Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: Zapala mi się kontrolka ESP o co chodzi??

  1. #31
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    u mnie kontrolka ASR/ESP zapalała sie przy mocniejszym nacisnieciu hamulca i gasła dopiero po ponownym uruchomieniu silnika. Wymiana czujnika hamulca/stopu 40 zł załatwiła sprawe
    Siwe A3

  2. #32
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam, od wczoraj podczas jazdy zapala mi się kontrolka ESP, po przejechaniu jakoś 8-10km zapala się, gdy zgasze auto i odpale jest już okej ale po 8-10km znowu się zapala.Co może być powodem? Jutro podłącze pod kompa, dodam że już zawiecha nadaje się do wymiany i będę to robił w weekend mozliwe że od tego?

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny Błąd przepływomierza+ świeci się ESP oraz chęci engine

    Witam
    Posiadam Audi A3 8L 1.8T AUM z LPG
    Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka ESP oraz check engine, po podłączeniu auta pod kompa okazało się że to przepływomierz nawalił. Po wymianie na.oryginalnego Bosha o tych samych numerach był miesiąc spokoju. Teraz spowrotem wyskoczyła i kontrolka ESP oraz check engine dodam jeszcze że podczas odpalania zimnego silnika jest dość spory problem z odpaleniem tzn. ma problemy z zakręceniem. Czy to na pewno wina tylko przepływki czy coś jeszcze może być winnego? Mechanik mówił że tylko błędy przepływki pokazało i nic innego. Wolę dopytać jeszcze kogoś zanim znowu wywalę 400 na kolejnego oryginalnego Bosha

  4. #34

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jeżeli przepływka wali błędem na zegarach czyli zwarcie do masy to ją od razu reklamuj i nie czekaj tym bardziej, że masz ją dopiero miesiąc.
    Proces reklamacji w moim przypadku trwał 5 tygodni i wymienili mi na nową.
    Jako ciekawostkę napiszę, że przy oczywistym błędzie przepływki uznają gwarancję, natomiast w przypadku kiedy przepływka przekłamuje odczytane wartości, nawet jak pokażesz logi dynamiczne to nie uznają gwarancji.
    Druga sprawa jak masz wkład zamiast filtra albo stożek to te przepływki mają krótszą żywotność.

  5. Podziękowania dla vwbacardi za pomoc w problemie

    rafal61912 (19-11-21)

  6. #35

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L Hatchback
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Problem z kontrola trakcji

    Witam, jestem nowy na tym forum, jest to mój pierwszy post, sprawdzałem oraz czytałem wszystkie problemy podobne do mojego, niestety raczej nie obejdzie się bez stworzenia nowego postu.

    Ostrzegam będzie długo ale chcę dać pełny obraz sytuacji dlaczego już tracę siły do tego samochodu choć super się nim jeździ.
    Otóż kupiłem Audi A3 8L silnik 1.6 Jak swój pierwszy samochód zaraz po zdaniu prawka, niestety nie był to udany zakup trzeba było robić w nim bardzo dużo po krótce napiszę co, przed wejściem w temat kontroli trakcji.
    Wszystkie rzeczy eksploracyjne to wiadomo. Świece, kable od świec, Rozrząd, Wał rozrządu, Przepustnica , EGR , Pompa spalin wtórnych, Katalizator, zacisk koła tylnego lewego, Cały wydech remontowany, Tłumiki, Sonda lambda jedna i druga. Do tego czujniki wszelakiej maści, uszczelka kolektora dodatkowo naprawiany był licznik i na pewno jeszcze o czymś zapomniałem. Silnik pracuje dobrze, równo i auto aż chcę jechać ale został jeden większy problem.

    Otóż kontrola trakcji szaleje, kontrolka zapala się i gaśnie kiedy chcę, w czasie jazdy na prostych kołach, bez żadnych poślizgów, czasem zgaśnie sama, czasem po ponownym odpaleniu. Najpierw były próby usuwania błędów i kalibracji ESP, nic nie dały problem wracał. Mechanik doszedł do wniosku że to przez któryś z czujników, tak też pokazywał komputer zgodziłem się z nim bo jeździłem z tą trakcją jakiś czas, często zapalała się po wjechaniu w kałużę bądź niewielka dziurę. Z racji tego że ABS też już powoli zaczoł świrować na prawym przednim kolę, kazałem wymienić wszystkie mając nadzieję że to ostatnie wydatki. Dodatkowa przygoda na warsztacie, po wymianie przestał działać też ABS. Podobno mechanik w jakiś sposób rozkalibrował komputer, warsztat wzioł to na klatę, zamówili kogoś kto podobno ponownie nagrał fabryczne ustawienia dla komputera. W sobotę odebrałem samochód, oczywiście z palącą się kontrolką która miała zgasnąć po zrobieniu zbieżności (dadatkowo były wymieniane tuleje na kołach) i zgasła ale może to zbieg okoliczności , dzisiaj wracając z pracy (pracuję na nocki) problem wrócił. Gdy zapali się sama z siebie, przycisk od ESP nic nie robi, kontrolka cały czas świeci, ale kiedy kontrolki nie ma, przycisk jest sprawny wyłącza i włącza jak być powinno. Dzisiaj znowu jadę do mechanika ale nie wiem czy będzie mieć czas podłączyć komputer ale problem jest taki że wcześniej nie zgłaszał nic od ESP, tylko od ABS i po wymianie czujników nawet z palącą się kontrolka, nie zgłaszał żadnych błędów od ESP dodatkowo też czasem zapala się check engine razem z ESP ale po podłączeniu komputera podobno nie ma śladu po checku. Jedyny błąd od ESP jaki wcześniej był od czujnika skrętu kół ale ten z kolei nie wyskakiwał więcej po kalibracji ESP. Teraz kiedy komputer został "rozkalibrowany" podejrzewam że trzeba będzie ponownie skalibrować ESP. Ale wątpię żeby to pomogło bo objawy są dokładnie takie same jak wcześniej. Po powrocie od mechanika napiszę jakie były błędy (jeśli będą) i może tą kalibrację też się uda zrobić dzisiaj.

    Mam nadzieję że napisałem to w miarę przejrzyście żeby dać pełny obraz sytuacji, wiem że na forum jest już podobny post, ale nie było tam jasnej odpowiedzi i każdemu pomogło co innego a ja sam próbowałem każdego z tych rozwiązań.
    Może ktoś tutaj prowadził już tą nie równą walkę i chociaż podpowie w którym kierunku patrzeć. Z góry dzięki

  7. #36

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jak się rozkalibrowuje komputer? Co to za głupoty? Było zacząć od wymiany czujnika stopu pod pedałem hamulca i w ogóle sprawdź, najlepiej nocą, czy działają za każdym światła stop jak hamujesz albo czy czasem nie gasną z opóźnieniem.
    Ale Ci nagadali głupot, jprdl.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •