Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Przy przyśpieszaniu biegi wariują (manual)

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3 8P lift 1.4 tfsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny Przy przyśpieszaniu biegi wariują (manual)

    Witam, najprościej będzie jak podam przykład.

    Jadę sobie 90km/h na 5 biegu, nagle chcę kogoś wyprzedzić więc wciskam mocnej gaz. Wtedy obroty strasznie się podnoszą, a na komputerze pokładowym pokazuje, żebym zmienił bieg z 2-3-4 (zależy jak mocno gaz wcisnę) na 5, mimo tego że już na tej piątce jadę.

    Tak samo to wygląda jak jadę na trójcę, wcisnę gaz, a komputer pokładowy pokazuje, że mam wbitą 1-2 i wskakuje mi 5tys. obrotów.

    Gdy te biegi mi przeskakują, to czasem słyszę taki jakby pisk (nie jest to ten metaliczny dźwięk, który dotychczas słyszałem w zużytych sprzęgłach). Gdy przyśpieszam bardzo delikatnie i powoli, to nic się nie dzieje.
    Borykam się z tym problemem od 3-4 miesięcy. Od niedawna się to nasila. Na początku problem występował tylko raz na kilka dni. Od kilku tygodni dzieje się to codziennie. Po podpięciu do komputera nie wykazuje żadnych błędów. Nie mam już pojęcia co to może być, choć obstawiałbym dwumas.

    Mam a3 8p 2009r. 1.4 CAXC, skrzynie manualną 6 biegową. Przebieg 170tys. Podobno sprzęgło było wymieniane przy 110tys. km.. PODOBNO.

    (Jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum. Przepraszam za ewentualne błędy czy też napisanie tematu w złym dziale.)

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak wciskasz gaz i obroty rosną a samochód nie przyspiesza odpowiednio do wzrostu obrotów to są to typowe objawy zużytego sprzęgła.
    Zawsze nasila się to przy niższych temperaturach.
    Akcja z wariowaniem wskazań komputera to konsekwencja ślizgającego się sprzęgła

    aczy teefesi dwa zero

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    b-b
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    potwierdzam to co napisałem przedmówca. Jeśli obroty rosną a predkość nie wzrasta proporcjonalnie to na bank jest to sprzęgło. Nasila się bo coraz mocniej się przypala.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •