Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Brak mocy na 1 i 2 biegu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3 Sportback 1.6
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Brak mocy na 1 i 2 biegu

    Panowie nie znalazłem podobnego tematu więc proszę was o pomoc
    koledzy mam problem , jak kupiłem auto okazało się że wtyczka z czujnika pedału sprzegła była wypięta. Okazało się że kupiłem nowy czujnik pedału sprzęgła i podłączyłem wtyczkę. Objaw był taki że kiedy wtyczka była wypięta auto pracowało prawidłowo na każdym biegu lecz był problem taki iż jak puszczałem pedał gazu to szarpało bardzo silnikiem. Po podłączeniu wtyczki okazało się że nie ma tego objawu szarpania puszczaniu pedału gazu nie powodowało szarpań za to pojawił się inny gorszy i bardziej uciążliwy problem, z brakiem mocy na 1 i 2 biegu który przechodzi po wciśnięciu pedału sprzęgła. Tzn ruszam właczam 1 i nagle w okolicach 1200 obrotów auto przestaje ciągnąc i mozna mu maksymalnie dawać gaz a auto ledwo sie zbiera do 3000 obrotów tak jakby komputer nie podawał paliwa. Pomaga na to wciśniecie pedału sprzęgła i auto ciagnie już normalnie na każdym biegu. Dziwi mnie że w VCDS brak jest jakichkolwiek błędów lecz jedynie w parametrach rzeczywistych pokazuje inny wybrany bieg niz faktycznie jest włączony.
    Czy to naprawdę skrzynia nawala w tym przypadku czy coś innego zwiazanego z elektronika. Ewentualnie co się wypracowuje że powoduje takie problemy.
    Proszę o pomoc, mechanicy rozkładają ręce i każą jeżdzić na odpiętej wtyczce.

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    sprawdź czy skrzynia jest zgodna z wlepką w kole zapasowym

    https://forum-mechanika.pl/threads/a...aleniem.54212/

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3 Sportback 1.6
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    tak też zrobiłem i okazuje się że na wlepce jest skrzynia FVH i na obudowie skrzyni też jest FVH czyli niby wszystko zgodne lecz nie wiadomo czy nie robiono tej skrzyni jakiegoś remontu przez wcześniejszego właściciela. zastanawiam sie czy może to stara wersja oprogramowania ECU też mogłaby robić takie problemy.? sam nie wiem i proszę was o podpowiedzi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •