Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: silnik nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

  1. #1
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny silnik nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

    Koledzy mam problem, przyjechałem dziś do pracy chce zgasić auto, wyjmuje kluczyk ze stacyjki a silnik pracuje dalej, kontrolki na zegarach świecą ale pulsują. wcześniej rano wszystko było ok, jeździłem, kilka razy gasiłem auto i oki.
    kumpel mówi ze może przekaźnik od pompy paliwa się zwiesił i podaje ciągle prąd. doradźcie co to może być bo rano chce się za to zabrać, co sprawdzić? na początek wymienię ten przekaźnik bo mam zapasowy a jak to nie będzie on to co dalej?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-01-18 o 14:10
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    warto sprawdzic kostke w stacyjce
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  3. #3
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zdecydowanie kostka w stacyjce.
    Przekaznik sam w sobie by nic nie dal jakby nie bylo pradu wiec stacyjka nie odcina.
    Czesta usterka.

  4. #4
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    byłem teraz w aucie, pali i gasi normalnie, nie wiem co jest grane, czyzby ta kostka dzialala jak chce? zagrzeje zaraz auto i zobacze czy bedzie ok czy zacznie swirowac. dodam, ze nie mialem nigdy problemow z kontrolka abs czy ze swiatlami jak to mieli koledzy w innych tematach o kostce. auto normalnie pali, kluczyk odbija. moze to co innego?

    pytalem w sklepie koszt zamiennika to 40zl a w aso 115 ori. kupie ja i zmienie. musze kiere sciagnac zeby zdjac ten plastik spodu kierownicy i zobacze czy to ta kostka, wymienie ja profilaktycznie.

    dodam, ze vag wyplul bledy wtryskow - zwarcie do masy, i kilku innych *******ek tez zwarcie do masy ale wg csów to normalne przy odcieciu i zduszeniu. skasowalem wiecej sie nie pojawily.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 29-01-09 o 10:54
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. #5
    mateuszym's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    kolego!! ze mnie mechanik jak z koziej du... traba ale opowiem ci historyjke:
    mialem kiedys passata 1.9TDI stoje sobie na swiatelkach i nagle mi samochod wskakuje na obroty... ja za kluczyk i chce go zgasic a on nic... okazalo sie zeTurbina mi padala i rzucala olej do silnika ktory sie zapalal... zwyczajnie siklnik sie wsciekal.... moze to byc jakis objaw padajacego turbo tez?? a powiem szczerze ze do tego momentu nie mialem zadnych oznak ze cos nie tegges, oleju nie brał ani nic, poprostu error

  6. #6
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jackq Pokaż post
    byłem teraz w aucie, pali i gasi normalnie, nie wiem co jest grane, czyzby ta kostka dzialala jak chce? zagrzeje zaraz auto i zobacze czy bedzie ok czy zacznie swirowac. dodam, ze nie mialem nigdy problemow z kontrolka abs czy ze swiatlami jak to mieli koledzy w innych tematach o kostce. auto normalnie pali, kluczyk odbija. moze to co innego?

    pytalem w sklepie koszt zamiennika to 40zl a w aso 115 ori. kupie ja i zmienie. musze kiere sciagnac zeby zdjac ten plastik spodu kierownicy i zobacze czy to ta kostka, wymienie ja profilaktycznie.

    dodam, ze vag wyplul bledy wtryskow - zwarcie do masy, i kilku innych *******ek tez zwarcie do masy ale wg csów to normalne przy odcieciu i zduszeniu. skasowalem wiecej sie nie pojawily.


    A po co kiere sciagac? Ja u siebie to wymienialem i wcale nie musialem kiery sciagac a czas wymiany to moze 15min

  7. #7
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    nie wiem jak u Ciebie ale u mnie sa 2 srubki poda kierą ktore trzymaja ten dolny plastik - oslone i raczej nie ma dojscia do nich bez zdjecia kiery. gorna owszem zejdzie bez problemu bo jest tylko od dolu przykrecana.

    edit 30.01.2009
    dodam, ze wyjalem przekaznik od pompy, wlozylem i do dzis problem sie nie pojawil, moze przekaznik sie zawiesil i tyle. dzieki za odp.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 30-01-09 o 20:34
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żuromin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mialem taki sam problem w golfie 4.Po wyjeciu kluczyka chciaem wyjsc z auta.Ku mojemy zdziwueniu silnik dalej pracowal.Szkoda ze nie widzieliscie mojej miny Okazalo sie ze jakis kabelek za kuszka bezpiecznikow sie zgrzal z innym.Owinalem tasma izolacyjna i bylo ok.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bstok
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam, miałem taki problem z niegasnącym silnikiem dodatkowo pojawiał się błąd 01314 odnośnie komunikacji z komputerem. Poza tym dziwnie też migały i przygasały kontrolki na zegarach od abs, esp i pare innych. Przy próbie uruchomienia silnika też były problemy pokazywała się kontrolka od immo i był ten błąd 01314. Po kilkunastu próbach uruchamiania (rozrusznik kręci ale immo chyba blokuje zapłon), w końcu udawało się skasować ten błąd vagiem i uruchomić silnik, ale dalej były problemy ze zgaszeniem tak jak wcześniej pisałem - silnik chodził nadal mimo braku kluczyka. Ogólnie było ciągle +12V na przwodzie stacyjki w pierwszym położeniu kluczyka (ten przewód co też załącza radio). Przyczyna była dość dziwna i nie była to kostka stacyjki, a okazała się nią fabryczna nawigacja w bagażniku. Po odłączeniu kostki zasilania lub też transmisji w nawigacji wszystko wracało do normy - więc ją wogóle odłączyłem. Udało mi się namierzyć winowajcę po przez odłączanie odbiorników po jednym bezpieczniku. Może komuś to pomoże. Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •