Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 102

Temat: Wymiana przedniej szyby

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny Wymiana przedniej szyby

    Własnie p..... j...... itd ptaszek poczestował mnie kamieniem w przednią szybę. No i ślad jak po kuli, aczkolwiek nie na wylot. Średnica zmiażdżonego szkła jakieś 1,5-2cm, w pobliżu hologramu, jakieś 8-10 cm od słupka drzwi. Pytanie: szyba do wymiany czy jest szansa że pęknięcia sie nie rozejdą? Ile takie coś kosztuje? A co z nalepką z nr rej? Trzeba będzie wymieniać tablice, dowód rejestracyjny itd?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:31

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    pewnie sie rozejdzie jak mrozy przyjda, chociaz przynam szczerze ze ja z tym jedzilem chyba z 8 miesiecy do kolejnych badan technicznych (wtedy juz nie bylo wyjscia). cena okolo 600 zico, naklejke powinni ci elegancko przekeic ze starej szyby, wiec nie ma po co wymieniac tablic i dowodu rej.

  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jedz jak najszybciej do firmy ktora zajmuje sie przekladka szyb i pokaz im co i jak. z tego co wiem dopoki pekniecie/odprysk nie przekracza srednicy 5-cio złotowki to da sie to naprawic. mielismy podobny przypadek w firmowym Caddy i elegancko naprawili. Trzeba sie naprawde dobrze przygladnac zeby zauwazyc mala kreseczke na szybie w miejscu odprysku. jak jestes w domu to dzwon po firmach i pytaj... ja mialem pekniecie 2 cm (tez oberwalem kamyczkiem) i po nocy zrobilo mi sie 8 cm wiec nie ma co czekac!

    [ Dodano: Wto 24 Paź, 2006 18:09 ]
    za naprawe dasz kilkadziesiat zeta a wymiana to juz setki zlociszy...

  4. #4
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Naklejke powinni Ci wyrobić nową w wydziale komunikacji. Mojemu tacie kiedyś też spadł kamyczek, średnica była około 2 cm tyle, że na środku szyby troszke pod lusterkiem, szyba wytrzymała w ten sposób 3 lata, a na miejsce śladu tata nakleił maskotkę, więc nikt się do niczego nie przyczepił, bo nie było widać

  5. #5
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pago
    Naklejke powinni Ci wyrobić nową w wydziale komunikacji.
    Ale po co??? pewnie jak zawsze beda z tym problemy... Przy wymianie szyby goscie elegancko Ci ja przekleja. Ja jednak radze jeszcze podzwonic i popytac czy nie da sie tego naprawic

  6. #6
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Też mam 2 na szczescie niewielkie odpryski od kamyczkow. Poki co nic z tym nie robie, bo nie powieksza sie. Na wiosne kupuje nowa szybe, pytalem koszt szyby z zielonym paskiem to 440zl.
    A Tobie gzymSS, powiem tak - masz kase, kup nowa, bo co nowe to nowe. Nie masz - napraw, ale zbieraj kase i potem kup nówke
    Pozdro.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    gzymSS, jedz do hanesco jak jeszcze ci nie strzeliła mocniej, ja miałem podobnie w golfie po kamyczku czarna plama na 4 cm i pajączek malutki, pojechałem i oni to specjalnie jakoś kleją, nie było śladu aby malutka kropeczka a koszt hmm w porównaniu do szyby niski 80 zł i masz na to gwarancję ze jak pęknie od tego miejsca to wymiane szyby (bez szyby sama wymiana) masz za free

    a co do naklejki nie trzeba wymieniać dowodu, jeśli nie uda się jej przekleić co często się zdarza to w wydziale bedzie cię to kosztować z 40 zł naklejki na tablice naklejka na szybę i naklejka w dowód bez wymiany dowodu i tablic wiem bo przerabiałem temat

    pozdrawiam
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  8. #8
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ZILLION, chodzi mi tylko o to, że nie ma z tym problemu, że nie trzeba wymieniać od razu dowodu i tablic. Tak jak piotrek991 pisze, jak się nie uda to nowa nalepka na szybę i naklejka w dowód i na tablicę, bo wszystkie naklejki, tablice i dowód muszą mieć swój unikalny numer heh, tyle pozdrawiam.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    gzymSS, podjedz do hanesco i ci zrobią z zamościa nie masz tak daleko do lublina
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    Zapomniałem dodać że mam Autokasko. W Zamościu Hanesko nie ma, ale jakiś zakład od szyb jest. Poza tym chyba się trzeba spieszyć, bo ponoć im później do szybiarza, tym mniejsza szansa na skuteczną naprawę. Dziękuję wszystkim za szybkie i dobre rady.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •