Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Przeróbka - automat na manual

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Przeróbka - automat na manual

    Witam.
    Mam zamiar kupi? A3 w automacie Dok?adnie To i problem jest taki ?e auto szarpie jak si? zagrzeje. Wszystko si? dzieje po wymianie oleju w skrzyni.
    Je?eli wymiana oleju nie pomo?e to b?d? chcia? zmieni? skrzynie na manualn?.
    Wi?c si? tak powoli szykuje do tego wariantu i orientuje co b?dzie potrzebne.
    Z tego co wyczyta?em to skrzynia manual od 1.8t, linki, peda?y, lewarek i kabelek vag (do zmiany w kompie z automata na manu). Je?eli si? myl? niech mnie kto? poprawi.
    Pozdrawiam i dzi?ki z g?ry.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-12-15 o 20:09

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    o ile sie nie myle to potrzebujesz jeszcze koło zamachowe, sprzęgło, możliwe że nawet rozrusznik, tunel środkowy, czujnik sprzęgła, siłownik sprzęgła, inny zbiorniczek płynu hamulcowego

  3. #3
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zaraz przyjdzie PROSTO i zamknie temat, bo był już taki na forum Zamiast bawić się w przeróbki, które tanie nie będą, nie lepiej ci dołożyć i kupić takiego manuala? Tak na moje oko, to to audi wymęczone jakieś. Patrząc na przeróbki,to może i pałowane.
    Ostatnio edytowany przez Terrez - 28-08-11 o 20:45

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Terrez Pokaż post
    Zaraz przyjdzie PROSTO i zamknie temat, bo był już taki na forum Zamiast bawić się w przeróbki, które tanie nie będą, nie lepiej ci dołożyć i kupić takiego manuala? Tak na moje oko, to to audi wymęczone jakieś. Patrząc na przeróbki,to może i pałowane.
    Też doszedłem do takiego wniosku i jednak będzie manual. Do zamknięcia i przepraszam za niepotrzebny post.

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny 1.9TDI przekładka skrzyni automat->manual - elektryka

    Witam,

    Pacjent - Audi A3, 99r. 1.9TDI AHF.
    Jestem w trakcie przekładania skrzyni automatycznej na manualna. Kwestia mechaniczna jest już praktycznie za mną. Pozostała elektryka. Mam pytanie co należy zrobić oprócz przekodowania centralki silnika? Z info znalezionego w sieci wynika, że trzeba zająć się takimi rzeczami:

    1. rozrusznik - w przypadku golf IV mostkuje się pin 2 i 8 z przekaźnika 175 - czy w audi jest podobnie?
    2 - światło cofania - pod co podpiąć czujnik wychodzący ze skrzyni biegów?
    3 - ABS - czytałem, że koduje się go jak centralkę silnika - ma inny tryb działania dla manuala i inny dla automatu
    4 - bezpiecznik nr 31 - odpowiadał za skrzynie automatyczną - usuwamy go?
    5 - wiązka od ECU do centralki skrzyni automatycznej - czy można zostawić tą wiązkę?
    6 - czujnik sprzęgła? czy jest potrzebny? pod co go podpiąć?

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  6. #6
    bartA3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a nie ma ktoś linku do tutorialu ze swapa automatu na manual ?

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SŁUPSK
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam tez jestem w trakcie przkładki potrzebuje ogarnac elektryke audi a3 96r 1.9 tdi

  8. #8
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Bardzo wyczerpujący temat w języku Szekspira z Amerykańskim akcentem:

    http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=151516
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jawor
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Przakladka z automatu na manual

    Witam. Posiadam a3 w którym była robiona przekładka z automatu FGA, ktoś przeszczepił skrzynie 5 biegową manualną. Ogólnie wszystko chodzi, ecu przekodowane na 0002 manual, licznik nie wyswietla biegów, lecz problem jest tego typu, auto miało tempomat. I ten tempomat nie chodzi, manetka działa prawidłowo, czujnik sprzęgla widzi dziala, tak samo stopu. ECU nie widzi prędkości auta, licznik normalnie pokazuje prędkość. I teraz pytanie, ja tego nie robiłem. Softowo jest coś nie tak, czy kable. Czujnik w skrzyni jest, kable są podłaczone. Czy ECU bierze z ABS-u a licznik ze skrzyni? Błędu nie ma żadnego, znaczy był w ECU że własnie nie widzi prędkości, ale skasował się nie wraca. A wiadomo, w grupach 0, i tempomat nie chodzi. Czy ktoś już się spotkał z takim czymś? Problem tkwi w jakimś kablu, czy kodowaniu. Czy prędkośc idzie po CAN-ie? W reszcie sterowników brak błędów. Ktoś pomoże?

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xxxx
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny zmiana skrzyni biegów - automat na manual

    Witam
    Mam do was pytanie czy jest wykonalna zmiana skrzyni biegów audi a3 8l 1,9tdi 105 kM automat na skrzynie manualną. Powiedzmy że mam dwa samochody jeden jak wyżej z automatyczna skrzynią biegów która padła (auto jeżdzi tylko do tyłu) i dawce części audi 1,9 tdi 90kM z manualna skrzynią biegów. Z tego co się dowiedziałem mechanicznie jest to wykonalne ale nie wiem jak jest z "elektryką"? Dużo jest przekładania ma szanse to jeździć czy szkoda zachodu? Robił ktoś taka zamianę?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •