem o dołożeniu przewodu LIN do tylnych sterowników, to miałem na myśli, że jakbyś zamieniał całą wiązkę drzwi a Ty zamieniasz tylko wiązkę od tapicerki.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    Tą lampkę w podszybiu mam w swoim poliftowym aucie i ona mruga lecz chyba jest to od immobilizera.
    Jest od zamku i alarmu.



    W przedliftowych szedł sygnał z tej 32 stykowej wtyczki a potem osobną 2 stykową żeby trafić do przelotki. W poliftowych już nie ma takiej niepotrzebnej drogi. Idzie z wtyczki 20 stykowej przy samym sterowniku drzwi i trafia z wiązką do przelotki. Zignoruj ją. Tzn. pozostaw ten przewód ze styku 5 luźno wypięty, bo miejsce 5 styku będziesz wykorzystywał dla lampki sygnalizacyjnej załączenie ochrony wnętrza.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    damian_7331 (24-11-22)

  8. #126
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Tak na prawdę jeśli chodzi o tę wiązkę tapicerki drzwi (32 stykowa - szara) to tylko przepinuj zgodnie ze spisem, nic nie odwijaj i przekładaj a będzie dobrze.
    Wcześniej jak pisałem o dołożeniu przewodu LIN do tylnych sterowników, to miałem na myśli, że jakbyś zamieniał całą wiązkę drzwi a Ty zamieniasz tylko wiązkę od tapicerki.




    Jest od zamku i alarmu.



    W przedliftowych szedł sygnał z tej 32 stykowej wtyczki a potem osobną 2 stykową żeby trafić do przelotki. W poliftowych już nie ma takiej niepotrzebnej drogi. Idzie z wtyczki 20 stykowej przy samym sterowniku drzwi i trafia z wiązką do przelotki. Zignoruj ją. Tzn. pozostaw ten przewód ze styku 5 luźno wypięty, bo miejsce 5 styku będziesz wykorzystywał dla lampki sygnalizacyjnej załączenie ochrony wnętrza.
    Dzięki @BuX2 za wszelką pomoc mi udzieloną. Jak będę miał chwilę wolną to zabieram się za przełożenie klamek podpięcie ich, przełożenie podswietlenia boczków i lampek ostrzegawczych i tego przycisku na boczku drzwi. Piny podepnę tak jak podpowiedziałeś od klamek i lampek oraz tego przycisku od alarmu. Ewentualnie połączę w pinie 5 przewód od tego przycisku na boczku drzwi wraz z przewodem od tej lampki w podszybiu aby to i to miało połączenie bo jak zamkne auto to lampka podszybia mruga. Jak będę bliżej robienia tego i nie mógłbym sobie w czymś poradzić to się odezwę. Piwko dla ciebie
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  9. #127
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    Ewentualnie połączę w pinie 5 przewód od tego przycisku na boczku drzwi wraz z przewodem od tej lampki w podszybiu aby to i to miało połączenie bo jak zamkne auto to lampka podszybia mruga.
    Musiałbyś łączyć w takim razie dwa przewody ze sobą. Pin 5 dla polifta to dioda sygnalizacyjna ochrony wnętrza i jakbyś chciał łączyć jeszcze przedlifotwy konfigurację od diody LED zamka to i tak wyląduję w niemej wtyczke 2 stykowej, która nigdzie nie idzie. Dioda LED realizowana jest już bezpośrednio ze sterownika drzwi.
    Zrób sobie dla testów jak będziesz coś robił przy boczku, że odepnij całkiem wtyczkę od boczka. Zamknij drzwi i zobaczysz, że dioda będzie działać. No chyba, że będziesz miał jakieś błędy zamków, to wtedy już nie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #128
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Musiałbyś łączyć w takim razie dwa przewody ze sobą. Pin 5 dla polifta to dioda sygnalizacyjna ochrony wnętrza i jakbyś chciał łączyć jeszcze przedlifotwy konfigurację od diody LED zamka to i tak wyląduję w niemej wtyczke 2 stykowej, która nigdzie nie idzie. Dioda LED realizowana jest już bezpośrednio ze sterownika drzwi.
    Zrób sobie dla testów jak będziesz coś robił przy boczku, że odepnij całkiem wtyczkę od boczka. Zamknij drzwi i zobaczysz, że dioda będzie działać. No chyba, że będziesz miał jakieś błędy zamków, to wtedy już nie.
    Skoro mimo odpięcia powinna działać to zostawię ją wolną tak jak mówisz a podepnę w to miejsce diodę led zamka z drzwi. W każdym bądź razie graty do montażu mam wszystkie już bo części do alarmu przyszły. Jak będę miał czas (a na razie robota przy wnętrzu garażu) to będę sie zabierał za auto. W każdym bądź razie pięknie dziękuję za pomoc. Forum to forum, wiedza użytkowników bezcenna i pomocna
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  11. #129
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian_7331 Pokaż post
    a podepnę w to miejsce diodę led zamka z drzwi.
    Podepniesz w to miejsce (styk 5) to co ma być, czyli sygnalizację układu alarmowego. A wypięty czarny przewód ze styku 5 można równie dobrze i obciąć, bo idzie do tej czarnej wtyczki dwustykowej, której się i tak nie użyję.



    Jak masz również wiązkę tylnych drzwi z przedlifta jako komplet, to tam tylko jeden przewód jest do przepinowania. Masz tabelkę.

    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 24-11-22 o 23:25 Powód: Dodanie zdjęcia
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  12. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    damian_7331 (25-11-22)

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •