Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: problem z rozrusznikiem

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cześć. Wyjmował ktoś z Was rozrusznik w A3 8P z silnikiem 1.9tdi bkc? Chce go oddać do regeneracji, bo wydaje mi się, że przez niego auto ciężko pali na ciepłym, przy tym bendix wydaje czasem dziwne dźwięki. W którym miejscu się on znajduje? Jakieś wskazówki jak go wyciągnąć?

    Pozdrawiam

  2. #22
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php...usznik#p242893

    na forum golfa wiekszosc wymienia na 11 zebow

    poczytaj ten temat

  3. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    Kris_ (29-11-16)

  4. #23
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kris_ Pokaż post
    Cześć. Wyjmował ktoś z Was rozrusznik w A3 8P z silnikiem 1.9tdi bkc? Chce go oddać do regeneracji, bo wydaje mi się, że przez niego auto ciężko pali na ciepłym, przy tym bendix wydaje czasem dziwne dźwięki. W którym miejscu się on znajduje? Jakieś wskazówki jak go wyciągnąć?

    Pozdrawiam
    ja wymieniałem rozrusznik z 10 na 11 zebów w A3 8P BLS ale to raczej lekarstwo na szarpanie i uderzenie podczas rozruchu, nie ręczę czy to pomoże na długie kręcenie, raczej mapy i podwyższenie dawki względem rpm i temperatury
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  5. Podziękowania dla metti za pomoc w problemie

    Kris_ (29-11-16)

  6. #24

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam chcę wymienić rozrusznik w swoim 2.0TDI BMN DSG na wersję 11 zębów. Z jakich aut będzie pasował rozrusznik z 11 zębami ?
    Oznaczenie 02E911023L bodajże po 2009 r były montowane. Czy to będą auta pokroju a3 8p FL , superb II, passat c7 ?

  7. #25
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    z 11 zębami o nr 02E911023L był stosowany wyłącznie (mowa o autach na rynek europejski):
    a3 2004-2013
    tt 2003-2010
    vw beetle 2002-2010
    vw caddy 2004-2011
    vw cc 2012-2016
    vw eos 2006-2011
    vw golf 2003-2014
    vw golf plus 2005-2011
    vw jetta 2006-2011
    vw passat 2008-2015
    vw passat cc 2009-2012
    vw scirocco 2009-2014
    vw touran 2006-2016
    skoda octavia 2004-2013
    skoda superb 2008-2013
    seat altea 2007-2013
    seat leon 2006-2013

    nie sugeruj się tylko datami produkcji gdyż równolegle do tych samych aut wsadzano kilka rodzajów rozruszników. Więc albo po vinie albo fizycznie trzeba sprawdzić co w danym aucie siedzi.

  8. #26

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki acinr_PL dla potomnych znalazłem, że wersja rozrusznika z 11 zębami miała oznaczenie S0253R (bez ,,R" wersja 10 zębów) oraz była sygnowana numerami 02E911023L, a także 02E911023H.

  9. #27
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam, mój rozrusznik powoli siada, pali coraz gorzej i zacina się. Moje pytanie. Rozrusznik regenerowac czy też może pchać zamiennik? Znajomy mechanik mówi że ma dostęp do nowych zamienników których Montowal już dużo ilość, działają bezproblemowo do dziś, cenowo wyjdzie mi podobnie. A3 8p 2.0 tdi bkd 2003r

  10. #28

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny problem z rozrusznikiem ??

    Witam.
    Szanowni koledzy kilka dni temu wymieniłem kpl sprzęgła z dwumasą. Zestaw LUK dedykowany do tego modelu(2.0 tdi 140km BKD),po zlożeniu całości okazało sie że jest problem....a mianowicie podczas rozruchu dziwne metaliczne odgłosy z okolic rozrusznika jak by rozrusznik nie dokładnie zazębiał sie z kołem zamachowym, a nawet nie możność odpalenia samochodu za 1 razem. Na nastepny dzień nabyłem używany rozrusznik tylko od 1,9 tdi i zamontowałem wszystko pasuje. I.....no właśnie... auto odpala od strzału a nawet od pół obrotu ale nadal słychać dziwny metaliczny odgłos dochodzący z okolic rozrusznika tylko podczas rozruchu. Oczywiście swój stary rozrusznik oddałem do regeneracji. Pytanie moje jest takie czy możliwe jest że mój rozrusznik juz był tak zły że dawało to takie objawy? oraz czy rozrusznik który wsadziłem od 1,9 tdi nadaje sie do 2.0? A może ma ktoś jakieś sugestie odnośnie tej sytuacji. Bo powiem szczerze trochę zmartwiłem sie ponowną wymianą całego sprzęgła (koszt oraz ogrom pracy)Czy możliwe jest że koło dwumasowe i sprzęgło zostało źle zamontowane? Dodam że po wymianie i biegi i sprzęgło pracuje jak nowe nic nie trzęsie nie słychać żadnych niepokojących dźwięków ze skrzyni.Pomocy

  11. #29

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam. problem rozwiązany...winny rozrusznik. Włożyłem po regeneracji swój od 2.0 tdi i śmiga wszystko aż miło. pozdrawiam

  12. #30
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Witam,
    miałem nietypowy (tak myśle) przypadek. W A3 8P lift 2.0TDI CR odkręciła mi się śruba od rozrusznika. Śruba pierwsza od strony podstawy filtra powietrza. Rozrusznik wysunął się o ok 10-15 mm i w związku z tym nie mogłem uruchomić silnika. Po przekręceniu kluczyka słychać było kręcenie, tarcie rozrusznika o coś. Po przykręceniu śruby auto odpaliło ale pojawił się problem, ponieważ pierwsze odpalenie np po nocy auto trzeba dłużej kręcić np. 3-4 obrotem wału zanim odpali. Odnoszę wrażenie ze kręci tak samo szybo jak przed ta usterka ale jednak coś jest nie tak. Na ciepłym odpala od strzała. Chciałbym zaznaczyć ze przed tym incydentem zawsze odpalał od strzała. Nawet tej zimy w -20C. Jak myślicie, rozrusznik jest uszkodzony ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •