Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 64

Temat: Dodatkowa moc w 1.6.....ktoś próbował???

  1. #31
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Odświeżając temat chciałbym podpytać czy gra jest warta świeczki...

    http://www.upsolute.pl/auto.html?kid=12

    W związku z tym, że AKL to mój świerzy zakup... a tęskno mi za 1.8 które miałem wcześniej. nieznacznie chciałbym podnieść moc. Patrząc na dane po chipie spalanie również spada, szczególnie przy mieście, gdzie u mnie to stanowi 80% całych przejazdów. Czy chipując wolnossący nie zakatuje się silnik, czy później trzeba uważać na to, żeby nie dawać ognia na zimnym silniku, może są jeszcze inne haczyki. Zdaję sobie sparwę, że podobne teamty były już wałkowane, ale chodzi mi o ten konkretny silnik.


    PS. Mniej więcej za półtora roku planuję zakup 8P TDI 2.0 wtedy nie będzie problemu z mocą ale to jeszcze kupa czasu.

    Pozdrawiam

  2. #32
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Rydzio

    zanim zaczniesz pytać czy warto, poszukaj na forum,
    jak chcesz aby A3 w modelu 8L jeździło, to tylko silnik z suszarka i nic wiecej

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Audi A3 1.6 większa moc?

    Cóż, jak w temacie, jak można stunningować 1.6 choćby trochę, bo czuję brak mocy ostatecznie chcę wymienić silnik, ale póki co mam właściwie wszystko nowe, tłoki, wał itd. i szkoda byłoby wymieniać silnik to plan za 2 - 3 lata, ale dodatkowa moc zawsze by się przydała. Wiem, że chip to 105 koni, max 110 koni z tego co widziałem na necie. Turbo wrzucić? Nie opłaca się, lepiej wymienić silnik. Ale silnik po remoncie. Więc też się nie opłaca, stąd szukam innych sposobów na zwiększenie mocy, cudów nie oczekuje, ale teraz moc jest za mała, szczególnie powyżej 100 km/h słabo idzie, a powyżej 140 już w ogóle. A moc i moment zbliżoną do 1.8 byłaby miłym prezentem. Teraz sobie pluję w brodę, że od razu nie kupiłem mocniejszego auta, ale byłem pod ścianą wtedy i potrzebowałem auta na gwałt.

    PS. Sprzedawać tego i kupić innego również mi się nie opłaca.

    PPS. WIdziałem, że temat wałkowany już, aczkolwiek nie doczytałem się tam niczego konkretnego, a jestem uparty i coś NA PEWNO da się zrobić. Ostatecznie jaki mógłbym tam wrzucić silnik najlepiej, tylko, że tu moc musi być już zdecydowanie większa. Wszystko i tak sprowadza się do małej, wstrętnej sprawy - kosztów. Ale od czegoś trzeba zacząć.

  4. #34

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wrzuć krótszą skrzynie biegów... DLP, DRW (chyba też).

  5. #35
    Betrayal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nic nie zrobisz w kwestii mocy w 1.6. Sam jeżdżę 1.8 i powiem Ci, że szału nie ma, do spokojnej jazdy po mieście się jeszcze nadaje, ale poszaleć się tym nie da, a i przy wyprzedzaniu czasami ma wielki grymas. Jedyna opcja to motor 1.8t, ma potencjał na dalsze mody, jest wiele projektów tutaj na forum gdzie chłopaki osiągają po 200 czasami nawet 250+ koni na tych silnikach.

  6. #36

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Możesz próbować cos robić ale koszta beda duże a efekt mizerny. Pogadaj z hondziarzami doloty stozki wydechy wałki potem 'strojenie' i wyjdzie tyle co SWAP

    Wysłane z Huawei P8

  7. #37
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    sprzedaj to i kup sobie 1.8T, w 1.6 nie am sensu inwestować. Jeździłem zwykłym 1.8fajnie to jeździło ale niestety trzeba wysoko kręcić. Miałem robić swapa jak Ty ,jednakże koszta swapu i czasu jaki potrzeba do tego sprawiły ,że wolałem sprzedać auto i kupic kolejne z 1.8T. Tobie też tak radzę

  8. #38

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Taaa, tylko, że auto mam od marca, cały silnik jest wyremontowany, nie opłaca mi się tego sprzedawać, dopiero po 2 - 3 latach (albo swap). A lepsza reakcja by się przydała, bo teraz czasami mam nogę w podłodze i słaaabo. Chcę mieć jakieś zapełnienie na 2 - 3 lata zanim będę mógł zmienić auto.

  9. #39

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Opcje masz tylko trzy:

    Wywalenie kasy w błoto bo co bys nie zrobił to zawsze bedzie 1.6 które i tak nie jedzie.

    Swap albo sprzedaż auta i kupno mocniejszego

    Turlanie sie przez 2-3 lata takim 1.6 i zmiana na cos mocniejszego

    Nic innego niestety nie wymyslisz.

    Wysłane z Huawei P8

  10. #40

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Zakładając, że zdecyduje sie na swap na 1.8T, stąd pytanie, jakie tu mogą być koszty? Druga sprawa, to kupię 1.8T, a tu może iść od razu do remontu. Skąd wezmę gwarancje, że auto pojeździ choćby rok.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •