Strona 22 z 154 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 1534

Temat: "Kącik LPG" czyli wszystko o LPG w A3

  1. #211
    BlackSugar's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no ale kolego nie w samochodzie z T

    sam nie ruszaj lepiej niech to zrobi specjalista

    w Warszawie polecam goscia z firmy ALTOP sam ma bore 1.8T
    Dodano:
    mieszanka musi byc odpowiednia

    dasz za wysoka bedzie zalewac i szarpac
    dasz za uboga pozeganj sie z silnikiem
    Ostatnio edytowany przez BlackSugar - 21-07-09 o 20:50 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #212
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    program sterujący niczym się nie różni przy silnikach z T czy bez T przy silnikach z turbiną różnica polega na rodzaju reduktora oraz wtryskiwaczy program sterujący (chodzi mi o firmę ZENIT) jest ten sam.

  3. #213
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Popieram micka. Ludzie my?la ze jak jest turbo to gazu nie mozna zak?adac. a czym to sie r??ni? wtyski sa dobre parownik tez a w programie do zenita jest ustawienie dla aut z turbin?. Mam pe?n? istrukcje ze strony autogaz centrum + najnowszy soft od nich. Po dok?adnym przestudiuowaniu tej instrukcji nie widze w tym zadnej filozofi wielkiej. Jutro powinien przyj?c kabel (http://allegro.pl/item682581500_inte...rany_wtyk.html) i bede kontynuowac to co zaczal gazownik czyli ustawi? mape dla gazu bo wlaczyl on mi ostatnio autozapisywanie punkt?w na modelu. Jak pogrzebie to zdam relacje co i jak.
    Ostatnio edytowany przez coach - 21-07-09 o 22:00
    1.8T i nic więcej

  4. #214

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam.

    jaką instalację byscie polecili do 1.8t quattro 150KM ??
    Ostatnio edytowany przez lewygaga - 23-07-09 o 16:34

  5. #215

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lewygaga Pokaż post
    witam.

    jaką instalację byscie polecili do 1.8t quattro 150KM ??
    Stag300 lub BRC Sequent24.

    Osobiście polecam BRC

    Poczytaj jeszcze tu:

    http://a3-club.net/forum/showthread.....8T+LPG&page=6

  6. #216
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hmm ja napisze co i jak z tym zenitem. Kabelek przyszedl w piatek i od razu podlaczylem do kompa auto. Po zaisntalowaniu sterownikow program wykrył bez problemu jednostke sterującą. Aktualizacja oprogramowania przeszła bez problem. Nastepnie popatrzyłem jakie sa odczyty i przszedlem do kalibracji. Tez bez problemu. W zakładce mapa właczyłem auto odczyty w celu zrobienia mapy później. Dzis po jezdzie na benzynie i gazie bede probowal zrobić tą mape. Mam do was pytania: Jaka mamy sonde lamda w 1.8t jeśli do wyboru mam 0..0,8 0..0,5 Direct 0..0,5 Inverted oraz 0,8..1,6? Czy ciśnienie ktore mam po kalibracji 1,3 Bar jest odpowiednie. Mam tez pytanie jakie max ciśnienie doładowania wytwarza nasze turbo? Wieczorem zrobie screeny co i jak mam.
    1.8T i nic więcej

  7. #217
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    [img=http://img149.imageshack.us/img149/9395/20426642.th.jpg]

    [img=http://img149.imageshack.us/img149/450/28329057.th.jpg]

    [img=http://img149.imageshack.us/img149/9692/60020052.th.jpg]


    Oto screeny z mojej istalacji. Punktów do utworzenia mapy troche mało wiec jeszcze odczekam. Jesli macie jakieś uwagi piszcie.
    1.8T i nic więcej

  8. #218

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Słyszy się różne opinie...

    Czy auto z instalacją LPG traci na wartości czy zyskuje w oczach kupującego (cena) Audi A3?
    Inaczej powiedziawszy...
    Czy za takie auto można zgarnąć od kupującego więcej kasy, czy raczej nie?

    Dlaczago traci?
    Dlaczego zyskuje?
    A może nie ma to znaczenia?

    Opinie?
    Ostatnio edytowany przez major - 26-07-09 o 22:57

  9. #219
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    jak dla mnie to auto tanie za np 5tys nie bedzie kosztowac wiecej bo ma gaz. predzej szybciej sie sprzeda. Zalezy tez to od tego jaka tez ma auto instalacje, w jakim stanie i ile ma przejechane. Gdybym wiedzial dzis tyle o gazie (instalacjach) w dniu zakupu auta albo bym go nie kupił albo negocjowałbym cene auta o przynajmniej 1,5 tys mniej. Dla auta za 15tys zl bedzie to zysk bo jeśli ktos zalozy porządną istalacje wyda na nia 3tys wiec na pewno kupujący bedzie musial to wziąć pod uwage przy zakupie.
    1.8T i nic więcej

  10. #220
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuję użytkownika z innego forum (też audi) w jaki sposób należy ustawić mapę gazową dla jednostki sterującej ZENIT
    " Zakres obrotów 1000 - 5000 (zakres taki wielki bo mapa ma się schodzić w całym zakresie a nie tylko w spacerowej jeździe).
    Filtr (s) to czas w sekundach, jeśli punkt odczytu czasów zatrzyma się w miejscu nie krótszym niż czas ustawiony to wtedy centrala zapamiętuje punkt mapy, proponuję 3sekundy bo poniżej punkty są niewiarygodne. Nie wybrałeś tej opcji więc takie głupoty powychodziły.
    Temp. minimalną ja mam ustawioną 35st.
    Jak klikniesz auto odczyty to centrala odrazu będzie pokazywał zapamiętane punkty. Jak tego nie zaznaczysz to punkty zostaną zapamiętane do centrali ale nie wyświetlone. Potem klikasz odczytaj i punkty zapamiętane w centrali pojawią cię na wykresie.
    Zanim zaczniesz zbierać mapy to auto ma bezbłędnie chodzić na benzynie a ECU nie powinien pokazywać żadnych błędów.
    Co do zbierania map to wykasować benzynę i gaz. Potem pojeździć trochę na benzynie, żeby ECU się zaadoptował (pojeździć powiedzmy ze dwa dni na benie). Potem można zabrać się do zbierania map. Rozgrzewamy auto tak żeby gaz osiągnął minimum temp. ustawioną czyli te 35st. Cały czas jeszcze auto ma chodzić na benzynie. Po rozgrzaniu klikamy odczytaj i pojawią nam się same punkty benzyny. Klikamy kasuj benzynę. Teraz jesteśmy gotowi do zebrania wiarygodnej mapy benzyny, jest ona najważniejsza. Odznaczamy auto odczyty i w trasę na benzynie. Wprowadzamy auto w różne obciążenia i obroty tak żeby zebrać jak najbardziej wiarygodne punkty benzyny. Jeśli będzie ich już dostatecznie dużo i będą się układać w prostą to przełączamy na gaz i zaczynamy zbierac mapę gazu. Dla gazu powtarzamy to co dla benzyny. Po zebraniu map odznaczamy auto odczyty i klikamy przelicz model. Teraz idziemy do zakładki model i korygujemy krzywą modelu. Potem kasujemy mapę gazu i jeszcze raz zbieramy mapę gazu żeby sprawdzić czy się schodzą. Nie należy kasować dobrze zebranej mapy benzyny, ta mapa się przydaje.
    Nie wolno też zmieniać ustawień: filtr (s),zakres obrotów,min temp. bo mapa benzyny zniknie bezpowrotnie.
    Powodzenia. "
    1.8T i nic więcej

Strona 22 z 154 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •