Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 63

Temat: hak holowniczy w 8P

  1. #11
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    ech, może i ze zderzakiem od s3 jest jakiś problem z nadkolami,ale ze zwykłym zderzakiem nie ma problemu,a krzyss mówi,że chce zwykły zderzak.sam mam taki u siebie dokładany i pasowało to plug and play.

  2. #12
    Strazak's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielbark/Szczytno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    284 razy

    Domyślny

    a wiecie może czy hak od 8P będzie pasował do 8L ( chodzi mi o ten model z oczepianą główką)
    Mazurskie Biwakowanie r-2009 r-2010 r-2011 r-2012 r-2013 r-2014 r-2015 r-2016 r-2017 r-2018
    10 biwaków i starczy.

  3. #13
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja w 8L mialem hak odczepiany, ale nie sadze zeby to bylo to samo co w 8P.

    A swoja droga koncze kompletowanie czesci do HAKa w 8P i bede mial serie pytan
    Ostatnio edytowany przez krzyss - 04-02-11 o 21:35
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Odnośnie haków - zamontowałem hak w A3 8P (hak i moduł z allegro), kupiłem oryginalną wiązkę haka w ASO -z jednej strony ma gniazdo do podłączenia przyczepy, a z drugiej czarną wtyczkę 16 PIN oraz małą wtyczkę 2 PIN. Przeprowadziłem wiązkę pod zderzakiem, wsadziłem dodatkowy moduł pod tapicerkę bagażnika z prawej strony (tam niby ma on być), podpiąłem tą czarną wtyczkę 16PIN do modułu, no i..... właśnie, co dalej??
    Moduł ma dwa gniazda - do jednego jak już napisałem wpiąłem czarną wtyczkę od wiązki, a co wpiąć do drugiego? Co zrobić z tą wtyczką 2 PIN od wiązki? Spodziewałem się, że w samochodzie znajdę nieużywane dotąd kostki które podłączę- jedną do modułu, a drugą do tej wtyczki 2 PIN od wiązki, ale nie mogę nic znaleźć, co by wisiało luźno nieużywane. Jak to podłączyć?

  5. #15
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Nowe wiesci...

    A juz myslalem ze mi tez rozjasnisz

    Ja bylem juz w ASO i pytalem ale powiedzieli ze elektryk mlody i jeszcze slabo ogarnia...

    To 16 pinowe zlacze to od wiazki od haka, a dalej nie wiem co, udalo mi sie tylko numer wtyczki w aso uzyskac:



    Nie odpuszczam...

    Skontaktowalem sie z firma: hakihol.pl

    Tam bardzo mily czlowiek podeslal mi te dwa linki:

    http://www.westfalia-automotive.de/f...6391104-02.pdf

    To, dlatego ze oryinalnie nasze moduly podobno robila westfalia

    oraz

    Alternatywa nie oryginalna lecz tak samo działająca:

    http://www.hakihol.pl/DMS/PL/ME_eba/SET03224.pdf

    Robota jak dla mnie wyglada na grubsza, niby wszystko opisane, ale ja sie nie znam na takiej elektronice.

    W Warszawie obdzwonilem 3 warsztaty i wszyscy mowia ze dadza modul uniwersalny za 450zl i bedzie dzialac... ale ja bym wolal ori instalacje.

    Dostalem jeszcze numer do elektryka pracujacego w ASO, jutro pewnie zadzwonie i dowiem sie czy sie podejmie tej roboty.
    Ostatnio edytowany przez krzyss - 10-02-11 o 18:41 Powód: dodatkowe informacje...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  6. #16
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No wiec ja sie poddalem. Zamontowalem oryginalny HAK i wiazke uniwersalna.
    Nikt nie chcial sie podjac instalacji oryginalu.

    A przy okazji czy ktos sie orietuje albo moze ma zdjecia jak wyglada ten steropian co sa w nim w bagazniku narzedzia w przypadku jak sie ma hak ? Bo ten hak powinno sie dac tam gdzies schowac, ale nawet nie wiem czego szukac...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  7. #17
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

  8. #18
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Witam, kupi?em taki jak poni?ej hak holowniczy z modu?em uniwersalnym


    od tego sprzedawcy http://allegro.pl/Shop.php/Show?cate...8p&id=22411744

    zdecydowa?em si? od niego na ten a nie na odpinany poniewa? ten nie wymaga du?o podcinania, w Mk5 dok?ada?em oryginaln? odpinan? westfali?, p?? roku walczy?em z podpi?ciem instalacji pod CAN i bordnetz wi?c drugi raz nie chce mi si? tego przechodzi?, taki w zupe?no?ci mi wystarczy. Ale do rzeczy - potrzebuj? rozpiski kolor?w kabli id?cych do tylnych lamp, a wi?c kierunk?w, stopu, pozycji i przeciwmgielnych. W Sportbacku przeciwmgilene jak wiadomo s? w klapie, mam ustawione je jako tylne pozycyjne, rozumiem ?e b?d? musia? t? funkcj? anulowa? VCDS-em ?eby w przyczepce ?wiat?o przeciwmgielne si? nie pali?o jako trzecia pozycja, skoro s? one w klapie to czy instalacja z g?rnej cz??ci klapy idzie tak ?eby ?atwo wpi?? si? we wi?zk?? Z g?ry dzi?kuj? za wszelkie sugestie


    EDIT:

    dzi? zamontowa?em hak, wszystko ?adnie dzia?a, na tym uniwersalnym module nawet pokazuje b??d spalonej ?ar?wki w przyczepce, dlatego nie trzeba si? m?czy? z oryginalnym modu?em i wi?zk? z podpinaniem pod CAN itd... Ponadto oryginaln? aluminiow? tyln? belk? wzmacniaj?c? na?o?y?em na belk? haka, teraz mam podw?jne wzmocnienie musia?em j? tylko na ko?cach potraktowa? szlifierk? ale wszystko pasuje




    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowany przez metti - 18-07-12 o 21:41
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  9. #19
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    zapomniałem i jednej ważnej informacji - podłączając instalację do modułu uniwersalnego niestety należy dezaktywować w klapie przeciwmgielne tylne jako pozycyjne oraz jako światła stopu ponieważ wywala błąd spalonej żarówki
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  10. #20

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    witam wszystkich

    chciałbym się podpiąć do tematu haka holowniczego w A3 8P, ponieważ całkiem niedawno zleciłem mechanikowi do którego jeżdżę od dłuższego czasu założenie tegoż właśnie haka. problem się urodził już po całej akcji gdyż zauważyłem że czasami gdy skręcam w prawo po włączeniu kierunkowskazu dostaje on mega przyspieszenia i mruga znacznie szybciej niż powinien co oczywiście denerwuje mnie strasznie, sytuacja ta nie jest stała więc raz się to dzieje a raz nie co tym bardziej mówi mi że coś jest spaprane zaznaczam że hak jest oryginalny, moduł i wiązka też. na domiar wszystkiego pytałem i prosiłem żeby porządnie wyciąć otwór w zderzaku, natomiast zobaczyłem otwór jak lej po bombie.

    tutaj oczywiście jest tylko jedna refleksja czas zmienić mechanika, natomiast chciałbym się dowiedzieć co można zrobić z tym mega szybkim mruganiem (jakbym miał żarówkę spaloną) macie lub mieliście taki problem?

    proszę o pomoc,
    pozdrawiam
    Mechan

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •