Strona 28 z 29 PierwszyPierwszy ... 1826272829 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 271 do 280 z 289

Temat: Czujnik deszczu zmierzchu / Lusterko wewnętrzne fotochrom

  1. #271

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ten żelek już sprawdzałem bo miałem wszystko rozebrane i wszystko idealnie jest sklejone do czujnika i szyby, mi się wydaje że jak się lusterko montuje w szybie to tam coś nie tak styka w tym mocowaniu lusterka z tym czujnikiem i cały czas wykrywa deszcz i co pare sekund włącza wycieraczki, a jak zaczynam ruszać lusterkiem to zaczyna na maxa machać wycieraczkami

  2. #272

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Adaptacja czujnika deszczu/zmierzchu Audi

    Witam wszystkich.
    Potrzebuje pomocy, a mianowicie.
    Mam audi A3 8P sportback 2.0 TDI BMM 2007 rok

    Wczoraj wymienialem u siebie szybę przednią bo miałem uszkodzenie od kamienia. Mam czujniki zmierzchu i deszczu u siebie. Przed wymianą działało wszystko jak należy. Wtedy miałem orginalne szybę Audi, teraz mam NordGlass.
    Tyle że po wymianie czujnik deszczu troche wariuje tzn, na trybie automatycznym nawet jak nie pada deszcze to co jakiś czas się włączają A jak lekko pada to momentami zapitalaja i to za szybko. Po prostu jakby były za czułe.*
    Błędów nie ma.*

    I nie wiem jak mogę to poprawić. Pomoże mi ktoś to ogarnąć? Ewentualnie jak ktoś jest z okolic Krakowa to chętnie podjade gdzie trzeba zeby prosić o pomoc to zakodowac.
    Dodam tylko że Manualne tryby działają ok.*

    Proszę o pomoc.
    Z góry dziekuje

  3. #273
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Pomijam fakt, że wsadziłeś jedną z najgorszych jakościowo szyb na rynku.
    Powodów twojej usterki może być kilka:
    - inny odcień szyby
    - źle naklejona podkładka żelowa między szybą a czujnikiem
    ma ona nr 4E0955609 (w ASO po 118,90zl) a monterzy szyb w 90% przypadków stosują zamienniki a ona ma duże znaczenie
    - każdorazowe odpięcie czujnika deszczu/zmierzchu wymaga sprawdzenia i kalibracji jego czułości np vcds-em w zakładce 09 centralnej elektryki w kodowaniu:




  4. #274

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Dlaczego uważasz że jedna z najgorszych jakościowo? Z tego co się orientowalalem po warsztatach to źle nie mówili o nie- fakt, a co mają mówić zle. Ale mniejsza z tym, ja mam z ta szyba nieźle doświadczenia, ale w aucie firmowym.
    Ja się nie znam na tym, bo specjalistą od tego nie jestem.
    A co do mojej usterki to temat obecnie zamrażam z tego powodu że odnoszę wrażenie jakby czujnik sie sam zaadoptował, tzn zebrał dane za jakiś tam czas, na początku wariował i za czule pracował, natomiast dzis jak tak trochę pojezdzilem i przygryzlem zęby na te wycieraczki to pod koniec dnia odniosłem wrażenie, że juz chodzą normalnie, a przynajmniej w tym kierunku zmierzają)
    Juz tak nie szaleją jak jest delikatny deszczyk, a jak nie pada to bardzo rzadko się włączaja, albo w ogole.

    Jest to możliwe że się tak jakby czujnik sam zaadoptowal? I na podstawie danych określił sobie jakiś tam poziom czułości?
    Ostatnio edytowany przez danzab1357 - 04-02-20 o 21:13

  5. #275

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice krakowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    witam mam problem, przeciągłem wiązkę od czujnika deszczu/zmierzchu podłączyłem i po wpięciu czujnika wyskakują mi nast. błędy



    Address 09: Cent. Elect. Labels: 8P0-907-279-30-H.lbl
    Control Module Part Number: 8P0 907 279 N HW: 8P0 907 279 N
    Component and/or Version: Bordnetz-SG H54 2801
    Software Coding: D18E1FA191141380EF00000A0000000000094E056406060F64 A000000000
    Work Shop Code: WSC 06314 123 08192
    Additional Info: Fehler Lin-Slave 01 Fehler Lin-Slave 02
    VCID: 489883622B28BB0161-801C
    Fault Codes have been Erased

    3 Faults Found:
    02071 - Local Databus
    004 - No Signal/Communication
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01100100
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 141
    Mileage: 219530 km
    Time Indication: 0
    Date: 2020.03.04
    Time: 17:37:00

    Freeze Frame:
    ON
    Voltage: 12.10 V
    OFF
    ON
    OFF
    OFF
    OFF

    01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
    004 - No Signal/Communication
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01100100
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 141
    Mileage: 219530 km
    Time Indication: 0
    Date: 2020.03.04
    Time: 17:37:00

    00153 - Windshield Wiper Motor; Driver Side (V216)
    004 - No Signal/Communication
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01100100
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 141
    Mileage: 219530 km
    Time Indication: 0
    Date: 2020.03.04
    Time: 17:37:00

    Freeze Frame:
    ON
    Voltage: 12.10 V
    OFF
    ON
    OFF
    OFF
    OFF




    \\\\\\\\\\\\\EDIT

    Problemem był zepsuty czujnik który przepuszczał 12v na pin 3 Lin
    wymieniony czujnik, działa
    Ostatnio edytowany przez Miasar - 13-03-20 o 20:46

  6. #276

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Studiuję temat wymiany szyby i zamontowania lusterka ze wszystkimi czujnikami wliczając high beam assist (aktualnie mam golasa).

    RM2010 z start-stop
    bord 8P0 907 063 A

    po ogarnięciu pinoutów w polifcie wyszło mi tak:

    Lusterko
    Pin 1 +12V ciągnięte z bezpieczników SC4 5A - jeżeli jest start-stop to inne źródło bo prawdopodobnie tam gaśnie 12v z silnikiem(gdzieś wyczytałem?)
    Pin 2 masa fajnie byłoby wziąć z oświetlenia na górze
    Pin 3 CAN HIGH do J553 - GATEWAY PIN 16
    Pin 4 sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
    Pin 5 sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 17) tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
    Pin 6 nie potrzeba bo polift (?)
    Pin 7
    Pin 8 CAN LOW do J553 GATEWAY PIN 6

    Czujnik deszczu
    1. Bezp. +12V ciągnięte z bezpieczników SC16 10A - oby prad tutaj nie znikal po start-stop, to bym pociągnął też zasilanie lusterka
    2. Masa fajnie byłoby wziąć z oświetlenia na górze
    3. Bord 52b/33 - z postu kilka stron temu



    Pytania:
    1. sygnałowy od czujnika deszczu kilka stron temu pytanie było do borda N i tam padło 52b/33, czy pinout mam taki sam w A? widzę rozbieżność - dlaczego według tego poradnika na końcu na schemacie jest podany G399 (czujnik deszczu) podłączony do 52c/28 i 52a/28?
    Gdzie czujnik deszczu w końcu podłączyć? 52c/28 i 52a/28 (jak mówi schemat z poradnika) czy 52b/33 (jak mówi post kilka stron temu)? mając bord z literą A?
    Poradnik o którym mowa: https://www.a3-club.net/asystent-swi...h-beam-assist/
    2. Wtyczki od borda normalnie są po ludzku rozbieralne i można tam dołożyć nowe piny? jakie dokładnie kupić piny?
    3. jeżeli zasilanie SC16 nie będzie też dobre bo mam start-stop to z którego miejsca pociągnąć?
    4. Nie znalazłem odpowiedzi, mając polift RM2010 bixenony z DRL, przełącznik świateł mam z opcją DRL - czy muszę zmienić na taki z opcją AUTO? (numer proszę?)
    5. a tak ogólnie pinout dobry?




    edit,

    znalazłem potwierdzenie podłączenia przewodu sygnałowego od czujnika deszczu, można podłączyć do 52b/33, więc pytanie nr 1 nie aktualne
    źródło
    https://www.ttforum.co.uk/forum/view...70914&start=15


    edit2 dla potomnych, bo mi wszystko działa

    zasilanie finalnie wziąłem z bezpiecznika 15A od wycieraczek (na dole skrzynki) ponieważ to był jedyny, który się wyłączał z kluczykiem, jakoś nie byłem pewny odnośnie podłączania pod stałe 12v lusterka i czujnika deszczu...

    52b/33 na module komfortu to pin po stronie od żółtej wtyczki, schematy wyżej są wtyczki, a nie gniazda (lustrzane odbicie)

    przełącznik świateł z opcją DRL zamiast auto działa w pełni jak auto - nie było potrzeby wymiany

    wtyczki do gateway i borda są otwierane i trzeba się wpiąć w istniejące już kable

    masę bez większych problemów można wziąć z oświetlenia w podsufitce, ale polecam sprawdzić, który pin dokładnie jest stałą masą, żeby przypadkiem nie mieć lusterka włączanego na przycisk od oświetlenia
    Ostatnio edytowany przez SanFable - 06-07-20 o 18:43

  7. #277

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam
    Wymieniałem szybę w a3 z czujnikiem deszczu podłączyłem jak wyżej czujnik działa tylko wtedy jak zainicjuje go ruchem wycieraczki po zgaszeniu i odpaleniu znowu nie działa dopiero ruch wycieraczką powoduje że zaczyna działać do ponownego zgaszenia co mogłem zrobić nie tak ? Błędów brak czujnik zmierzchu działa jak trzeba.


    mam taką manetkę ale jest poliftowa, żeby działał czujnik manetka musi być na pierwszej pozycji ? dobrze to rozumuje ?

    Ostatnio edytowany przez witek1234 - 25-08-20 o 10:02

  8. #278

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice krakowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    manetka musi być na pozycji tych 3 słupków (pomiędzy off i LOW)
    u mnie wycieraczka działa jak przejedziesz do przodu parę metrów, nie działa od razu jak uruchomię silnik

  9. #279

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    a3 8p sportback lift
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Wy też u siebie na lusterku fotochromatycznym możecie ustawić żeby wyświetlało kierunki świata N E S W w którą stronę obecnie się jedzie bo u mnie jest taka funkcja? 8p fl 08 rok mam czujnik zmierzchu i deszczu

  10. #280

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    @poverek

    Jeżeli masz lusterko z literką F na końcu, to jest to lusterko z kompasem. Inne kompasu nie mają.
    anonimowe A3 8P.

Strona 28 z 29 PierwszyPierwszy ... 1826272829 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •