Strona 12 z 154 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 1534

Temat: "Kącik LPG" czyli wszystko o LPG w A3

  1. #111
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez onkel1161 Pokaż post
    Jakbym zakładał instalacje(bo coraz bardziej rozważam tą ewentualność) to napewno BRC. Wszyscy mają ustawioną temp. 60st.?? Kolego ,,major" chodziło mi o zużycie benzyny przy jeździe na gazie. Bo przecież ubywa jej za nim silnik nagrzeje się do określonej temperatury która w twoim przypadku wynosi 60st. i przełączy na gaz.
    Wszystko zalezy od tego na jaka temp. ustawi tobie gazownik a w pozniejszym czasie zalezy to od tego jaka jest temp. na dworze w lato to juz po 1-2km przelaczy sie na gaz zima nawet po 10km no i tez zalezy jak grzejesz silnik czy na zimnym juz palujesz czy powolutku nagrzewasz.
    Silnik mozesz odpalas nawet na gazie ale jest to bardzo niewskazane.
    Jesli ktos decyduje sie na gaz to po pierwsze musi robic duzo km i ma zamiar zrobic tym samochodem duzo km a po drugie musi robic dluzsze odcinki a nie ze przejedzie 20km i zaraz gasi auto zrobi 20km i gasi auto.
    Niema co oszczedzac na benzynie i ustawiac temp. przelaczenia na niewiadomo jak niska jak sie robi km to gaz zawsze sie zwroci (przynajmniej przy cenach LPG 1,65 Pb 4,00)

  2. #112

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez onkel1161 Pokaż post
    Kolego ,,major" chodziło mi o zużycie benzyny przy jeździe na gazie.
    onkel1161,

    Wskazane jest mieć zawsze ok. 10 litrów benzyny w baku, mimo, że jeździsz LPG.
    Widoczny jest naprawdę niewielki ubytek benzyny.
    Ostatnio edytowany przez major - 30-04-09 o 14:36

  3. #113
    znalez's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wskazane 10 l? przy baku 50 moim zdaniem najlepiej co najmniej połowe. Po pierwsze benzyna dosc szybko schodzi a poza tym lepiej zeby "bodaj cewka paliwa czy cos takiego bylo zamoczone w benzynie a nie kreciło sie na sucho" tak mi znajomy mechanik powiedział, ze lepiej miec wiecej paliwa niz na oparach jezdzic. Mi sie przełącza na gaz tak mniej wiecej po 3-5 minutach jazdy, zaleznosci od temp na zewnatrz

  4. #114
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Tu chodzi o pompę paliwa a nie o żadną cewkę... Jest chłodzona benzyną, dlatego wskazana połowa baku żeby była cały czas zanurzona

  5. #115
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak chodzi tu o pompe paliwa ale ona nie jest zanurzona w benzynie tylko w baku jest ssak czy jak to tam sie fachowo zwie no i paliwa musi byc tyle a zeby ten "ssak" nie zaciagal powietrza albo syfu ktory gromadzi sie na dnie baku. Poprostu nie jezdzic na rezerwie, zatankowac sobie co jakis czas za 100zl i jest ok. Nie popadajmy w paranoje tylko to co sie oszczedza na gazie to mozna juz zatankowac raz na 4miesiace za 100zl i nic nam sie nie stanie. Niektorzy to juz calkiem darmo chcieli by jezdzic

  6. #116
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Dokładnie, może przybliżę jeszcze jedną rzecz - jak jeździmy na gazie to i tak pompa paliwa działa non stop! Wtryski są zamknięte, dlatego całe zassane paliwo przez pompę wraca rurkami powrotnymi z powrotem do baku Jak pompa jest zamoczona cała w paliwie wtedy jest jej lżej pracować. Ot cała zasada działania...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #117
    znalez's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam inne pytanie. Jakie macie akumulatory na gazie u siebie. Ja mam 55/600A.
    I jeszcze inne pytanie o swiece, jak czesto wymieniacie i jakich uzywacie.

  8. #118
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja swiece co 2 sezony czyli 25-30kkm, nigdy gazowe, 3-elektrodowe NGK.

  9. #119
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez znalez Pokaż post
    Witam,
    mam inne pytanie. Jakie macie akumulatory na gazie u siebie. Ja mam 55/600A.
    I jeszcze inne pytanie o swiece, jak czesto wymieniacie i jakich uzywacie.
    A co ma akumulator do gazu?
    Ja wymienilem po kupnie samochodu dopiero po przejechaniu jakis 10tys na takie same jak byly czyli normalne NGK dokladnie takie jak sa montowane ori nie zadne gazowe czy cos takiego i wszystko jest ok a tak naprawde wymienilem je tylko bo niewiedzialem kiedy byly ostatni raz wymieniane ale tak naprawde moglem jeszcze jezdzic na tych starych i wszystko bylo ok.
    Osobiscie uwazam ze swiece powinno sie wymieniac jak cos sie z nimi dzieje bo wymienianie po ilus km to wyrzucanie pieniedzy w bloto

  10. #120
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    Osobiscie uwazam ze swiece powinno sie wymieniac jak cos sie z nimi dzieje bo wymienianie po ilus km to wyrzucanie pieniedzy w bloto
    Też tak sądze... Ja wymieniłem 2x już, ale 2gi raz strasznie mi szarpał i myślałem, że to świece - a się okazało, że pompa paliwa padła ;] Trzeba obserwować, czy końcówki nie są przeżarte. Ew można przeczyścić szczotką drucianą. To aż tak bardzo się nie zużywa...
    Kable natomiast widać, że jeszcze nigdy nie zmieniane od nowości - trochę je słychać w radiu CB. Jak myślicie jak wymienię na nowe to będzie jakaś zauważalna różnica?
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 12 z 154 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •