Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 251 do 260 z 289

Temat: Czujnik deszczu zmierzchu / Lusterko wewnętrzne fotochrom

  1. #251

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    b-b
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ty masz polifta bo 2009 i zamontowales wlacznik tez z polifta? To wedle mej wiedzy nic nie trzeba w kablach robić, to powino odrazu działac, jedynie ch lh wiazke nowa dorobic jak to chcesz. Jedynie dobrze zakodowac trzeba

  2. #252
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Jesli masz 8p, czy pociagnales brakujacy kabel z wlacznika do bordnetz?

  3. #253
    Bartolo
    Guest

    Domyślny

    Na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco, może ktoś wpadnie na pomysł więc dokładnie wszystko opiszę. Czytania będzie dużo ale może ktoś na przyszłość z tego skorzysta dla siebie więc będzie też dokładnie :

    Moje A3 to przejściówka z 2009 i włącznik miała na 2 wtyczki (chyba AA) + brak czujnika deszczu/zmierzchu + DRL w lampach halogenowych.
    Obecnie założyłem czujnik deszczu/zmierzchu na nowej szybie + lusterko fotochromatyczne + włącznik świateł AUTO.


    Teraz:

    1. Włącznik świateł z funkcją AUTO
    Założyłem włącznik z polifta ( końcówka EB) + wymieniłem część z pokrętłami z "podświetlenie wnętrza" na tą z starego włącznika - "podświetlenie wnętrza + zasięg reflektorów". Regulacja wnętrza i zasięgu reflektorów działa bezproblemowo jak dawniej.

    Włącznik podłączyłem następująco:
    - Do pin2 (wtyczka 2pin) - podpiąłem masę z pin5 (wtyczka pokręteł 7pin) - włącznik ożył ale nie działały halogeny (oryginalnie w instrukcji masa była z wtyczki 10pin ale tutaj łatwiej było mi się złapać).
    - Do pin4 (wtyczka 10pin) - podpiąłem masę z pin5 (wtyczka pokręteł 7pin) - ożyły halogeny z przodu (oryginalnie w instrukcji masa była z wtyczki 10pin ale tutaj łatwiej było mi się złapać). Oryginalny pin4 wyciągnąłem i zaizolowałem.
    - Do pin2 (wtyczka 10pin) - podpiąłem pin14 (wtyczka E bordnetz) - w sumie nie wiem jaki to dało efekt...

    Działanie włącznika na takim podłączeniu:
    - na 0 - podświetlenie brak - nic się nie świeci
    - na AUTO - podświetlenie na czerwono (również AUTO) - świecą się mijania + 10% kierunki tył (czemu??)
    - na postojowych - podświetlenie na czerwono - świecą się postojowe
    - na mijania - podświetlenie na czerwono - świecą się mijania + 10% kierunki tył (czemu??)
    + halogeny przód - podświetlenie na czerwono (brak podświetlenia halogenów przód) - świecą się mijania + 10% kierunki tył (czemu??) + halogeny
    ++ halogeny tył - podświetlenie na czerwono (brak podświetlenia halogenów przód/tył) - świecą się mijania +10% kierunki tył - gasną halogeny przód - nie zapalają się halogeny tył.

    Dodatkowo na VCDS pojawia mi się błąd czujnika 01800 / 008 - Implausible Signal - pewnie dla tego nie reaguje na AUTO.

    2. Czujnik deszczu/zmierzchu
    Czujnik założyłem i podpiąłem zgodnie z instrukcją, na nowej szybie, nowym żelu, nowych wtyczkach itp.

    Czujnik podpiąłem następująco:
    - Do pin1 (wtyczka 3pin) - podpiąłem +12V z SC16 10A (tablica bezpieczników) - przez baypas na bezpieczniku.
    - Do pin2 (wtyczka 3pin) - podpiąłem masę z pin6 (wtyczka lampki podsufitki)
    - Do pin3 (wtyczka 3pin) - podpiąłem sygnał z pin3 (wtyczka F bordnetz)

    Czujnik deszczu działa poprawnie. Zero problemów i kłopotów od samego początku. Reaguje na mokrą szybę nawet po pozostawieniu dźwigni w pozycji 1 nie mniej jednak tak jak ktoś wspominał trzeba przejechać ok 10m. Po odpaleniu auta sam z siebie się nie uruchomi. Działa na starej manetce a pokrętło szybkości 1 biegu służy teraz za regulację czułości wycieraczek.

    Czujnik zmierzchu podaje poprawne wartości. Reaguje w VCDS na zmianę oświetlenia, podaje wartości od 0 -7. Działa również jako funkcja CLH. Jak uruchamiam auto w garażu to światła się zapalają po otwarciu a w słoneczny dzień już nie.
    Czujnik nie steruje pracą świateł mijania ale najprawdopodobniej przez włącznik i jego podłączenie.

    3. Lusterko fotochromatyczne
    Lusterko również podpiąłem zgodnie z instrukcją dostępną na forum. Nie podpinałem ściemniających się lusterek bocznych.

    Lusterko podpiąłem następująco:
    - Do pin1 (wtyczka 6pin) - podpiąłem +12V z SC4 5A (tablica bezpieczników) - przez baypas na bezpieczniku.
    - Do pin2 (wtyczka 6pin) - podpiąłem masę z pin6 (wtyczka lampki podsufitki) - ten sam punkt podłączenia co w czujniku.
    - Do pin3 (wtyczka 6pin) - podpiąłem sygnał z pin1 (wtyczka B bordnetz)
    - Do pin4 (wtyczka 6pin) - pusty
    - Do pin5 (wtyczka 6pin) - pusty
    - Do pin6 (wtyczka 6pin) - podpiąłem sygnał z pin1 (wtyczka lampki podsufitki)

    Lusterko ściemnia się i rozjaśnia w nocy oraz reaguje na przycisk ON/OFF. Niestety lusterko nie rozjaśnia się po wrzuceniu biegu wstecznego ani po zapaleniu lampki sufitowej. Nie przeszkadza mi to ale szkoda, że nie jest w pełni funkcjonalne. W wolnej chwili postaram się to poprawić bo jak rozumiem chodzi o podanie masy po wykonaniu którejś z czynności.


    Tak jak widać przekładkę można na razie uznać za "prawie" udaną. Generalnie problemem na tą chwilę są tylko automatycznie uruchamiane światła a w zasadzie włącznik świateł pasujący do wiązki bo czujnik sam w sobie działa poprawnie.

    Może ktoś ma pomysł gdzie popełniłem błąd ?

  4. #254

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    b-b
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    pokaz jeszcze screeny z kodowania

    czyli teraz masz przelacznik poliftowy bez ch lh i bez regulacji wysokosci swiatel?
    a przedtem miales rolke od regulacji wysokosci świateł i z ch lh ?

  5. #255
    Bartolo
    Guest

    Domyślny

    Teraz mam taki
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7356283190
    Tyle że zamieniłem rolki i mam w niego wlozone sciemnianie srodka i regulacje swiatel.
    Stary miałem taki sam tylko z DRL zamiast auto.

    Gdzieś musiałem zaznaczyć kierunkowskazy jako hamowania bo jak dziewczyna wyjeżdżała z garażu to z hamulcem świecą się razem kierunki.

    Wrzucę zdjęcia z kodowania jak jutro odzyskam auto.

  6. #256
    Bartolo
    Guest

    Domyślny

    Zamknąłem temat i muszę uderzyć się w pierś. Technik elektronik który nie umie liczyć do 16. Sprawdziłem jeszcze raz podłączenie bo nie dawało mi spokoju. Liczę od prawej. Podpiąłem pod 14. Liczę od lewej. Podpiąłem pod 13. Okazało się że pinu 15 nie widać na pierwszy rzut oka bo jest zasłonięty wzmocnieniem wtyczki. Głupota

    Wszystko śmiga poprawnie.
    W trybie auto - brak świateł nic się nie świeci - światła włączone włącznik świeci się na czerwono cały.
    Halogeny nie podświetlają się wcale ale działają poprawnie.

  7. #257
    spinacz47's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik / UK
    Auto
    audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA

    Domyślny

    Panowie a orientuje się ktoś czy można do polifta 2011r założyć lusterko fotochrom na mały uchwyt bez czujnika deszczu? Chodzi mi o to czy jak nie założę czujnika deszczu nie będzie mi wywalało błędów? I czy da się zakodować sam fotochrom bez czujnika deszczu w polifcię?
    Ostatnio edytowany przez spinacz47 - 09-12-18 o 16:52

  8. #258
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Nie będzie, bo do fotochromu wstecznego potrzeba wyłącznie zasilania. Nie ma żadnej komunikacji z modułem centralnej elektryki. Więc się go też nie koduje

  9. #259
    mikij8's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć,
    Moje auto: A3 8P 2007r, Bordnetz 8P0 907 279 K
    Podłączyłem czujnik deszczu / zmierzchu i lusterko fotochrom.
    Czujnik deszczu i lusterko działają prawidłowo i nie ma żadnych błędów na komputerze.
    Natomiast czujnik zmierzchu reaguje, ale nie do końca prawidłowo, bo zaczyna działać dopiero gdy za drugim razem ustawię światła na funkcję AUTO. Za pierwszym ustawieniem AUTO włączają się światła mijania jakby czujnika w ogóle nie wykrywało.
    Przeczytałem wszystkie tematy związane z czujnikiem zmierzchu, ale z podobnym problemem się nie spotkałem.
    Mój czujnik to 8K0 955 559 A. Czy może czujnik być walnięty skoro po drugim ustawieniu funkcji AUTO, na światło / zmierzch reaguje prawidłowo, a za pierwszym nie?

    VCDS pokazuję 2 błędy, które wcześniej już spotkałem w tym temacie:

    02071 - Lokalna magistrala danych
    004 - Brak sygna3u / brak komunikacji - Sporadyczny
    Ramka zamro?ona:
    Stan b3edu: 01101100
    Priorytet b3edu: 5
    Czestooa b3edu: 1
    Wew.licznik b3edów: 139
    Przebieg: 206911 km
    WskaYnik czasu: 0
    Data: 2018.12.11
    Czas: 16:41:00

    01520 - Czujnik rozpoznawania deszczu i owiat3a (G397)
    004 - Brak sygna3u / brak komunikacji - Sporadyczny
    Ramka zamro?ona:
    Stan b3edu: 00100100
    Priorytet b3edu: 2
    Czestooa b3edu: 254
    Wew.licznik b3edów: 179
    Przebieg: 206911 km
    WskaYnik czasu: 0
    Data: 2018.12.11
    Czas: 16:43:00

    Ramka zamro?ona:
    OFF
    Napiecie: 12.00 V
    OFF
    ON
    OFF
    OFF
    OFF

    EDIT:

    Problem rozwiązany, powodem takiego działania czujnika zmierzchu na funkcji AUTO było podłączenie czujnika w złe miejsce do skrzynki bezpieczników, przepiąłem się w seryjne miejsce (SC16) i to rozwiązało problem.
    Ostatnio edytowany przez mikij8 - 29-03-19 o 21:20 Powód: Rozwiązanie problemu

  10. #260

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szprotawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Cześć.
    Możecie wspomóc mnie radą jak zakodować automatyczne światła? Moje auto A3 8P 2008 polift BiXenon z DRL Led w lampie.
    Board 8P0 907 279 N
    Czujnik zamontowany zgodnie z instrukcją czaro01.
    Czujnik światła w VCDS w blokach pomiarowych działa poprawnie od 0 do 7
    Czujnik deszczu tak samo

    Różnica jak jest u mnie to wyłącznik świateł z opcją DRL a nie AUTO. Pin 2 z wtyczki 10pin idzie do Borda wtyczka E pin14
    Przeszukałem forum na temat przełącznika i pinologi dla opcji z DRL i AUTO i wygląda tak samo.

    W VCDS zaznaczyłem w Bajt 00 bity 5, 6, 7.
    Przy tym kodowaniu na opcji DRL zapalają się swiatła mijania, pozycyje. Mimo, że czujnik światła ma wartość 7
    CH i LH działają w oparciu o czujnik zmierzchu. Gdzie może tkwić problem z automatycznym przełączaniem świateł?

    Sprawdziłem zasadę działania z wyłącznikiem z opcją AUTO. Działa tak samo jak na DRL.



    Kolejny dzień walki. To co udało mi się ustalić to chyba problem z czujnikiem zmierzchu. Tak jakby był za stary do tego borda, ponieważ mimo informacji o natężeniu światła od 0 do 7 to nie zmienia informacji czy jest jasno czy ciemno.
    W grupie 16 jest informacja czy jest ciemno czy jasno. Mimo dwóch skrajnych wartości czujnika światła, to dla Borda ciągle jest ciemno.
    Załączam zrzuty z bloków pomiarowych:




    Problemem był starszy czujnik niż board. Zmieniłem u sprzedawcy i działa poprawnie.




    Po około 3 tygodniach kombinowania udało mi się zamontować na szybę z małym uchwytem, lusterko fotochrom i czujnik deszczu i światła.
    Jak? Na tą chwilę odpowiem, że prosto.
    Zdobywacie tzw duży uchwyt pod lusterko fotochrom. (Można kupić na aliexpress)
    Kupujecie kawałek folii samoprzylepnej PVC, ja wybrałem czarny matowy kolor.
    Poxipol
    Nóż do tapet, zakrętka od butelki z wodą (ja trafiłem na tą samą wielkość co mały uchwyt na lusterko), zraszacz do wody (np. po płynie do szyb), plastikową; sylikonową packę do naklejania folii PVC.

    Wycinacie około 20 x 20 cm folii, przykładacie do szyby i odznaczacie środek małego uchwytu na lusterko, oczywiście większy kawałek folii musi być po prawej stronie uchwytu. Odrysowujecie lub wycinacie od nakrętki okrąg na mały uchwyt. Następnie czyścimy szybę, zraszamy wodą, aby łatwiej dopasować folię. Plastikową packą wypychamy pęcherzyki powietrza i nadmiar wody. Przykładając lusterko z założonymi osłonami odznaczamy miejsce na folii, następnie dopasowujemy z dolną osłoną i staramy się odznaczyć miejsce samego uchwytu na duże lusterko. Robimy klej i na odznaczone miejsce przyklejamy duży uchwyt. Po 20min na szybie wycinamy miejsce na czujnik światła (ja miałem tu duże ułatwienie bo jeden czujnik miałem uszkodzony, więc wykorzystałem obudowę po nim do wycięcia miejsca na czujnik, kupując żelkę jest do nie dokładana plastikowa osłona na jej kształt, którą również można do tego wykorzystać). Raz jeszcze przykładacie lusterko z osłonami aby na szybie odciąć nadmiar folii na kształt osłon lusterka, z prawej strony i z lewej strony. No i potem składamy wszystko na swoje miejsca, podłączając wszystkie kabelki.

    Poniżej efekt tych prac, niejednemu to się zupełnie nie spodoba. Ale na ten czas, bez zmiany szyby jest możliwość.
    Minusy? Prawy daszek przeciwsłoneczny opiera się o lusterko. Mi to nie przeszkadza, jestem kierowcą, pasażerowi sądzę że też nie przeszkodzi.












    Ostatnio edytowany przez archirt - 28-05-19 o 19:01

Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •