Strona 52 z 154 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 1534

Temat: "Kącik LPG" czyli wszystko o LPG w A3

  1. #511
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    reduktor załóż scorpion ST

    Monik im lepsza jednostka sterująca tym mniej problemów. I nie ma tu róznicy czy to bedzie w 3.2 bi turbo czy w zwłykłym 1.6. Ja bym brał tego staga do tego wtryski magic jet reduktor jak wyzej + butla stako. Potrzeby Ci jeszcze czlowiek który to dobrze ogrnie;] Jeśli twój gaziarz umnie to niech zalozy nie listwe lecz pojedyncze wtryski.

    Monik ile masz u siebie koników ? Bo przymieram sie do zmiany turbo na K03s i jestem ciekaw jak ci sie sprawuje ten scorpion Gt
    1.8T i nic więcej

  2. #512
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    nie wiem ile mam (bo auto po chipie nie było hamowane), ale do 200 raczej nie dobiło, bo mam k03. tak, jak pisałam wyżej - wszystko dobrze się sprawuje, pomijam drobne problemy, które były związane z dużymi mrozami - jak tylko temperatura podskoczyła, skończyły się bolączki instalacji.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  3. #513
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam,
    By? mo?e w z?ym miejscu zadaj? to pytanie, za co z g?ry przepraszam.

    W najbli?szym czasie zamierzam za?o?y? instalacje gazow? w moim aucie. Szukam czego? w okolicach Warszawy. Czy mia? kto? styczno?? z warsztatem z Most?wka 22 ko?o Wo?omina? ich adres internetowy to www.autogascentrum.pl
    Znalaz?em tak? aukcj? http://moto.allegro.pl/item906819736...uper_cena.html.
    Jest to instalacja Stag300. Z tego co wyczyta?em to:
    -reduktor: Genius
    -wtryski do wyboru: RAIL, VALTEK, REG, ZAVOLI,

    Czy warto?

  4. #514
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Valtek? absolutnie... było tutaj mnóstwo informacji na temat tych wtrysków, jedno z najgorszych śmieci na rynku. co do reszty się nie wypowiadam, bo nie miałam styczności z tymi firmami.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  5. #515
    jankesos's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wnuczek Pokaż post
    Witam,
    By? mo?e w z?ym miejscu zadaj? to pytanie, za co z g?ry przepraszam.

    W najbli?szym czasie zamierzam za?o?y? instalacje gazow? w moim aucie. Szukam czego? w okolicach Warszawy. Czy mia? kto? styczno?? z warsztatem z Most?wka 22 ko?o Wo?omina? ich adres internetowy to www.autogascentrum.pl
    Znalaz?em tak? aukcj? http://moto.allegro.pl/item906819736...uper_cena.html.
    Jest to instalacja Stag300. Z tego co wyczyta?em to:
    -reduktor: Genius
    -wtryski do wyboru: RAIL, VALTEK, REG, ZAVOLI,

    Czy warto?
    witam z tego zestawu moim zdaniem najbardziej atrakcyjna jest cena
    ja proponowa? bym ci za?o?enie instalacji elpi-gazu ale mo?e by? dro?ej
    je?eli twoje auto jest po 2000roku to z komputerem stella OBD
    Audi A3 98rok 1.9tdi silnik ALH dłubnięty przez Roberta z TUNE-UP na 126 KMtelefon 501140885

  6. #516
    Rafał 18's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Valtek odpada. Reduktor Scorpion Mini ,wtryski Magic Jet i Stag oczywiście -taki zestaw mi proponował dobry spec. Polecam to forum http://lpg-forum.pl/. Najpierw poczytaj potem kupuj bo niewiedza sporo kosztuje-wiem z doświadczenia.

  7. #517
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Popieram kolege i zestaw przez niego proponowany ;]
    1.8T i nic więcej

  8. #518
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ciekawe rozkminy na temat podzespolow LPG znalazlem na elektrodzie,wklejam:

    Tak sobie czytam cały ten wątek i widzę że generalnie jest tendencja anty KME... ja powiem tylko tyle zakładam ich instalacje od 4 lat i jak do tej pory nigdy nie musiałem żadnej demontować. Były owszem jakieś problemy z pierwszymi generacjami produktu KME o nazwie Akme wynikające z bardzo małych korekt po temp i ciśnieniu gazu natomiast było to spowodowane tym że nie mieli czujnika temp gazu w strudze tylko dokręcany do listwy który bardziej mierzył temp całej listwy niż gazu podawanego do silnika. Obecnie Diego G3 posiada precyzyjne korekty temperaturowe które wykorzystywane są tylko w przypadku zastosowanie czujnika mierzącego ciśnienie i tamperaturę w strudze gazu. jest tam też taka opcja w programie którą trzeba zaznaczyć aby je aktywować. jeżeli ma sie wcześniejszy czujnik i opcja ta jest nie aktywna to cały czas dawka liczona jest z korekt mniej precyzyjnych.

    Na temat listew typu Valtek, Rail czy Alex i wszystkich im podobnych nie będę się wypowiadał bo dla mnie są to elektrozawory a nie wtryskiwacze z którymi zawsze były problemy i podejrzewam że zawsze będą...

    Polecanie Panowie wtryskiwacze Magic Jet - super sprawa zwłaszcza pojedyńcze poprostu zeje... natomiast czy uświadomił ktoś kolegę Oma250 że dobrze to one pracują tylko latem...? natomiast zima zwłaszcza po przebiegu około 10 -15 tyś km zaczynają się problemy... zabrudzony magic albo potrafi się nie otworzyć i zgubić kilka wtrysków zanim się rozklei, potrafi się nie zamknąc i zalewać silnik a wydajności jego radykalnie się zmieniają.

    Jeżeli ktoś chce być szczery to prawdę mówiąc dobre wtryskiwacze to tylko Keihin czy BRC (zrobione na wzór Keihina) ale niestety kosz 6 sztuk do auta kolegi myślę że by przewyższył reszte całej instalki łącznie ze zbiornikiem. Ja zakładam Matrix-y i choć było z nimi sporo problemów swojego czasu ( też bardzo źle znosiły brud i niskie temperatury) to nowe wersje tych wtryskiwaczy są naprawdę przyzwoite. Od września założyłem już ich sporo i jak do tąd miałem tylko jedną sztukę którą musiałem wymienić.

    Reduktor Silwer hmm... wiele by można mówić na ten temat. Niestety to co podaje producent 200KW czyli 260 koni chyba ustanowili drogą loterii bo faktycznie 200 koni to max co ten reduktor może pociągnąć. Były też różne wpadki typu wypadająca gumka czy zacierające się głowice natomiast nigdy nie miałem jakich kolwiek problemów z reklamacją w takich przypadkach.

    Od nośnie reduktora to mogę się zgodzić z tymi co proponują Skorpionka jest to na serio dobry reduktor.

    Na koniec tylko chce powiedzieć że dobre imię każdej instalacji może w bardzo łatwy i szybki sposób zepsuć tak zwany "gazownik fachowiec" który montuje listwę wtryskiwacza np do pasa przedniego i ciągnie wężyki około 70cm do kolektora naprawdę: WIELKI SZACUN DLA NICH
    źródło http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1151466-60.html

  9. #519

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zgodnie z zaleceniami gwarancyjnymi instalacji gazowej umieszczam (dla przypomnienia!) co należy sprawdzać/wymieniać:

    1. Kontrola układu zapłonowego oraz systematyczna wymiana jego elementów,
    np. kable wysokiego napięcia, cewka zapłonowa, itp.

    2. Wymiana świec zapłonowych co 10-15 tyś km.

    3. Wkład filtra powietrza co 10-15 tyś km.

    4. Sonda(y) lambda i jej(ich) poprawne działanie
    Ostatnio edytowany przez major - 12-02-10 o 17:59

  10. #520
    jankesos's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    dodam do poniższego postu że świece najlepiej stosować według specyfikacji producenta do danego modelu samochodu ale najlepiej jednoelektrodowe
    wynika to z tego że mieszanka gazowo powietrzna ma większą rezystancje niż banzynowo powietrzna i jest ją trudniej zapalić iskrą,( lepsza jedna porządna iskraniż np: trzy rozproszone i słabsze)
    Audi A3 98rok 1.9tdi silnik ALH dłubnięty przez Roberta z TUNE-UP na 126 KMtelefon 501140885

Strona 52 z 154 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •