Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Wymiana airbag w kierownicy + pasy bezpieczeństwa

  1. #11
    matek600's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dobra,tak że myślałem,dzięki

  2. #12
    MarcoB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny Pasy bezpieczeństwa w tylnej kanapie

    Witam.
    Czy ktoś może wie na temat wymiany/ zamocowania nowego środkowego pasa bezpieczeństwa w tylnej kanapie? Bo problem mam następujący:
    Kiedyś moje autko miało kratkę i służyło celom firmowym, wiec jako tako jest w dowodzie ciężarowe 4 osobowe. A chciałbym go zrobić na zwykła osobówkę. I aby to zrobić to muszę wpierw kupić pas (hehe nigdzie jeszcze nie znalazłem - w ASO mi ściągną z Niemiec za niecałe 500zł - hehe wiec szukam dalej - i gdyby ktoś coś słyszał to będę wdzięczny za info) i zamontować w jakimś warsztacie by wystawili mi odpowiednie dokumenty, oświadczenia, itp potrzebne przy przerejestrowaniu w urzędzie. I jak tak przyglądnąłem się temu wszystkiemu to nie wiem jak się do tego mechanik może zabrać.. bo mam skórę i za cholerę nie wiem co z tym zrobić. Pas mam obcięty u góry... zostało może 20cm tego pasa- przymocowanego do tej rolki zwijającej i plastikową zaślepkę w kanapie (na ten pas) A wszystko jest obszyte skórę... i teraz nie wiem czy czeka mnie cięcie tej skóry czy może jest jakiś system wymiany tego napinacza bez uszkadzania poszycia. Bo jeżeli trzeba ciąć to wątpię by mi to zwykły mechanik zrobił w warsztacie i ładnie z powrotem pocerował. Ktoś miał taki podobny problem i znalazł na niego sposób?
    Będę z góry wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź/podpowiedź/pomoc w tym temacie.
    Marek

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny 8P pasy

    Jak zdemontować pasy w 8p 5d? Mógłby ktoś podesłać jakąś instrukcje. ?

  4. #14
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pociągnij tapicerkę słupka do siebie/zaczynając od góry(jest na zatrzaskach)
    zobaczysz pas i jego mechanizm/jest na 2 śrubach(odkręcasz je)
    a w dolnej części jest na 1 śrubie(odkręcasz ją)
    większej filozofii tam niema

  5. #15
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam. Miałem dziś zaje.... pecha. Zleciało mi auto z ręcznego i uderzyło w ścianę. Mam Wystrzelone pasy, poduchy nie wystrzeliły. Wie ktoś jak odblokować pasy? Czy po wymianie na nowe trzeba skasować błedy, żeby kontrolka nie świeciła czy sama zgaśnie? Jak zostaną stare pasy to wykasowanie kontrolki nic nie da? Czy trzeba wymieniać jakiśmoduł, czy tylko pasy? Przerabiał to ktoś?

    Czy pasy z Anglika albo pasy z wersji 3D będą pasować do mojego Sportbacka?

    To może chociaż ktoś wie czy nic się nie stanie jak włącze zapłon przy odłączonych pasach, bo mam wymontowane, a chce uruchomić silnik. Nie stanie się nic w stylu wystrzału poduszek itp.?
    Ostatnio edytowany przez pablo85 - 01-05-15 o 13:53

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Limanowej
    Auto
    Audi A3 2005 1.9TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam. Mam pytanie, a odpowiedzi nie znalazłem nigdzie indziej a forum, proszę o wyrozumiałość. Musze wymienić pasy bezpieczeństwa z przodu przy swojej A3 Sportback 2005r 1.9TDI i nasuwa się pytanie, czy muszę konkretnie zakupić pasy do tego modelu czy mogę np od starszego? Oraz czym różnią się oznaczenia 8P, 8P0, 8P3,8P4?
    Dziękuję i czekam na odpowiedź

  7. #17
    patrykch's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rudna Wielka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Mam parę pytanek w sprawie wymiany poduszek kierowcy i pasażera po wybuchu. Niżej zamieszczam nurtujące pytania. Jakby była osoba, która robiła już takie rzeczy to byłbym wdzięczny za każdą poradę.

    1. Czy trzeba wymienić po wybuchu poduszki kierowcy tą taśmę znajdującą się pod spodem? Znajdowałem różne opinie i nie wiem, którymi się bardziej sugerować. Zależy mi na bezpieczeństwie, więc chciałbym aby w razie wu system był sprawny, pewny i odpalił.
    2. Czy można wpiąć nową poduszkę kierowcy i nie grozi to ewentualnym wybuchem bez wymiany sensora/sterownika i bez czyszczenia crash-daty? (oczywiście sensor zostanie wymieniony, bądź zresetowany sterownik).
    3. Czy jest coś jeszcze ważnego co mogłem pominąć, nie wiedzieć przed wymianą, by zrobić wszystko tak jak być powinno?
    4. A i jeszcze, czy przy kupnie poduszki kierowcy, bądź pasażera powinienem bardzo zwracać uwagę na nr katalogowe i rok produkcji czy wystarczy, że w przypadku kierowcy to liczyć się powinna ilość ramion kierownicy i naboi w poduszce, natomiast u pasażera czy podejdzie poduszka z przedlifta (powszechnie występująca na allegro z nr 8P0880202 - moja ma numer ten sam tylko z literką D)? Taki szczegół (do pasażera) na aukcjach naklejka informacyjna jest żółta, a u mnie jest biała, nie wiem czy już po tym powinienem poznać, że czymś się jednak różnią.

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    VW GOLF 5 1.9 TDI 2006 BMW E87 2007 AUDI A3 8P SPORTBACK 2006 OBECNIE AUDI A3 8P SPORTBACK 2010
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cześć
    Dzis zabrałem sie do wmiany pasow w AUDI A3 8P LIFT wszystko rozebrałem i okazała się kicha
    Pasy które mam usiebe to KIEROWCA 8P48557705B PASAŻER TO 8P4857706C
    A przysłano mi PASAZER 8P4857705C KIEROWCA TO 8P4857706D i teraz najlepsze ze mocowania itp pasuja ale Z C na stonę kierowcy a D na pasażera
    Jezeli C dam tam gdzie powinno być B to będzie to chodził???Czy będa jakieś problemy z prawidłowym działaniem

  9. #19
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    teraz zrozumialem o co ci chodzi dokladnie, bo ciezko

    jak widac na rysunkach, obydwie wersje sa do sportbacka
    ale....

    ja zle napisalem w poprzednim poscie, dlatego poszedl do skasowania zeby nie robic " zamętu "

    705 to zawsze pasy lewe, ale niekoniecznie kierowcy, a 706 to zawsze pasy prawe i czasem rowniez kierowcy,
    jak latwo sie momyslic, jesli mamy angola

    pasy ktore masz oryginalnie, czyli

    Cytuj Oryginalnie napisane przez E-klasa Pokaż post
    KIEROWCA 8P48557705B PASAŻER TO 8P4857706C
    czyli 705 lewy a 706 prawy, to pasy L0L, europejskie

    pasy ktore Ci przyslali :

    Cytuj Oryginalnie napisane przez E-klasa Pokaż post
    PASAZER 8P4857705C KIEROWCA TO 8P4857706D
    czyli rowniez 705 lewy a 706 prawy, ale inne koncowki, to pasy z anglika

    czy pasuja, dzialaja tak samo, nie wiem, nie znam sie... pewnie to ten sam pas, sa tez pasy E, sa i bez koncowki, bez okreslenia rynku stosowania...




    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    E-klasa (08-05-16)

  11. #20

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam Jak jest różnica w tych kostkach oprócz koloru?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •