Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 289

Temat: Czujnik deszczu zmierzchu / Lusterko wewnętrzne fotochrom

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Stalowa Wola
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny Czujnik deszczu zmierzchu / Lusterko wewnętrzne fotochrom

    Witam wszystkich.

    Całkiem niedawno zakupiłem sobie A3, 2006r. 2.0 TDI. Jestem totalnym laikiem w sprawach mechaniki, także proszę o cierpliwość.

    Problem polega na tym że świeci mi się kontrolka mówiąca o błędzie czujnika światła/deszczu.

    Na szybie mam coś przyklejone (czujnik deszczu?), na tej naklejce jest jakiś układ scalony i uchwyt na lusterko. Z kolei samo lusterko posiada jakiś dziwny otwor (czujnik?), i zwykły przycisk z przodu lusterka

    Samo lusterko podlączone jest z jakimś kablem wystającym z podsufitki. Ten scalak z 'naklejki', także jest z czymś połączone.

    Zastanawiam się czy jest sens to naprawiać?
    Po pierwsze jak sprawdza się czujnik deszczu w praktyce? Można to wyłączać?
    Po drugie - po co mi czujnik światła? Jak to działa? W jakich sytuacjach?
    Po trzecie - czy to lusterko nie jest przypadkiem fotochromatyczne (samościemniające się) ?? Jak tak to byłby to solidny powód żeby to naprawić. Myślę że to akurat jest fajna opcja.

    Zadaje takie pytania, ponieważ zadałem je kiedyś mechanikowi z ASO, i nie był mi w stanie nic odpowiedzieć , lub też nie chciał.
    Szkoda mi to tak zostawiać.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:44

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Kraków Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Skoro lusterko ma przycisk z boku to oznacza to, iż nocą powinno samo reagować na światła samochodów z tyłu i ściemniać się, tym samym zawsze świeci na zielono. Tę opcję można wyłączyć przyciskając ten klawisz, tym samym przestanie świecic i reagować. Natomiast czujka deszczu nie wiem niec na ten temat.

  3. #3
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czujnik deszczu to bardzo przydatna rzecz....dlatego też potrzebuję informacji jak zamontować go w 8P od podstaw. Oczywiście wiem że trzeba mieć specjalne lusterko pod czujnik...ale jak jest z tą szybą czy zostaje taka sama ?? I jak wygląda sprawa z przystosowaniem tj adaptacją tego wszystkiego w aucie, czy nie ma z tym żadnych problemów?? Może ktoś już się w to bawił ?? Wiem że chłopaki się w to kiedyś bawiły i montowały w 8L, ale w 8P chyba nikt się tym jeszcze nie zajmował. Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat będę wdzięczny za wskazówki.

    PS, wiem że temat jest niezbyt świeży, ale nie ma sensu żebym zaczynał podobny jeszcze raz

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny Temat zbiorczy: czujnik deszczu, zmierzchu

    Witam nie wiem o co chodzi z tym czujnikiem deszczu ale chyba ktos go wyrwal jak kupilem samochod mam lusterko fotochromatyczne czy mozecie mi powiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje w lusterku czy obok jakos i jak wyglada?. I pytanie drugie czy ten czujnik ma jakis wplyw na otwieranie drzwi z pilota, bo pilot rowniez nie dziala moge otwierac tylko kluczykiem

  5. #5
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    czujnik deszczu zobaczysz od zewnątrz pojazdu patrząc na miejsce styku lustra wewnętrznego z szyba czołową, a centralnym zamkiem nie ma nic wspólnego, praca obu elementów obsługiwana jest przez dwa inne sterowniki.

    p.s. vcds prawdę Ci powie bez zbędnego gdybania.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  6. #6
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A jaki masz problem z tym czujnikiem deszcze ze zalozyles az tak abstrakcyjna opcje ze zostal wyrwany?

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    A jaki masz problem z tym czujnikiem deszcze ze zalozyles az tak abstrakcyjna opcje ze zostal wyrwany?
    chodzi o to ze jak wlacze wycieraczki na tryb auto to po tym jak sie pojawi woda na szybie czujnik nie dziala dziala tylko zwyczjny tryb wycieraczek , zauwazylem tez ze szyba przednia byla wymieniana , poczytalem troche na forum i mozliwe ze nie ma jakiejs podkladki silikonowej pomiedzy szyba a czujnikiem i tu moze tkwic problem, latwo sie demontyje to lusterko zeby sprawdzic ten czujnik ?

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Zeby sprawdzic czy jest i dziala, zamiast gdybac wystarczy podpiac kabel i przetestowac, albo zobaczyc czy nie wyswietla usterki, czujnik G397, czyli "czujnik rozpoznawania deszczu i swiatla"

    z tego co wiem i pisane na forum bylo nascie razy musi byc tez inna przednia szyba.

    a jak chcesz sprawdzic "mechanicznie" i ew sprobowac przeczyscic to postepuj wedlug instrukcji z rysunkow

    ale po przeczyszczeniu lub wymianie taki czujnik tez musi zostac zakodowany, inaczej nie bedzie dzialal !!!!!!!!
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	1259 
Size:	65.9 KB 
ID:	6418   Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	1411 
Size:	81.8 KB 
ID:	6419   Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	686 
Size:	43.4 KB 
ID:	6420  
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Zeby sprawdzic czy jest i dziala, zamiast gdybac wystarczy podpiac kabel i przetestowac, albo zobaczyc czy nie wyswietla usterki, czujnik G397, czyli "czujnik rozpoznawania deszczu i swiatla"

    z tego co wiem i pisane na forum bylo nascie razy musi byc tez inna przednia szyba.

    a jak chcesz sprawdzic "mechanicznie" i ew sprobowac przeczyscic to postepuj wedlug instrukcji z rysunkow

    ale po przeczyszczeniu lub wymianie taki czujnik tez musi zostac zakodowany, inaczej nie bedzie dzialal !!!!!!!!
    dzieki wielkie za scany jak dostac sie do czujnika jeszcze dzisiaj sie tym zajme ale nie rozumiem o co chodzi z ta szyba czyli co to musi byc jakas szyba specjalna to mozliwe ze ktos zamontowal szybe zwyczajna?

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie moge sie doszukac jak to jest dokladnie z ta szyba, ale chyba jest ta sama
    roznica polega na folii pod lusterko fotochrom i czujnik deszczu

    taka folia przy kazdym demontazu czujnika zostaje zniszczona, jak ktos wymienia szybe a nie wymieni folii to nie bedzie dzialac
    ale z tego wynika rowniez ze jesli sie go zdemontuje do sprawdzenia/czyszczenia mozna latwo ta folie uszkodzic.

    dlatego ja bym najpierw sprawdzil czy sa bledy na kompie i jakie.
    potem kupil folie i ja wymienil, a czujnik zakodowal (to musisz zrobic tak czy tak, bo nie bedzie dzialac )
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	644 
Size:	60.7 KB 
ID:	6423   Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	480 
Size:	62.8 KB 
ID:	6425   Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	345 
Size:	29.9 KB 
ID:	6426   Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	436 
Size:	53.0 KB 
ID:	6427  
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •