Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 63

Temat: hak holowniczy w 8P

  1. #51

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    To co dedykuje producent, a to co rzeczywiście pasuje to czasami 2 różne bajki - ja w A6 założyłem kierownicę z poduszką z A3 i gra.
    Przy starych autach trza kombinować i brać co jest, tym bardziej, że ASO nawet nie dało rady mi odpowiedzieć, czy mają coś takiego (mieli oddzwonić).

  2. #52

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć
    Mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej haka. Otóż ostatnio nadeszła potrzeba jego użycia (auto kupiłem już z hakiem) - po podpięciu przyczepki świateł całkowicie brak. Pomierzyłem napięcia w gnieździe ( mam gniazdo 13-pin) wszędzie poza pinem 9 brak napięcia. Numery pin według DIN 11446.
    Zatem niewiele myśląc rozebrałem lewą stronę tapicerki bagażnika zerknąć co i jak... okazało się że nie ma tam modułu. Wrzucam fotki stanu zastanego oraz narysowanego na szybko, odręcznie schematu wiązki jaką zastałem.

    http://i64.tinypic.com/309o595.jpg

    http://i67.tinypic.com/2i27rtf.jpg

    Teraz moje pytanie do Was. Jaki moduł zainstalować żeby to działało? Oryginalny czy szukać uniwersalnego? Z tego co poczytałem oryginalne były produkcji Westfalii oznaczane 8P0 907 383 z dwiema wtyczkami- 12 pin (czerwona) i 16 pin (czarna). Problemem jest tylko że musiałbym przerabiać wtyczkę 16 pin, bo u mnie ta czarna wygląda ewidentnie na taką pasującą do modułu uniwersalnego. Czerwona 12 pin biegnąca od skrzynki bezpieczników wygląda mi na seryjną. Zdaję sobie sprawę że przy montażu oryginalnego modułu będę musiał go zakodować w sterowniku (poz 69 - Trailer w CAN Gateway).

    Wrzucam poniżej dokładną fotkę tej czarnej wtyczki 16 pin.

    http://i67.tinypic.com/307up11.jpg

    Przerabiał już ktoś taki temat? Jakieś propozycje jak najszybciej się z tym uporać żeby działało?

  3. #53

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć,

    Zainstalowałem uniwersalną wiązkę elektryczną w 8P 2005.

    Moje pytanie dotyczy jak dokładnie powinienem ją podpiąć?
    Gdzie podłączyć zasilanie modułu i w jaki sposób podłączyć swiatła stopu i przeciwmgielne (klapa) ?

    Co do zasilania to wiem, że do akumulatora, ale nie wiem czy mam ciągnąć pod maskę czy jest jakaś wiązka z tyłu do której mógłbym się wpiąć.

    Proszę o pomoc.

  4. #54
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zasilanie modułu ja u siebie miałem puszczone pod autem, pod plastikowymi osłonami. Oczywiście w osłonce cały przewód, a tam gdzie się dało poprzypinane opaskami. Bezpiecznik przy samym aku.
    Przewody podłączasz z zasilania lampy tylnej, musisz poszukać odpowiednich przewodów.

  5. #55

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Montaż haka polift sportback 2009 rok

    Belka-8P4800491 firmy Al-Ko =>w przedlifcie mamy westfalia
    Kula- 8P0800496-
    Wiązka od gniazda haka do mudułu 8P0971541
    Moduł(pasuje tylko do polifta) 1k0907383E => w przedlifcie jest 8p0

    Pinologia czerwonej wtyczki z modułu haka => zasilanie<=
    Pin 2 do skrzynki bezpieczników boczek kierowcy 12v plus po stacyjce--czerwone przewody zasilajace bezpieczniki to stały plus ---czarne to plus po stacyjce. Jezeli tutaj przez pomyłke dacie stały plus to moduł haka będzie też działał poprawnie ale na rano macie rozładowany akumulator.
    pin 3 do central elektrik 09 czyli bordnetz wtyczka E pin 2 jest to sygnał stop 10,5 volt => w polifcie od 2010 ze zintegrowanym modułem komfortu w bordnetz jest wtyczka C(beżowa) pin 17 => pin jest zajety i trzeba sie do niego dolutować.
    pin 7 can high pomarańczowo- zielony magistrala komfort- ja zalutowałem sie do modułu komfortu obok sterownika haka----w polifcie od 2010 trzeba ciagnąć do samego bordnetza wtyczka c pin 15
    pin 8 can low pomarańczowo-brazowy dolutowac do tego samego koloru kabla jak wyżej ----w polifcie od 2010 rok bordnetz wtyczka C pin 16
    pin 9 plus stały 12 volt orginalnie idzie do bezpieczników koło akumulatora ale jest to trudno wykonalne więc można użyć bezpiecznik obok kierowcy
    pin 10 brazowy podłaczamy do masy zbiorczej pod śrubę z tyłu auta
    pin 11 plus stały 12 volt bezpiecznik
    pin 12 plus stały 12 volt bezpiecznik.

    Reszta to juz wiadomo kosmetyka i mechanika
    Zdejmujemy zderzak usuwamy belkę aluminiową montujemy belkę haka--śruby proponuje nowe utwardzane 10.9
    Wpinamy przewody do modułu haka który jest z tyłu w boczku po prawej stronie w uchwycie od modułu komfortu i sterownika pdc.
    Montujemy ponownie zderzak z dyfuzorem pod hak-zapomniałem spisac nr ale macie w etce on line.

    VCDS
    can gateway
    Ptaszkujemy trailer
    Zapisujemy i system can widzi nasz moduł haka
    Zapinamy przyczepkę sprawdzamy czy wszystko działa ok z poziomu elektryki.

    Jedziemy autem do diagnosty wystawia dokument że jest hak płacimy 35 zł
    Udajemy sie do wydziału komunikacji wypełniamy podanie o wpis haka do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu.
    W ten o to sposób mamy ori legalny hak w naszym audi a3
    Pozdrawiam

  6. #56
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Hej,

    posiadam ori instalację haka westfalli, wszystko działało cacy do czasu zmiany wtyczki z 13pin na 7. Być może gdzies poszło zwarcie czy coś w każdym razie nie działa mi żadne światło od strony przyczepy (bezpiecznik ok) a na samych kablach od strony auta oraz przy samym module na pinach mam napięcie rzędu 5V non stop na każym kablu. Wiecie moze co moze być przyczyną ze nie działają światła?
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  7. #57
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki za pomoc. Temat rozwiązany. Problemem nie był moduł haka ani kabel. Okazuje sie, że przy zmianie z 13pin na 7pin napięcie jakie podałem jest normalnym zjawiskiem i złącze działa poprawnie. W moim przypadku problem istniał w skorodowanym gnieździe przyczepy.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  8. #58

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzycho2626 Pokaż post
    Montaż haka polift sportback 2009 rok....
    Fajny opis, dzięki.
    Kompletny hak kupiony i zamontowane w A3 8P 2008. Moduły 1K0 i 8P0 można montować zamiennie w przed i polifcie tylko jest inny schemat podłączenia.

    Mała uwaga:
    "pin 9 plus stały 12 volt orginalnie idzie do bezpieczników koło akumulatora ale jest to trudno wykonalne więc można użyć bezpiecznik obok kierowcy..."

    Tu jest błąd ponieważ to punkt 15 czyli jest to zasilanie po stacyjce.
    - Plusverbindung (15) im Hauptleitungsstrang


    Opis dla 1K0907383:
    pin 11 - 2,5mm2 bezpiecznik nr 44 (20A) stałe 12V (czarny/czerwony) dalej punkt 30
    pin 12 - 2,5mm2 bezpiecznik nr 45 (20A) stałe 12V (czerwony) dalej punkt 30
    pin 10 - 2,5mm2 punkt masowy (oczko) GND (brązowy)
    pin 9 - 1,5mm2 bezpiecznik nr 46 (10A) po kluczyku 12V (czarny) dalej pkt 15
    pin 2 - 0,35mm2 bezpiecznik nr 1 (10A) po kluczyku 12V (czarny/żółty) dalej kpt 15
    pin 3 - 0,35mm2 F3 sygnał STOP pin 52c/17 w Bordnetz wtyczka C od maja 2009 (czarny/żółty)
    pin 3 - 0,35mm2 F3 sygnał STOP pin T12k/2 w Bordnetz wtyczka E do maja 2009 ( lewa tylna żarówka - światło stop ) - (czarny/żółty)
    pin 7 - 0,35mm2 Can High z komfortu (w bagażniku, prawa strona obok modułu haka) (pomarańczowy/zielony)
    pin 8 - 0,35mm2 Can Low z komfortu (w bagażniku, prawa strona obok modułu haka) (pomarańczowy/brązowy)

    Opis dla 8P0907383
    pin 1 - 2,5mm2 masa (mostek z pinem 10)
    pin 11 - 2,5mm2 bezpiecznik nr 44 (20A) stałe 12V (czarny/czerwony) dalej punkt 30
    pin 12 - 2,5mm2 bezpiecznik nr 45 (20A) stałe 12V (czerwony) dalej punkt 30
    pin 10 - 2,5mm2 punkt masowy (oczko) GND (brązowy)
    pin 2 - 0,35mm2 bezpiecznik nr 1 (10A) po kluczyku 12V (czarny/żółty) dalej kpt 15
    pin 3 - 0,35mm2 F3 sygnał STOP pin 52c/17 w Bordnetz wtyczka C od maja 2009 (czarny/żółty)
    pin 3 - 0,35mm2 F3 sygnał STOP pin T12k/2 w Bordnetz wtyczka E do maja 2009 ( lewa tylna żarówka - światło stop ) - (czarny/żółty)
    pin 7 - 0,35mm2 Can High z komfortu (w bagażniku, prawa strona obok modułu haka) (pomarańczowy/zielony)
    pin 8 - 0,35mm2 Can Low z komfortu (w bagażniku, prawa strona obok modułu haka) (pomarańczowy/brązowy)

    Oprócz dodania przyczepy w bramce należy dopisać w kodowaniu przyczepę w ABS, PDC, kamerze cofania i silniku przy funkcji START/STOP.

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Trailer_Hitch_Retrofitting_(1K)

    Wiązka od wtyczki czarnej z gniazda przyczepy są wyprowadzone dwa połączone, brązowe przewody zakończone wtyczką 1 pin.
    Jest to masa, którą trzeba podać do pkt masowego (oczko).
    Ostatnio edytowany przez thomas1919 - 11-07-21 o 22:12 Powód: dopiski

  9. #59

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam

    Proszę o pomoc w instalacji elektrycznej. Zamontowałem zestaw westfalli. Poprowadziłem wiązkę od nadkola prawego tył do bezpieczników pod lewa nogi kierowcy.
    Opis westfalli jest nie do konca jasny. Na zdjęciach widok przewodów i sterownika

    https://zapodaj.net/3ae06339d80fe.jpg.html

    https://zapodaj.net/a4eb7a717e7c7.jpg.html

    https://zapodaj.net/608763d26ad2b.jpg.html

  10. #60

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć Przeczytałem cały post i mam pytanie

    U mnie z wiązki haka wychodzi wtyczka 3 pin. Brązowy, brązowo biały i żółty Brązowe to masa ale może wiecie do czego ten żółty?

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •