Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Głowica S3

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Miasto
    bielsk podl.

    Domyślny Głowica S3

    Witam!
    Niedawno kupilem Audi S3, przez proste moje niedopatrzenie nie wymieniłem pasku rozrządu odrazu po zakupie, no i niestety jak to bywa pasek pękł. Nie trudno sie domyślić co się stało z zaworami itd. Postanowiłem kupić nową kompletną głowicę, tyle tylko że z silnika o kodzie BAM mam proste pytanie..Czy mogę tą głowicę BAM założyć do silnika APY. Jeżeli nie to chciałbym wiedzieć dlaczego? Nadmieniam że głowica wizualnie wygląda identycznie z jednym małym wyjątkiem- z prawej strony głowicy BAM znajduje się metalowa kulka tam gdzie jest kanał podciśnienia, w głowicy APY jest dziura wylotowa do której idzie CHYBA przewody podciśnienia. Czy mogę tą metalową kulkę usunąc żeby odkryć kanał.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-16 o 22:34

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi Ci o różnicę w budowie głowicy z prawej strony pomiędzy wałkami rozrządu to chodzi tu jak podejrzewam o zmienne fazy rozrządu. W silniku APY takiego sterowania nie ma zaś w AMK i BAM jest. Nie jest to nic szczególnego - chodzi tu o ekologię, nie osiągi. Zmiana ustawienia wałka dolotowego jest sterowana ciśnieniem oleju poprzez regulator zintegrowany z hydraulicznym napinaczem łańcuszka przez pierwsze 25 sekund po odpaleniu auta. Stąd zapewne różnica w budowie głowicy.
    Różni się także hydrauliczny napinacz lańcuszka który w silniku APY nie ma dodatkowego modułu sterowania wałkiem dolotowym poprzez ciśnienie oleju. Najprościej byłoby wymienić owy napinacz z APY na napinacz+regulator z BAM/AMK i pozostawienie go niepodłączonego. Ale zapewne można załatwić sprawę z napinaczem od APY ale jak to nie wiem bo tego nie robiłem. Ktoś mi kiedyś mówił że to nie problem, chyba ktoś z Jetronika ale było to dawno temu i już nie pamietam.

    Mam nadzieję że to zrozumiale wypadło..

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny jakie głowice pasują do silnika amk

    Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jakie głowice pasują do silnika amk . Podobno zakładają głowice też od silnika aeb tylko trzeba coś przerobić. jeżeli ktoś wie to może podpowie. Pytam ze względu na to że głowica mi pękła a posiadam głowice sprawną od silnika aeb. Z góry dziękuję .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •